Alexela kogukonnaprogrammi eesmärk on aidata inimestel lihtsasti oma keskkonna jalajälge vähendada ja meie loodusele tagasi anda. Meie igapäevategevustest jääb ökoloogiline jalajälg, kogukonnaprogrammi raames istutame Eesti metsadesse puid, et ka tulevastel põlvedel oleks ilusad metsad kuhu jalutama minna.


Kuidas saan kogukonnaliikmeks?

 

  1. Tule kliendiks
  2. Liitu kogukonnaga

    Alexela püsikliendina saad panustada ühe sendi oma püsisoodustusest puude istutamiseks ja Alexela lisab omalt poolt samuti ühe sendi juurde. Iga kogunenud 0,25 euro kohta istutame Eesti metsa uue puu.

  3. Tangi Alexelas 

    Tere tulemast kogukonda. Edaspidi vähendame koos oma keskkonnamõju. Jaga seda ka oma sõpradega ja kutsu nad liituma. 

Liitu või logi sisse


Kuidas saan veel panustada?

 

  1. Osta oma puu meie kohvik-poest

    Üks puu maksab 0,25 eurot ja meelepärase maakonna, kuhu Su puu istutatakse saad ise valida. 


Meie kogukond

59 189

liiget

1 434 969

puud

863 707.8

Tonni vähem CO₂
3093

.

Mis on minu roll?

Sinu kui Alexela kliendi roll on siinkohal väga oluline! Panustades ühe sendi oma püsikliendi soodustusest puude istutamiseks, aitad kaasa meie keskkonna heaolu parandamisele ja seeläbi oma ökoloogilise jalajälje vähendamisele. Alexela lisab Sinu tangitud liitrilt omalt poolt samuti ühe sendi juurde. Nii on meie ühine panus keskkonnale suurem. Üks puu maksab 25 senti ning puid võid istutada nii palju kui tahad. Näiteks: kui tangid ühe paagitäie, siis meie istutame neli uut puud Sinu lemmikmaakonda.*

* Arvustuse aluseks on võetud keskmine 50 l kütusepaak (0,50 eurot kliendi panus + 0,50 eurot Alexela panus = neli uut puud).

Tule liitu
Miks just puud?

Lisaks soovile säilitada meile kõigile armsaks saanud kodukandi rohelus, on puude istutamine konkreetselt seotud keskkonna heaoluga. Üks keskmine suureks kasvav puu on võimeline oma eluaja jooksul atmosfäärist ära siduma ligikaudu 600 kg süsihappegaasi. Teisisõnu seisavad puud meie puhta looduse eest.

Anna oma panus

.

Alexela rohenovaator

Alexela on võtnud eesmärgi muutuda hiljemalt 2030. aastaks CO2 neutraalseks. Kliimaeesmärkide täitmiseks oleme põhilise fookuse seadnud keskkonda säästvate tankimislahenduste arendamisele. Kogukonnaprogrammi raames kinkis Alexela igale töötajale 10 puud oma jalajälje vähendamiseks. Ühtlasi kutsume kliente koos keskkonnale head tegema ja ka oma ökoloogilist jalajälge vähendama.

.

Korduma Kippuvad Küsimused

Uue metsa istutamine vähendada tuntavalt mh ka autoga sõitmisel tekkivat ökoloogilist jalajälge. Leiame, et uue metsa istutamisega on igaühel võimalik vähendada kütuste põlemisel vallandunud süsinikuheitmete hulka atmosfääris. Kasvaval metsal on võime siduda süsinikku ja toota hapnikku. Üks keskmise suurusega puu suudab oma elu jooksul tänu fotosünteesile salvestada üle 600 kg süsinikku ja toota aastas ühe inimese kahe aasta hapnikuvajaduse.

Alexela poolt algatatud programmi eesmärk on ühiselt vähendada sõidukilomeetritest tulenevat keskkonnamõju. Keskmiste arvutuste kohaselt suudab üks puu oma eluea jooksul võimaldada autosõitjal vähendada 3700 km ulatuses oma sõidust tekkivat jalajälge.

Hästi lihtsasti. Kui tangid Alexelas ja oled liitunud või liitud püsikliendistaatusega (teed end Minu Alexela kliendikaardi omanikuks), siis ei ole muud kui vaid aktiveerida end kogukonnaprogrammi liikmeks Alexela kodulehel: https://www.alexela.ee/et/kogukond ja seejärel tuleb valida endale meelepärane maakond, kuhu soovid enda tankimistelt teenitud puud lasta istutada. Puid saab oma jalajälje vähendamiseks hakata koguma kui panustad enda püsikliendisoodustuselt ühe sendi kogukonnaprogrammi ja Alexela paneb sama palju juurde ehk siis, kui tangid ca 14 liitrit on sul üks puu juba kenasti olemas. Üks puu maksab 25 senti. 

Puuliigi valik konkreetsele metsaalale tehakse kasvukoha järgi. Kas sinna istutakse poti- või paljasjuurseid taimi , siis selle valiku teevad spetsialistid olenevalt metsaala seisukorrast. Rohke rohukasvuga aladel eelistatakse paljasjuurseid suuremaid taimi.

Puuliigid valitakse välja vastavalt metsa eripärale, millele istutust teostama hakatakse. Seda valikut teostab metsaühistu.

Puude istutust teostavad Alexela lepingulised partnerid, kelleks on metsaühistud. Koostöö on hetkel nelja metsaühistuga (Ühinenud Metsaomaniku MTÜ, Vardi Metsaühistu, Rakvere Metsaühistu, Põlvamaa Metsaühistu MTÜ, nende metsaühituste tegevuspiirkonnad katavad terve Eesti.

Eestisse istutatud metsataimed on kasvatatud Eestis ja/või Eesti metsaseemnest. Metsataimede kasvatamine ja metsaseemnete kasutamine on Eestis rangelt reguleeritud. Kasutada võib vaid meie lähipiirkondade metsaseemnest kasvatatud taimi.

Puid istutame kaks korda aastas, kevadisel ja sügisesel istutusperioodil.

Metsa hooldavad ja majandavad vastavalt metsaseadusele ning metsa majandamise eeskirjale erametsaomanikud. Metsaomanikud võivad metsas teostada uuendusraiet alles siis, kui mets on saanud küpseks. Küps mets on tavaliselt oma süsinikusidumise maksimumi lähedal. Kui küpset metsa edasi kasvamas hoida, siis süsiniku puidus sidumine enam oluliselt ei suurene.

Puid istutatakse erametsaomanike metsadesse ja mittemetsamaadele (rohumaad, väheväärtuslikud põllumaad jms.), seeläbi saame ühise panusega Eestisse juurde hulga metsa.

Metsaühistu edastab peale istutust täpsed puude asukohad ja mahud Alexelale. Hetkel on võimalik kuvada puude asukohta maakonna täpsusega. Töötame selle nimel, et leida tehnilist lahendust, kuidas tulevikus veelgi täpsemalt oma puude asukohta näha.

.

Puid aitavad istutada

Puude istutust teostavad Alexela lepingulised partnerid, kelleks on metsaühistud. Koostöö on nelja metsaühistuga, kelle tegevuspiirkonnad katavad kogu Eesti. Alexela Kogukonnaprogrammi raames istutatud puud on lisaks Metsaühistute planeeritud mahule. Istutatakse ka mittemetsamaale (rohumaad, väheväärtuslikud põllumaad jms). Nii tuleb Alexela toel Eestisse juurde hulga metsa. 

Loe lähemalt siin.

Loe lähemalt siin

Loe lähemalt siin

Loe lähemalt siin.

.

Liikmed kogukonnaprogrammist

Jana

Loodus ja uni mõjuvad inimesele olemuslikult väga sarnaselt, pakkudes talle puhkust ning võimalust oma mõtted argielust välja lülitada. Kuid hea ja välja puhanud enesetunde saab tekitada ainult kvaliteetne uni. Nii on ka loodusega.

Loe edasi

Ivo Linna

Juba 13 kütuseliitri eest saab istutada ühe puu, mis seob ligi 600 kilogrammi süsinikku ehk sama palju, kui tekitab keskmine sõiduauto 5000 kilomeetri läbimisel!

Vladislav Koržets

Enne polnud mul vahet, millisest kraanist kütust lasta. Nüüd on vahe sees!

Taavi Ehrpais

Fakt, et Alexela kogukonnaprogrammi raames istutatakse puid ka kasutusest väljas olevatele põllumaadele, loob kindlustunde, et ka järgnevad põlved saavad näha tervet ja tugevat metsa.

Ettevõtja Liis

Nähtamatu niidistik Eesti inimeste vahel on näidanud, et ühiselt panustades suudame palju. Minu jaoks kannab Alexela Kogukonnaprogramm sama põhimõtet ja koostegemise energiat.

Loe edasi 

Brändijuht Taavi

Meile meeldib loodusest palju saada, aga keskmine inimene panustab vähe sellesse, et keskkond meie ümber säiliks. Alexela Kogukonnaprogramm annab võimaluse teha nii tavalise tegevuse käigus, nagu seda on auto tankimine, pidevalt loodusele head. Soovitan kõigil sellest võimalusest kinni haarata.

Loe edasi 

Meediaspetsialist Marilis

Alexela Kogukonnaprogammi panustamine on minu jaoks seotud õlatundega. Hea on teada, et lisaks minule on Eestis veel tuhandeid inimesi, kes soovivad panustada enda keskkonnajalajälje vähendamisesse ja puude istutamine on selleks hea võimalus.

Loe edasi 

Kristine

Kogukonnaprogramm alles kogub hoogu ja ootan põnevusega, kuhu see teekond välja viib. 

Loe edasi 

Finantsnõustaja Erik

Alexela kogukonnaprogrammi iseloomustavad minu jaoks eeskätt hoolivus ja vastutustundlikkus. 

Loe edasi 

Rasmus

Kogukonnaprogramm võiks kõnetada inimesi, kes mõistavad, et planeet Maa ei ole võluri varrukas, kust imeväel erinevaid asju välja tõmmata. Oluline on ka tagasi anda. 

Loe edasi