Korduma Kippuvad Küsimused
 

Millega vajad abi?
 

SOS! 

Tankides või tankimise eest makstes juhtus midagi? 

Vaata siia →

 

Elekter ja maagaas

Sul on küsimusi elektri ja maagaasi lepingute ja arvete kohta? 

Vaata siia →

 

Elektriautode laadimine

Laadides juhtus midagi või soovid infot elektriautode laadimise kohta? 

Vaata siia →

 

Kliendikaardid

Sul on küsimusi Alexela Maksekaardi või Minu Alexela kliendikaardi kohta? 

Vaata siia →

 

Nutihaagis

Sul on küsimusi Alexela nutihaagiste rendi kohta? 

Vaata siia →

 

Kontaktid

Sa ei leidnud oma küsimusele vastust ja soovid Alexelaga ühendust võtta?

Võta ühendust →

 

 

 

Tankimine

 

Ohutus, tõrked ja õnnetusjuhtumid tankimisel

Kui märkate gaasi või kütuseleket tanklas, siis võimalusel vajutage avariinuppu ning peatage kütuse peale vool, keerates kinni mahuti/tankuri kraanid. Kui see ei õnnestu, siis eemalduge lekkest ohutusse kaugusse ja helistage 112.

 • Pane tankimispüstol tagasi oma pesasse tankuris ja jälgi, et voolik ei oleks tee peal ees.
  NB! Ära püüa ise tankimispüstolit või kaitseklappi parandama hakata
 • Helista kohe klienditoe telefonil +372 603 311 (E-P kell 7:00-23:00) või edasta info aadressil alexela@alexela.ee 
  Oluline on Alexelat teavitada (ka nädalavahetusel), et vältida hilisemaid sekeldusi.
 • Kui tegu on mehitatud tanklaga ja see juhtub tankla lahtioleku aja jooksul, siis teatada tanklas olevale müüjale, kes annab edasised juhised.
 • Kohapeal tuleb vormistada „Teade liiklusõnnetusest“.
 • Kahjutekitaja peab võimalikult kiiresti juhtumist oma auto kindlustanud kindlustusseltsile teatama, kust antakse edasised juhised.

  Püstoliga ärasõidu korral on tegu liiklusõnnetusega (sündmuskohalt lahkumisel ilma teatamata hakkab isikut taga otsima politsei, kes võib karistusena kohaldada Liiklusseaduse alusel rahatrahvi, aresti või sõiduki juhtimisõiguse äravõtmist). Lisaks rakendab sanktsioone ka kindlustus. Näiteks tuleb kliendil kahju ise kindlustusele kinni maksta. Igal juhul on odavam juhtumist teada anda, sest tänu videovalvele on kõik õnnetuse põhjustanud masinad tuvastatavad.

  Teatada tuleb igast võimalikust juhtumist, ka siis kui pealtnäha midagi ei juhtunud (isegi kui voolik jääb terveks ja püstol ei tule otsast ära, sest voolik võib olla sisemiselt vigastatud). Teavita Alexelat ka siis, kui oled kogemata tankurit, mõnda posti, prügikasti vm tanklas olevat objekti autoga riivatud. Ka sellised juhtumid loetakse liiklusõnnetuseks.

Jälgi makseterminali juhiseid ekraanil. Kui makseterminal on aksepteerinud maksekaardi, pangakaardi või sularaha ja palub 5 minuti jooksul tankimist alustada, kuid kütus ei hakka jooksma, veendu:

 • kas püstol on korralikult paagis. Vajadusel aseta ka autopaagis olev püstol korraks tagasi oma pessa ja siis uuesti paaki
 • kas oled valinud õige poole tankimiseks
 • kas oled valinud kütuse, vajutades selleks vastavat nuppu tankuril püstoli juures (seda juhul, kui ühest püstolist saab mitut kütusemarki)

Väikese kütuse koguse puhul kontrolli, kas kütus pole juba paaki voolanud. Selleks vaata tankuril olevat tangitud liitrite kogust ja summat. Kui ikka tankida ei õnnestu, helista makseterminali peal oleval telefoninumbril ja sind aidatakse telefoni teel.
 

Vastavalt vedelkütuse erimärgistamise seadusele on erimärgistatud diislikütust on lubatud kasutada:

 • laevaliikluses kutselisel kalapüügil
 • põllumajanduses kasutatavas masinas, traktoris ja liikurmasinas
   
 • Alexela pakutav E85 kütus sobib kõigile autotooja tähistatud flex fuel sõidukitele (FFV) ning vastava etanooliseadistuse saanud bensiinimootoriga autodele, nt võistlus- ja hobisõidukitele.
 • Diiselmootoris selle kütuse kasutamisel on samad tagajärjed nagu iga autobensiiniga. Tavalises bensiinimootoris võib selle kütuse kasutamine põhjustada erinevaid tagajärgi, alustades halvast külmkäivitusest, ebaühtlaselt töötavast mootorist kuni voolikute, tihendite ja teiste pehmete materjalide sulamiseni.
 • Kogemata seda kütust tankides on soovitatav mitte autoga sõita, vaid pöörduda autoteenindusse, kus kütusesüsteem puhastatakse.
 • Kanistrisse tankimiseks on tarvis E85 kütusele sobivat kanistrit.
 • Kanistrisse ei tohi tankida, kui kanister on autos. See tuleb tõsta autost välja maha.
 • NB! Enne tankimist veendu, et tangitav sõiduk on võimeline kasutama kütust E85.
   

Sellest infolehest leiate avalikkusele mõeldud teavet AS Alexela gaasibaasi tegevustest, sellest tulenevatest ohtudest, ohutusabinõudest ning võimalike õnnetuste ärahoidmisest.
Vaata lähemalt (PDF-fail) →

Kehtivad kütuste ohutuskaardid asuvad siin.

 

Maksed

Kui teil on tankimisel tekkinud olukord, kus olete te pole saanud lubatud kütuse soodustust, siis saate tagasimakse taotluse edastada siit. 

Kui teil on tankimisel tekkinud olukord, kus olete te olete maksnud rohkem, kui saite tankida, siis saate tagasimakse taotluse edastada siit. 

Kui tankimise lõppedes pole tankur teile väljastanud kviitungit või olete kviitungi kaotanud, siis saate selle leida kodulehe iseteeninduses valides Teenused – Tehingud või tellida meilt korduskviitung siit.

Raha broneeringu vabastamiseks võib kuluda kuni 30 minutit. Kui seda ei ole toimunud, siis pöördu enda panga poole palvega broneering vabastada.

 

 

Elekter ja maagaas

Alexela elektripakettide kohta leiad infot siit

Alexela maagaasi pakettide kohta leiad rohkem infot siit

 

Lepingutest

Elektrilepingut saad sõlmida telefoni teel ja e-teeninduses. Telefoni teel lepingu sõlmiseks helista meie klienditeenindusse telefonil +372 629 0000 (tööpäeviti 8:00-18:00), äriklientidele telefonil +372 626 2777 (tööpäeviti 9:00-17:00). E-teeninduses lepingu sõlmimiseks logi e-teenindusse lehe üleval paremal nurgas oleva nupu kaudu.

 

Leping hakkab kehtima selle sõlmimise hetkest ehk allkirjastamisest. Elektrit hakkame Sulle müüma alates lepingus kirjas olevast müügiperioodi algusest (tarnepäev).

Alexela lepingud võivad olla nii tähtajatud, kui ka tähtajalised.

Kui kolid, tuleb lõpetada võrguettevõttega sõlmitud võrguleping. Koos võrgulepinguga lõppeb automaatselt ka meiega sõlmitud elektrienergia müügileping. Meid eraldi lepingu lõpetamisest teavitada ei ole vaja.

Lepingu saad lõpetada sõltumata põhjusest korraliselt, teavitades meid sellest kirjalikult e-posti või tavaposti teel või telefoni teel vähemalt üks kuu ette. Elektrienergia müügileping lõppeb alati kuu viimasel päeval. Kui oled lõpetanud võrgulepingu, lõppeb elektrienergia müügileping sellega samal päeval.
Lepingu lõppemise järgselt alustad elektrienergia ostmist oma võrguettevõtjalt üldteenuse korras, kui ei ole sõlminud elektrilepingut ühegi elektrimüüjaga ja kui Sul on olemas kehtiv võrguleping.

 

Arvetest

Esitame Sulle arve arveldusperioodile järgneval kalendrikuul. Palun anna meile e-posti või telefoni teel hiljemalt tarbimisele järgneva kuu 12. kuupäevaks teada, kui ei ole arvet kätte saanud. Vastasel juhul eeldame, et oled arve kätte saanud.
Arved väljastame igal juhul, alla 2€ arvete puhul ei arvestata viiviseid, kui arve on õigeaegselt tasumata. 

Esitame arve e-posti teel, tavaposti teel või e-arvena sinu poolt valitud panka. Arve on tasuta kättesaadav ka meie interneti iseteeninduskeskkonnas (e-teeninduses).
Sinu poolt valitud arve edastamise ja/ või arvest teatamise viis nimetatakse lepingus.

Esitame Sulle arve lepingus kokku lepitud tarbimiskohtades tarbitud elektrienergia eest.
Kui oled valinud elektripaketi koos Elektrilevi võrguteenuse arvega, siis esitame arve nii tarbitud elektrienergia, võrguteenuse, elektriaktsiisi kui ka taastuvenergia tasu eest.

Arvet saab tasuda internetipangas ja pangakontoris, sõlmides pangas e-arve püsimakse lepingu (kui arve edastamise viisiks on e-arve) või tavalise pangaülekandega.

Kui tellid e-arve ja sõlmid e-arve püsimakse lepingu, teeb pank Sulle saadetud e-arve põhjal vajaliku ülekande automaatselt Sinu eest. Pead vaid jälgima, et arvelduskontol oleks õigel ajal olemas vajalik summa ja kuulimiit oleks piisav.
E-arve püsimakse lepingut saab sõlmida internetipangas või pangakontoris kohapeal (võta kaasa Alexela leping või arve või kirjuta üles viitenumber).

Kui arve on jäänud maksmata, saadame meeldetuletuse. Kui arve on endiselt maksmata, hakkame arvestama viivist 0,065% päevas tähtajaks tasumata summalt ja tuletame veel kord meelde, et arve on tasumata. Kui kahe kuu arved on jäänud tasumata ja tähtaeg on möödunud, saadame lepingu lõpetamise teate ja sellele mitte reageerimisel lõpetame lepingu.
Kui Sul on tekkinud võlg, tasu see esimesel võimalusel või anna meile teada, millal saad selle tasuda. Küsimuste korral võta ühendust klienditeenindusega telefonil +372 629 0000 (tööpäeviti kell 8:00-18:00) või kirjuta alexela@alexela.ee.

Tarbimisandmete korrigeeringu saadab meile võrguettevõte. Kui on toimunud korrigeerimine, siis ei ole tarbimisandmeid korrektselt edastatud. Pärast korrigeeringu saamist võrguettevõttelt lisame selle järgmise kuu arvele.

 

Üldist

Kui Sulle on paigaldatud kauglugemisega voolumõõtja, mis suudab mõõta ja edastada tarbimise andmeid tunni kaupa, siis ei pea Sa ise andmeid võrguettevõttele saatma.

Elektri päevahind kehtib esmaspäevast reedeni (v.a riiklik püha) kell 7.00-22.00. Elektri ööhind kehtib esmaspäevast reedeni (v.a riiklik püha) kell 22.00-07.00 ning laupäeval, pühapäeval ja riiklikul pühal kogu ööpäeva vältel.

Jah, Alexela börsipaketis arvestatakse hindu tunnipõhiselt.

 

 

Elektriautode laadimine

 

Ohutus, tõrked ja õnnetusjuhtumid laadimisel

NB! Eluohtliku olukorra puhul palun eemalduge ohust ja helistage kohe 112! 

Kahjutuse või rikke puhul palume teavitada Alexela klienditeenindust +372 603 311 (E-P kell 7:00-23:00) või e-posti teel alexela@alexela.ee

Kui tegu on Alexela tanklaga ja märkate kahjustust tankla lahtioleku ajal, siis palume teavitada kahjustusest ka tanklas olevalt müüjat.

Hotelli või spa juures asuva laadija puhul, palume teavitada hotelli või spa personali.

Palume teavitada koheselt Alexela klienditeenindust +372 603 311 (E-P kell 7:00-23:00) või e-posti teel alexela@alexela.ee

Oluline on Alexelat kohe teavitada (ka nädalavahetusel), et vältida hilisemaid sekeldusi.

Kui tegu on Alexela tanklaga ja see juhtub tankla lahtioleku aja jooksul, siis teatada tanklas olevale müüjale, kes annab edasised juhised.

Põhjused võivad olla erinevad. Enam levinud põhjused on:

 • Maksevahend on aegunud, suletud või sellel pole piisavalt vabu vahendeid.
 • Pangakaardiga äpis või veebis tasudes kontrolli, et kaardil on lubatud internetimaksed.
 • Maksekaardi kasutamisel palun veendu iseteeninduskeskkonnas, et maksekaart on aktiveeritud ja kaardil on vabu vahendeid.
 • Laadija ei saa autoga korralikku ühendust. Eemaldada laadimisekaabel autost ja proovida laadimist uuesti alustada. Talvel kontrolli, et auto laadimispessa või laadimiskaabli pistikusse ei oleks sattunud lund ega jääd.
 • Suruda laadimisotsikut õrnalt auto poole kui auto ei suuda laadimiseotsikut lukustada.
 • Äpiga alustades on nutitelefonis mobiilse internetiga probleem või kasutusel on aegunud äpi versioon.
 • Laadijal on tehniline rike. Palume tõrkest teada anda Alexela klienditoele +372 603 311 (E-P kell 7:00-23:00) või alexela@alexela.ee

Põhjuseid võib olla mitu:

 • Poolkiirete ehk kuni 22kW laadijate puhul saab laadimise lõpetada kui auto võtmepuldist auto uksed lukustada ja avada.
 • Mõne auto puhul saab laadimise lõpetada äpist või auto ekraanilt.
 • Pangakaardiga makseterminalist alustatud laadimist saab lõpetada samas terminalis pangakaarti viibates / sisestades.
 • Äpist lõpetades võib nutitelefonis olla probleem mobiilse internetiga.
 • Laadijal võib olla probleem interneti ühendusega. Enamasti taastub ühendus paari minutiga.
 • Paljudel elektriautodel saab auto seadetest valida maksimaalse aku laetuse taseme, mille saavutamisel laadimine lõpeb.

Kui laadimine on lõppenud aga tehing ei lõppe:

 • Veendu, et laadimise otsik on autost eemaldatud ja laadija hoidikusse tagasi pandud.
 • Äpist laadimist alustades veendu, et nutitelefonil on ühendus internetiga.
 • Muudel juhtudel teavita tõrkest +372 603 311 (E-P kell 7:00-23:00) või alexela@alexela.ee

CCS ja Type 2 otsikute puhul on laadimisotsik lukustatud auto poolt.

Toimi nii:

 • Veendu, et laadimine on lõppenud.
 • Ava ja lukusta auto uksed auto võtmepuldist. Erinevate auto mudelite puhul võib laadimisotsiku vabastamise nupp asuda ka laadimisotsiku lähedal, armatuuril, ekraanil või auto äpis.
 • Vabastamise ajal võib proovida õrnalt suruda laadimisotsikut auto poole. Kui kaabel on pinge all võib see takistada auto poolt lukustuse vabastamist.
 • Paljudel elektriautodel on olemas võimalus vabastada pistik avarii korras kui laadimine on lõppenud. Täpsema info leiab auto kasutusjuhendist.

NB! Avarii korras pistiku vabastamist kasutada ainult sellisel juhul kui laadimine on lõppenud! Laadimise ajal avarii korras pistiku vabastamine on ohtlik!

Palun kontrolli kas:

 • Autol on laadimine piiratud kolmanda osapoole poolt, näiteks kasutades tarka laadimist (Gridio, Vool jne.)
 • Autos on laadimise jaoks seatud ajagraafik
 • Aku on täis laetud või on seadistatud kindel laadimistase, näiteks seatud piiriks 80%.

 

Laadimise alustamine

Laadimise eest saad tasuda:

* Makseterminalis tasumist saab kasutada järgmistes asukohtades: Halinga, Jüri, Jõhvi, Saku, Sauga, Otepää, Peterburi tee 77, Kuusalu tanklates ja Mustamäe keskuse kiirlaadija juures.

Laadimist alusta nii:

Äpiga laadimiseks:

 • Laadi alla Alexela mobiilirakendus
 • Kui Sul ei ole veel Alexela kontot, loo äpis uus konto
 • Sisesta äppi pangakaart ja/või maksekaart.
 • Laadimise alustamiseks vali kaardilt laadija ja pistik või skaneeri laadijal asuvat QR koodi.
 • Laadimine algab pärast laadimispistiku ühendamist autoga

Alexela Maksekaardiga või Kinkekaardiga laadimiseks:

 • Viipa Alexela Maksekaarti või Kinkekaarti laadija RFID-lugeja kohal
 • Vajadusel vali laadimispistik
 • Laadimine algab pärast laadimispistiku ühendamist autoga

Maksekaarti saab endale tellida Alexela Iseteeninduskeskkonnas >

Veebimaksega laadimiseks:

 • Ava laadimise koduleht siit
 • Leia pistiku ID QR koodilt mis on laadijal või laadija ekraanilt
 • Sisesta pistiku ID number
 • Nõustu kasutustingimustega ja vali makseviis
 • Asu laadima

Makseterminalis pangakaardiga või maksekaardiga laadimise alustamiseks:

 • Sisesta või viipa maksevahendit makseterminalis
 • Vali laadimisotsik, mida soovid kasutada
 • Laadimine algab pärast laadimisotsiku ühendamist autoga

*Makseterminalis tasumist saab kasutada järgmistes asukohtades: Halinga, Jüri, Jõhvi, Saku, Sauga, Otepää, Peterburi tee 77, Kuusalu tanklates ja Mustamäe keskuse kiirlaadija juures.

 

Laadimise lõpetamine

 • Alexela põhirakenduses laadimise lõpetamiseks tuleb vajutada „Lõpeta laadimine“.
 • Makse- või kinkekaardi puhul tuleb kaarti uuesti viibata laadija juures ning olenevalt laadijast vajutada veel „Stop“ nuppu. 
 • Makseterminalis alustatud laadimise saab lõpetada makseterminalis uuesti panga- või maksekaarti viibates/sisestades.
 • Veebimakse puhul tuleb laadimise lõpetamiseks vajutada „Lõpeta laadimine“ samal veebilehel, kus laadimist alustati.
 • Eemalda laadimiskaabel autost ja aseta tagasi hoidikusse.
 • Pool-kiirete laadijate puhul vabaneb kaabel koheselt, kiirlaadijate puhul võib vabastamine võtta kuni 30 sekundit.

NB! Laadimisel tehing lõpeb kui laadimiskaabel eemaldatakse autost. Kui kaablit autost ei eemaldata aga laadimine peatatakse siis tehing kestab edasi ja kiirlaadijate puhul võib rakenduda ajatariif.

Alexela põhirakendusega “Alexela”

Teekond: Avaleht → Elektrilaadimine → Kviitungid → Laadimised

 • Avage “Alexela” äpp. Valige “Avaleht” ja seejärel “Elektrilaadimine”. Ekraani allosas asuval real valige “Kviitungid”.
 • Avanenud lehel valige üleval osalt “Laadimised”.

Laadimine Alexela Maksekaardiga või Kinkekaardiga viibates

 • Maksekaardi kviitungit saab näha Alexela iseteeninduses valides menüüribalt “Teenused” ja seejärel “Tehingud”.
 • Avanenud lehelt saab valida “Maksekaart” ja selle all on näha tehtud tehingud. 
 • Tehingu real vajutades “Tšekk” näeb kviitungit.
 • Kui kinkekaart on lisatud äppi saab kviitungi samamoodi kui kirjeldatud punktis “Alexela põhirakendusega “Alexela”. Teistel juhtudel, palun pöörduge meie klienditoe poole alexela@alexela.ee. E-kirja palun lisage laadimise kohta täpsemad andmed (laadija asukoht, otsiku number ja laadimise kellaaeg).

Laadimine veebimaksega

Valides laadimist alustades veebilehel “Soovin kviitungit meiliaadressile” ja sisestades oma meiliaadressi.
Probleemide korral palun pöörduge meie klienditoe poole alexela@alexela.ee. E-kirja palun lisage laadimise kohta täpsemad andmed (laadija asukoht, otsiku number ja laadimise kellaaeg).

Makseterminalis pangakaardi või maksekaadiga

Pärast tehingu lõpetamist saab makseterminalist valida “Kviitung”. Probleemide korral palun pöörduge meie klienditoe poole alexela@alexela.ee. E-kirja palun lisage laadimise kohta täpsemad andmed (laadija asukoht, otsiku number ja laadimise kellaaeg).

 

Üldinfo

Avalike laadijate asukohad leiab mugavalt äpist või veebilehelt siit 

Alexela laadimispunktides on olenevalt asukohast võimalik laadida:

 • Pool-kiiretes laadijates (AC) Tüüp 2 (Type 2)
 • Kiirlaadijates CCS2 (DC) 
 • Kiirlaadijates CHAdeMO (DC)

Alexela laadimispunkte ja seal olevaid otsikuid on võimalik mugavalt leida meie kodulehel oleval laadimiskaardil või kasutades Alexela põhirakendust “Alexela”.

Meie elektrilaadijate hinnakirja leiad kodulehelt, siit

Pool-kiirete (AC ehk vahelduvvoolu) laadijate puhul sõltub auto laadimiskiirus peamiselt auto pardalaadijast, kuid ka laadija enda võimsusest:

 • Auto pardalaadija võimsus on elektriautodel enamasti 11 kW, kuid võib olenevalt automudelist ja varustustasemest olla vahemikus 3,7-42kW. Täpsema info pardalaadija võimsusest saab auto edasimüüjalt või auto kasutusjuhendist.
 • Poolkiirete laadijate võimsused jäävad tavaliselt vahemikku 3,7 - 22 kW.
 • Laadimiskiirus on pool-kiirete laadijate puhul enamasti püsiv ja aeglustub alles laadimise lõpus.

Kiirlaadija puhul sõltub auto laadimise kiirus mitmest tergurist:

 • Auto enda maksimaalsest laadimiskiirusest.
  • Auto maksimaalne laadimiskiirus on saavutatav ainult optimaalsetel tingimustel. Enamasti on maksimaalne kiirus saavutatud aku temperatuuril 25-30 C ja alla 80% aku laetuse tasemega (tihti alla 40% tasemega). Auto laadimiskõvera või keskmise laadimiskiiruse kohta tuleks uurida auto edasimüüjalt*. Näiteks Tesla puhul hakkab laadimisekiirus langema juba 30% pealt. 
    
 • Auto aku temperatuurist ja laetuse tasemest.
  • Auto aku töötemperatuur ja optimaalne laadimistemperatuur ei ole alati samad. See tähendab, et isegi pärast pikka sõitu võib aku temperatuur olla palju madalam kui optimaalne laadimistemperatuur. Mõned autotootjad on lisanud võimaluse auto akut eelsoojendada laadimise jaoks, et laadimise alustamisel oleks aku temperatuur optimaalne maksimaalse võimaliku laadimiskiiruse saavutamiseks.
  • Aku laetuse tasemel alla 20% ja üle 80% võib auto aku haldussüsteem piirata laadimiskiirust, et pikendada aku eluiga.
    
 • Laadimispunkti maksimaalsest võimsusest ja juba laadivate autode olemasolust.
  • Laadimispunktidel on märgitud laadija või laadimisotsiku maksimaalne võimsus. Samuti on vastav info olemas Alexela äpis ja veebilehel valides kaardilt laadija.
  • Mitme laadimisotsikuga laadimispunktides võib laadimiskiirust mõjutada teiste elektriautode samaaegne laadimine. Rohkem kui ühe auto laadimisel jagab kiirlaadija autode vahel võimsust 20-50 kW plokkidena, olenevalt kiirlaadija tüübist.

*Mõne mudeli puhul on laadimiskõver leitav EV-Database või Fastned.nl veebisaidilt.

Kliendid, kes on soetanud endale Alexela kodu- või ärilaadija, saavad kõikides* DC laadijates soodustust -10 s/kWh ning AC laadijates -3 s/kWh.

*Antud soodustus ei rakendu SmartEnCity projektiga hõlmatud kiirlaadijates Tartu linnas bussijaama juures Soola tänaval, Aura Veekeskuse juures Turu tänaval, Tartu Kaubamaja parklas Uueturu tänaval ning Raekoja platsi vahetus läheduses Poe tänaval.

 

 

Kliendikaardid

Alexelal on kaks kaarti: Minu Alexela kaart ja Maksekaart

 • Minu Alexela kaart on kaart, mis annab soodustusi Alexela lojaalsusprogrammi liikmetele. See on helesinisel põhjal, kaardi number algab 9-ga. Minu Alexela kaardiga saab soodustust ja see ei ole kasutatav maksevahendina. Minu Alexela kaart toimib ilma PIN koodita.
  Minu Alexela kaardiga on sul alati kütusesoodustus, kogud iga ostuga digitempleid ehk Alexela raha ja soe toit, kohv, saiakesed püsivalt -15%
  Loe lähemalt →
   
 • Maksekaart on tumesinisel põhjal, kaardi number algab 7-ga. Maksekaart toimib maksevahendina. Maksekaardi kasutamiseks on vaja teada kaardi PIN koodi. 
  Alexela Maksekaart on mugav ja kiire intressivaba eraisiku maksevahend. Ühel kaardil on ühendatud nii Minu Alexela kliendiprogrammi soodustused kui ka maksekaardi võimekus.
  Loe lähemalt →

Alexela Maksekaardi kohta leiad rohkem into siit

Minu Alexela kliendikaardi kohta leiad rohkem infot siit

 

Alexela Maksekaart

Kaardi peal teises reas eelviimane tähis näitab kütuse liiki:

 • FUEL - kõik kütused
 • GASOL - bensiin
 • DIES - diisel

Kaardil teises reas viimane tähis näitab kaupade ja teenuste liiki:

 • ALL P - kõik kaubad, autopesu, kindlustus, haagise rent
 • TBA S - autokaubad ja autopesu
 • NO PR - kõikide kaupade ostmine on keelatud

Eraisiku maksekaardi päeva- ja kuulimiidi suurendamine on võimalik meie iseteeninduses.
Ettevõtte üldlimiidi suurendamiseks tuleb saata vastavasisuline taotlus aadressile ariklient@alexela.ee

Sisene iseteenindusse →

Kui sa pole arvet saanud või see on kaotsi läinud, saad selle ise välja printida iseteeninduskeskkonnast meie kodulehelt minu.alexela.ee

Uue arve saad tellida, saates oma kordusarve soovi e-postile alexela@alexela.ee. Tuletame meelde, et vastavalt sõlmitud Maksekaardi lepingule on kliendil, kes on kaarti kasutanud ja ei ole arvet saanud, hiljemalt järgneva kuu 10. kuupäevaks, kohustus teavitada sellest Alexela kaardikeskust, kes väljastab siis kordusarve. Kui klient ei ole 15. kuupäevaks Alexelale vastavat teadet saatnud, loetakse arve kättesaaduks.

Tellitud kaardi saadame reeglina tähitud kirjaga lepingus näidatud postiaadressile. 

Soovi korral saab kaardi kätte ka Alexela kontorist Roseni 11, Tallinnas tööpäeviti 8:30-17:00.

Maksekaarti saab taotleda ka eraisiku nimele. Deebetkaarte väljastame kõigile eraisikutele, krediitkaardi saamine sõltub krediidikomisjoni otsusest. Maksekaardi taotlemiseks tuleb täita maksekaardi taotlus, mille leiab siit lingilt.

Juhul, kui tankides selgub, et Maksekaart ei toimi, on suletud, blokeeritud vms. ning sa ei tea sulgemise põhjust, siis helista Alexela klienditeenindusse E-R kl 8:00–18:00 telefonil +372 6290 000. Võimalusel leiame kiiresti lahenduse kaardi avamiseks.

Kaart sulgub, kui:

 • Maksekaardi päevalimiit on ületatud (reeglina on see 383,45 EUR päevas, kui pole eraldi muud summat kokku lepitud),
 • Maksekaardi kuulimiit on ületatud,
 • Maksekaardi lepingu üldlimiit on ületatud,
 • Arve on tasumata,
 • Oled ise palunud kaardi sulgeda,
 • Kaart on aegunud.

NB! Mehitatud tanklas saab kaardi jääki kontrollida kohapeal - et välistada olukorda "kütus paagis, kaart kinni".
 

Maksekaardi jaoks teie poolt meile tehtud makse jõuab Kaardikeskuses teie kontole juba 10 minuti jooksul.
Et makse laekuks kiiresti ja tõrgeteta on kindlasti vaja kasutada arvel toodud rekvisiite, sealhulgas online pangakonto numbrit ja viitenumbrit.

Kui makse sooritamisel ei ole kasutatud online pangakontot või korrektset viitenumbrit, ei laeku maksed automaatselt ja kiiresti. Makse lisatakse käsitsi alles järgmisel tööpäeval pankade kontrolli käigus.

Maksekaardi aegumisel kontrollitakse, kas kaarti on kasutatud 60 päeva enne aegumiskuu 10ndat kuupäeva. Kasutuses olnud aeguva Maksekaardi uuendame automaatselt ja saadame uue kaardi tähitud postiga, lepingus olevale aadressile. Kaardi PIN-kood jääb endiseks.

Kui kaarti ei ole 60 päeva enne aegumiskuu 10ndat kuupäeva kasutatud, siis see automaatselt ei uuene. Sel juhul palume Sul kaardikeskust uue kaardi soovist teavitada, saates vastavasisulise sooviavalduse e-postile alexela@alexela.ee.

 

Minu Alexela kaart

Aegunud Minu Alexela kaardi saab uue vastu välja vahetada kõikides Alexela teenindusjaamade kohvik-poodides ja samuti Alexela kodulehe kaudu, täites ära vastava taotluse. Minu Alexela kaart saadetakse 10 tööpäeva jooksul posti teel lepingus märgitud aadressile. Tanklas kaardi vahetamisel tuleb ette näidata aegunud Minu Alexela kaart (eelnevalt Kodukaart).

Mugavam ja keskkonnasõbralikum lahendus on loobuda plastikust Minu Alexela kaardist. Variante on kaks:

 • Seo Minu Alexela kaart oma ID-kaardiga ja edaspidi saad soodustuste saamiseks kasutada ID-kaarti.
   
 • Võta kasutusele Alexela mobiiliäpp - mobiiliäpiga on nii soodustused, ostutšekid ja veel palju muud kasulikku infot otse Sinu mobiilis.
  Loe lähemalt →
 

 

Alexela nutihaagis

 

Üldinfo ja tingimused

Alexela nutihaagiste rendi ja tingimuste kohta leiad rohkem infot siit

Alexela Haagise rakendust saad kasutada ka juhul kui Sa ei ole veel Alexela klient. Küll aga kogud Alexela kliendina 10 euro haagise rendiga ühe digitempli. Tutvu Alexela kliendi hüvede ja digitemplitega lähemalt siin

Haagise rendile kehtib alustustasu ning tunnitasu iga alustatud renditunni eest. Haagise broneerimisel või rendi alustamisel on esimesed 15 minutit tasuta, alustustasu 12,90 € ja iga alustatud tund 90 senti. Alexela Nutihaagise täpsemaid hindu näed Alexela Haagise äpis.

Alexelast saab rentida plastikkaanega, lahtist ja tentkattega haagiseid.

 • Plastikkaanega haagise kauba ruumi sisekõrgus on 133 cm.
 • Tentkattega haagise kauba ruumi sisekõrgus on 143 cm.

Kõikide haagiste laius on 1,5 m ja pikkus 3 m.

Haagisega on lubatud vedada kuni 480 kg koormat. 

Haagise ülekoormamine on keelatud kuna võib põhjustada liiklusohtliku olukorra või mõnede haagise sõlmede purunemise. 

Haagise soovitatav rehvirõhk 3,4 bar.

Alexela Haagist on võimalik rentida ühekordselt maksimaalselt 30 päevaks.

Alexela Haagisega ei tohi välisriiki minna.

Haagise rendi arved leiad Alexela Haagis rakendusest Konto → Ajalugu alt. Sealt on võimalik arveid ka alla laadida ja edasi saata.

 

Haagise rendi alustamine

 1. Lae alla Alexela Haagis rakendus Google Play'st või App Store'ist

 2. Loo Alexela Haagis äpis kasutajakonto ning sisesta maksekaardi andmed. Lisa Minu Alexela kliendikaardi number - nii teenid iga rendiga Alexela raha. 
 3. Vali kaardilt sobiv rendipunkt ja haagis. Ava äpiga bluetooth lukk ja alusta renti. Tagasta haagis puhtana. 

Vaata videojuhist siit:

 1. Luku avamine toimub Bluetooth ühenduse kaudu - lülita see telefonis sisse.
 2. Tõsta üles lukul olev läbipaistev kate. „Ärata“ lukk puudutades suuremat ümmargust nuppu lukul.
 3. Nupul vilgub hetkeks sinine tuluke. See näitab, et lukk ja telefon on omavahel Bluetoothi abil ühendunud. Vajuta telefoni ekraanil „Ava lukk“.
 4. Lukk avaneb ja nutiposti kang vajub alla. Vajadusel aita käega kangi alla vajutada. Lukku on võimalik avada 6 sekundi jooksul.

Haagise rentimiseks peab olema telefonis sisse lülitatud Bluetooth ühendus. Rakendusse lisatud maksekaardil peavad olema võimaldatud ka internetimaksed.

 

Haagise tagastamine

Enamasti peab haagise tagastama samasse asukohta ja lukustama sama posti külge.

Poest rentides tuleb haagis alati tagastada samasse asukohta ja samasse posti!

Nutihaagise puhul pakume Alexela klientidele ka mugavat võimalust rentida nutihaagis ühest asukohast ja jätta see teise asukohta. Rendi haagis näiteks Tallinnast ja jäta Pärnusse või Tartusse.

 • Pane tähele, et teise asukohta saab jätta haagiseid, millel on äpis vastav märge ning soovitud asukohas on olemas vaba nutipost haagise jaoks!
 • Pane tähele, et haagise teise asukohta jätmise teenust saad kasutada ainult nutirendi puhul. 
 • Teenuse kasutamisel lisandub rendisummale tagastuspunkti muutmise tasu 45 eurot. 
 • Enne teenuse kasutamist veendu, et soovitud asukohas on olemas vaba nutipost. Reaalajas vabu nutiposte saad vaadata Haagise äpist. Selleks vali äpist haagis, mida soovid rentida ja millel on lubatud teise asukohta jätmine. Juba enne rendi alustamist saad kaardilt vaadata üle Eesti vabade nutipostide asukohti. Kui vaba post on soovitud asukohas olemas, siis:
  • Vali haagis, millel on lubatud tagastuspunkti muuta ja alusta renti
  • Ava nutiposti lukk (tagastuspunkti muutmise eelduseks on luku avamine)
  • Vali kohe uus tagastuspunkt. Nii saad kindel olla, et soovitud asukohas on sinu käes rendis olevale haagisele tagastuskoht garanteeritud.

 

Ohutus ja tõrked

Kui haagis läheb katki, siis peab tagama, et haagis on turvaliselt pargitud ja viivitamatult teavitama Alexela klienditeenindust telefonil +372 600 3311 (E-P 7:00-23:00) või meili teel alexela@alexela.ee. Vajadusel tuleb haagis tagasi rendipunkti toimetada puksiiri abil.

Esmalt kontrolli, kas telefonil on Bluetooth ühendus aktiivne. Vajadusel tuleb telefoni Bluetooth lahti ühendada kõigist teistest seadmetest (nutikell, auto raadio jne). Lukku sõrmevajutusega äratades jälgi siniselt vilkuvat tulukest. Rakenduses aktiveerub luku avamise nupp peale lukuga ühenduse saamist Bluetooth ühenduse kaudu. Vaata ka küsimust: Kuidas toimub haagise luku avamine?

Kui nutiposti lukk ei avane või sulgu korralikult, siis palume esimesel võimalusel teavitada meie klienditeenindust telefonil +372 600 3311 (E-P 7:00-23:00). Haagise rendi lõpetamisel palume mitte jätta haagist lukustamata

Kui kriimustused ja vead ei häiri haagise kasutust, siis võib haagist ka nii välja rentida. Küll aga kindlasti enne rentimist peab läbi rakenduse fikseerima kõik vead, mille olemasolu enne rentimist tuvastasite.

Kui mõnes rendipunkti asukohas ei ole haagiseid kaardil näha, siis on need sel hetkel kõik välja renditud.

 

Privaatsuspoliitika

Alexelasse kuuluvad ettevõtted austavad andmesubjektide õigust privaatsusele ning nende isikuandmete kaitsele. Isikuandmete töötlemise põhimõtetes selgitame, mida me teeme, et Teie isikuandmed oleksid kaitstud, kuidas me Teie isikuandmeid töötleme, millised on Teie õigused ja kuidas on võimalik neid õigusi teostada.

 • Alexela kontserni kuuluvate ettevõtetega saate tutvuda siin.
 • Alexela kontserni, sh AS Alexela privaatsuspoliitikaga saate tutvuda siin.
 • Alexela kontserni, sh AS Alexela volitatud isikuandmete töötlejatega saate tutvuda siin.
 • Alexela kontserni, sh AS Alexela tarbija isikuandmete töötlemise põhimõtetega saate tutvuda siin.