Uudised

Emadepäeva eel kogunesid Raplamaal Alexela kogukonnaprogrammi liikmed. Rahva eesmärk oli üheskoos taastada raielanki, istutades ligikaudu 5000 uut puud, sealhulgas musta leppa, kaske ja mändi.

Arendaja loodab Paldiski vesisalvesti, mis aitaks vähendada elektrihinna kõikumisi, valmis saada 2031. aastal. Väiksemas mahus võiks see elektrit salvestada juba kaks aastat varem.

Alexela Energiakooli esimene tund on nüüd alanud! Taskuhäälinguga avame Eesti inimeste ja Alexela klientide jaoks Eesti ning Euroopa energiaturu, -tehnoloogia olukorda nüüd ja tulevikus. Praktilised diskussioonid inimestega, kes teemat tunnevad.

Emajõkke lastav 23 meetrit pikk, üheksa meetrit lai ja 60 tonni kaaluv lodi on suurim Baltimaades pärast teist maailmasõda ehitatud puulaev. Samuti on uue lodja kõhus 270 hobujõuga Sisu meremootor, mis hakkab sõitma Alexela keskkonnasõbraliku diisliga.

Alates 29. aprillist müüb Alexela kahes tanklas kuni 85% etanoolisisaldusega kütust E85. Müügile tuleb see kütus Pääsküla tanklas aadressil Pärnu mnt 534 ja Tartus F. Tuglase 19.

Tulevikku vaadates peaks elektriauto laadimislahendus olema nii kodus, tööl, teekonnal kui ka sihtkohas. Milline on Eesti laadimisvõimekus praegu ja kuidas seda arendatakse?

Rae vallas Peetris Aruheina lasteaia juures avati Alexela toel päikesepaneelide jõul töötav toiduringluskapp.

Alates möödunud nädalast on turul Alexela teenus Tark Elekter, mis aitab efektiivselt juhtida mikro- ja väiketootjate elektri tootmist, tarbimist, salvestamist ning müümist. Laiem eesmärk on tasandada turu hinnahüpped. 

Teenus on mõeldud nii eraisikutele, korteriühistutele kui ettevõtjatele ja on kõigile kuni 50 kW tootvatele Alexela eraklientidele tasuta kättesaadav. 

Väiksemate päikeseparkide

Energiaettevõte Alexela tõi turule elektri tootmist, tarbimist, salvestamist ja müümist juhtiva teenuse, mis on kõigile Alexela elektri väiketootjatele (kuni 50kW) tasuta. Teenus võimaldab võita nii aega kui raha, tehes kliendi eest nutikaid otsuseid tarbimisharjumuste, börsihinna ning salvestusmahu pealt. Teenus toetab rohelisemale elektritootmisele üleminekut ning aitab tasandada hinnahüppeid.