Kõik Alexelas müüdavad mootorikütused on kõrge kvaliteediga.

Alexela hoolib keskkonnast ning panustab keskkonnasäästlikesse kütustesse. Ainsa kütusemüüjana Eestis kasutab Alexela võimalust täita biokütuse kohustust 100% CO2-neutraalse biometaaniga. Seeläbi on Alexela panus keskkonnahoidu tavapärasega võrreldes kordades suurem. 

Alexela poolt müüdavad vedelkütused vastavad Eesti Vabariigi ja EU standarditele ja need on tarnitud Euroopa tunnustatud rafineerimistehastest.
 

Maksud makstud

Alexela on ühinenud kampaaniaga „Aus kütus“. Alexela tanklates on kleebised, mis kinnitavad tarbijale, et Alexela on ajanud ja ajab ka tulevikus ausat äri ning tasub riigile kõik maksud. Tarbijana võid kindel olla, et ostad kütuse ettevõtte käest, kes täidab oma kohustusi riigi ja ühiskonna ees.

Kütuse hind

Tarbijate jaoks on sageli arusaamatu, millest koosneb kütuse hind. Alexela kütuste hind koosneb järgmistest teguritest:

 • Bensiini ja diislikütuse hind maailmaturul. Siin määrab hinna nõudluse ja pakkumise vahekord. Maailmaturu hind bensiinile ja diislikütusele on igapäevases muutuses. Alexela ostab kütused Platt’s European Marketscani noteeringute alusel.
 • USD ja EUR kurss;
 • Riiklikud maksud;
 • Konkurents kohalikul kütuseturul.
 • Proportsionaalselt saab kütuse hinna jagada alljärgnevalt:
  • 35% on kütuse omahind (seda ei mõjuta kütuse jaemüüja)
  • 60% moodustavad maksud (käibemaks, aktsiisimaks, vedelkütuse varumaks)
  • keskmiselt 5% jaemüüja marginaal.

LPG
LPG autogaas on keskkonnasäästlik ning soodne autokütus, millega võidaksid sõidetud kilomeetritelt kuni 45%!
CNG
CNG on kõige soodsam autokütus, tagades kuni 60% säästu võrreldes bensiiniga.
BCNG (biometaan)
Alexelas tangitud CNG surugaasiga panustad jäätmete ringmajandusse.
Puhas Kuld bensiin 98
Kõrge oktaanarvuga ja ilma biolisandita aus autokütus. Parendatud ideaalsuseni. Puhas kuld. Puhas kütus. Puhas jõud. Auväärt autojuhtidele.
Bensiin 95
Alexelas müüdavad mootoribensiinid on kõrge kvaliteediga.
Diisel
Alexelas müüdavad mootoribensiinid on kõrge kvaliteediga.
Eriotstarbeline diislikütus
Erimärgistatud diislikütuse kasutamine on reguleeritud "Vedelkütuse erimärgistamise seadusega", kuna toode on maksustatud diislikütusest madalama kütuseaktsiisiga.
LNG
LNG ehk veeldatud maagaas on puhas ja soodne kütus, mis transpordis on sobilik just raskeveokitele ja ka laevadele.
Elekter
Alexela pakub lihtsaid ja arusaadavaid võimalusi elektrienergia ostuks. Leia oma pere jaoks sobivaim lahendus tutvudes pakettidega!
AdBlue
AdBlue näol on tegemist veokitele mõeldud järelpõlemiskatalüsaatoriga, mis on ohutu, lõhnavaba ja stabiilne värvitu vedelik. AdBlue kvaliteet on tagatud, vastates standardile DIN 70070. AdBlue sisaldab 32,5% looduslikust gaasist saadud karbamiidi, mis on lahustatud destilleeritud vees.
Kütusetakso
Alexela Kütusetakso toob Tallinna ja Harjumaa eramutele ning ettevõtetele diislikütuse mugavalt kohale. Kütusetakso sõiduki valikul oleme lähtunud eramaja omavate klientide erivajadustest ja tänu oma väiksusele ning pikale voolikule pääseb sõiduk teenindama ka kitsamates ja keerulisemates tingimustes.