Uudised

Seoses Alexela Riisipere teenindusjaamas asuva elektriautode Elmo laadija välja vahetamisega ei saa Riisiperes elektriautot laadida kuni kevadeni. Asemele tuleb 300 kilovatine laadija, millel on kaks CCS2 otsikut. Sealhulgas oleme avanud uusi laadimispunkte:

  1. Avala Kvartali laadimispunkt, Veskiposti 2
    • 2 CCS kiirlaadimiskohta, 150 kW
    • 8 Type2 laadimiskohta, 22 kW
  2. Luige Keskus laadimispunkt
    • 2 CCS

Järgmise aasta oktoobris avatakse Tallinnas kaks rohevesinikutanklat, millest üks on sõiduautodele mõeldud tankla Peterburi teel ning teine vesinikubussidele ja -veoautodele suunatud tankla Väos koostöös Utilitasega. Lisaks on Alexelal juba järgmisel aastal valmidus hakata pakkuma tarbijatele vesinikuballoone. Ka riik valmistub vesinikurevolutsiooniks – ettevalmistamisel on esimene

NEXPO alexela päis

Mida tähendab energiasäästlik? Kuidas on omavahel seotud rohe ja tehnoloogia? Kas rasketööstus saab olla keskkonnasäästlik? Nendele ja paljudele teistele roheküsimustele saad vastused just NEXPO Tallinnal – miks mitte Alexela innovaatilisest boxist? 

Alexela osaleb Tallinna Rohetehnoloogia nädala raames NEXPO-l, mis toimub 13.-17.11.23 Kultuurikatla kõrval asuvas pop-up messihallis. Üritusel

Marti Hääl_Ardo Kaljuvee

Korduvalt kultuurisõbra tiitliga pärjatud ning mitmetes kohalikes valdkondades tipus olev energiaettevõte Alexela liitub Põhja- ja Ida-Euroopa ühe suurima filmifestivali PÖFF toetajatega.

„PÖFF on Eesti kultuuri oluline nurgakivi ning meil on suur au ja rõõm olla osa sellest ettevõtmisest. Meie ühised väärtused – innovatsioon, jätkusuutlikkus ja kogukonna toetamine – viisid meid koostööks kokku

Mercedes-Benzi esindav Veho ja kodumaine energiaettevõte Alexela on astunud olulise sammu jätkusuutlikuma ja keskkonnasõbralikuma liikuvuse tagamise suunas. Kahe ettevõtte koostöö tulemusena paigaldati Veho Tartu esinduse ette 160-kilovatine avalik kiirlaadija, kus korraga saab laadida kuni 3 autot.

Veho tegevjuhi Keijo Kaasiku sõnul on elektriautode müük sarnaselt teiste Euroopa riikidega

Täkupoiss_Karli Saul

Eestimaine energiaettevõte Alexela avas Via Baltica ääres Saugas Täkupoisi nime kandva energiajaama, mis eristub konkurentidest nii Eesti võimsaima, 400kW elektrilaadija kui Michelini kogemusega tippkoka poolt dirigeeritava restoraniga.

president Kaljulaid

Kersti Kaljulaid otsustas ennast taandada Alexela ASi nõukogust, kuni ettevõte otsib lahendusi sanktsioneerimata LPG gaasi tarnetele, mida kasutab kohalik toiduainetööstus. Marti Hääl tänab Kersti Kaljulaidi tehtud töö ja hea koostöö eest.

„See mõte, et iga tankimisega annan koos Alexelaga väikese panuse Eesti metsa, on lahe. Ja kui aus olla, siis peale liitumist olen tankinud peaaegu ainult seal. Just põhimõtte pärast,” tunnistab Alexela kogukonnaprogrammi truu liige Rasmus Reemann. Mees on olnud Alexela klient viimased viis aastat ning kogukonnaprogrammis pisut üle kolme aasta.

Miks just puid? Lisaks kodukandi roheluse

Kogukonnaprogrammi liige Jana Indrane ei ela igapäevaselt mitte Eestis, vaid Lätis. Kuigi teisel pool piiri oleks naise sõnul majanduslikult mõistlikum tankida, on just võimalus oma tarbimisjälge heastada miski, mis piiri lähedal elava Jana Eestisse tankima toob.


Unekonsultandina töötav teab Jana, et tähelepanelik suhtumine kõiki elulisse, tagab harmoonilise ja tervikliku elulaadi. Olgu selleks