Kas teadsid, et ühe puu istutamine tähendab Sinu jaoks 3700 km saastevaba autosõitu? Liitudes meie Kogukonnaprogrammiga, saad lasta meil istutada Sinu jaoks nii mitu puud, kui ise soovid. 


Oma puu istutamine on lihtne

 

  1. Tule Alexela kliendiks

  2. Liitu Kogukonnaprogrammiga 

    Alexela püsikliendina saad panustada 1 sendi oma püsisoodustusest puude istutamiseks ja Alexela lisab omalt poolt samuti 1 sendi juurde. 

  3. Tangi Alexelas 

    Tere tulemast Kogukonda. Edaspidi neutraliseerime koos oma keskkonnamõju. Jaga seda ka oma sõpradega ja kutsu nad liituma. 

Liitu või logi sisse


meie kogukond

5 209

liiget

68 118

puud

41 000.2 tonni

Vähem CO₂
3093

Miks just puud?

Lisaks soovile säilitada meile kõigile armsaks saanud kodukandi rohelus, on puude istutamine konkreetselt seotud keskkonna heaoluga. Toome näite: kui Sa sõidad keskmiselt 20 000km autoga, mis võtab 7 liitrit 100km kohta, siis selleks, et oma läbitud kilomeetrite ökoloogilist jalajälge neutraliseerida, siis peaksid Sa igal aastal 5 puud istutama.* Üks keskmine suureks kasvav puu on võimeline oma eluaja jooksul atmosfäärist hävitama aga koguni ligikaudu 600 kg CO2. Teisisõnu seisavad puud meie puhta looduse eest nagu ei keegi teine!

*SA Erametsakeskus andmete põhjal

Milline on minu roll?

Sinu kui Alexela kliendi roll on siinkohal väga oluline! Panustades oma püsikliendi soodustusest puude istutamiseks, aitad kaasa meie keskkonna heaolu parandamisele ja seeläbi oma ökoloogilise jalajälje vähendamisele. Alexela lisab Sinu tangitud liitrilt omalt poolt samuti 1 sendi juurde. Nii on meie ühine panus keskkonnale suurem. Üks puu maksab 25 senti ning puid võid istutada nii palju kui tahad. Siit lehelt leiad kolm lihtsat sammu, kuidas puude istutamisega algust teha!


Alexela roheinnovaatorina

Alexela on võtnud eesmärgi muutuda hiljemalt 2030. aastaks CO2 neutraalseks. Kliimaeesmärkide täitmiseks oleme põhilise fookuse seadnud keskkonda säästvate tankimislahenduste arendamisele. Kogukonnaprogrammi raames kinkis Alexela igale töötajale 10 puud oma jalajälje neutraliseerimiseks. Ühtlasi kutsume kliente koos keskkonnale head tegema ja ka oma ökoloogilist jalajälge vähendama.


Puid aitavad istutada

Loe lähemalt siin.

Loe lähemalt siin

Loe lähemalt siin

Loe lähemalt siin.


Eksperdid soovitavad

Ivo Linna

Juba 13 kütuseliitri eest saab istutada ühe puu, mis seob ligi 600 kilogrammi süsinikku ehk sama palju kui tekitab keskmine sõiduauto 5000 kilomeetri läbimisel!

Vladislav Koržets

Enne polnud mul vahet, millisest kraanist kütust lasta. Nüüd on vahe sees!