Mahutigaas 

Mahutigaas on keskkonnasõbralik energiaallikas, mis ei sisalda loodusele ja inimesele ohtlikke raskemetalle ega tina. Võrreldes diislikütusega põleb mahutigaas oluliselt puhtamalt, eritades 33% vähem süsihappegaasi – see tähendab palju puhtamat õhku, mida hingata!

Mahutigaas on võimas energiaallikas, näiteks ühe tonni kütteväärtus on 12,8 MWh, samas kui puupelleti ja briketi kütteväärtus on vaid 4,7 MWh.

Lisaks sellele on gaasil töötavaid kütteseadmeid lihtne kasutada ja need vajavad vähe hooldust, samuti ei pea muretsema gaasi otsasaamise pärast. Kõik Alexela paigaldatud mahutigaasiseadmed on varustatud gaasitaseme kauglugemise süsteemiga – 20% jäägi puhul saab logistikaosakond teate ning kliendiga kooskõlastatakse järgmine tarne.

 

Mahutigaasi täisteenus

Alexela pakub mugavat mahutigaasi täisteenust, mis sisaldab seadmete paigaldust, renti, hooldust ja gaasitarnet. Alexela kannab kliendi ees täisvastutust seadmete murevaba kasutuse eest, eeldusel, et mahutigaas on ostetud meilt.

 

Peamised kasutusvaldkonnad:

Alexela mahutigaas on kvaliteetne algmaterjal tootmisprotsessis. Mahutigaasi kasutatakse toodetes algmaterjalina, mis annab tootele lisaväärtuse. Näiteks on aerosoolpakendeid kasutavad tootjad karmistunud keskkonnakaitsenõuete tõttu loobunud freooni kasutamisest ning eelistavad propellandina (aerosooli moodustava gaasina) kasutada propaani ja butaani. Ka tulemasinate-välgumihklite tootmisel kasutatava vedelgaasi võib sellesse kategooriasse liigitada, kui tegemist on ühekordselt kasutatava tootega. Mahutigaasi on mõistlik kasutada näiteks veel ka klaasi sulatamisel, pulbervärvimisel, värvikambrites, liiva kuivatamisel, metalli lõikamisel, küpsetusahjudes, tööstuslikus pesukuivatuses, varugeneraatorites, umbrohutõrjena, kasvuhoonete kütmisel, tootmisel ja kütmisel vajaminevate tippkoormuste katmisel jne. Lisaks on mahutigaas hea tagavaralahendus maagaasitrassi remondi või sulgemise korral.

Alexela mahutigaas tagab viljakuivatites efektiivse ja väga puhta põlemise, mille tulemusel ei jää vilja sisse põlemisjääke. Mahutigaasi saab kasutada ka ilma soojusvahetita. Kiire ja tõhus temperatuuri reguleerimise võimaluse.

Alexela mahutigaas on sobilik küttelahendus väga erineva otstarbega ehitistele - eramutele, kortermajadele, hotellidele, koolidele, rahvamajadele, tootmishoonetele ja ladudele, farmidele, keskküttekatlamajadele, kasvuhoonetele jne. Eeliseks on see, et hoones, kus puudub vesikütte lahendus, saab kasutada näiteks kiirguskütet või gaasi kalorifeere.

Diisli- ja õlikütte asemel

Mahutigaasiga säästad küttekuludelt aastas kuni 35%. Mahutigaas on efektiivne kütteallikas, millega säästad võrreldes õlide kasutamisega (diislikütus, emulsioon, kütusesarnane toode ja eriotstarbeline diisel) kuni 35% aastas. Mahutigaasiga kütmisele üleminek on lihtne – Alexela paigaldab mahuti ja trassi ning korraldab katlas põleti vahetuse. Kõik muud seadmed alates katlast kuni radiaatorini jäävad üldjuhul samaks.

Maagaasitrassi puudumisel

Mahutigaasi küttesüsteem on efektiivne, lihtne ja töökindel. Maagaasil põhinev küttelahendus on maailmas enimlevinud just töökindluse ja kasutuslihtsuse tõttu. Kui Sinu majapidamine jääb maagaasitrassist eemale, siis on mugavaks alternatiiviks mahutigaas, mille puhul küttelahendus on analoogne maagaasile ja omab boonusena ka paremat kütteväärtust. Võrdluseks: ühe tonni maagaasi kütteväärtus on 10,45 MWh ja sama koguse mahutigaasi kütteväärtus on 12,80 MWh.

Õhkküttesüsteemides

Mahutigaas on mitmekülgne ja efektiivne valik õhkkütte puhul. Õhkküttesüsteemi suurimateks eelisteks on soodne paigaldus ning madalad hoolduskulud. Mahutigaas on suurepärane energiaallikas õhkkütte puhul hoides puhta põlemise tõttu süsteemid töökorras.

Kiirgusküttesüsteemides

Mahutigaas sobib ka kiirguskütte puhul. Tootmis-, lao- ja üldkasutatavate ruumide kütmine mahutigaasiga on ökonoomne, lihtne ning selleks vajalike infrapunakiirgurite soetamine soodne.

Infrapunakiirgurist liigub infrapunane kiir suunatud punkti, soojuskadu on sealjuures minimaalne. Infrapunakiirgus soojendab vajalikke kohti ja pindu mitte õhku. Ruumis püsib madal, kuid meeldiv temperatuur, kuna infrapunased kiired õhus ei haju.

Infrapunakiirgurit saab võrrelda päikesega – kevadine päike tundub tuuletu ilma korral soe, hoolimata sellest, et temperatuur varjus on suhteliselt madal. Ka teised soojad ja hõõguvad pinnad kiirgavad pikklainelist infrapunakiirgust, mis koos silmale nähtava valgusega moodustab soojuskiirguse.

Bensiini- ja diiselmootorites

Autogaasiga säästad kuni 45% kütusekuludelt.

Isegi kui Sind huvitavat valdkonda siin nimekirjas ei olnud, võta meiega ühendust ja leiame koos sobiva energialahenduse.


Küsi lisa:

Tanel Kolberg
Tanel Kolberg

Gaasilahenduste müügijuht

+372 5560 9942
Alpar Viks
Alpar Viks

Müügijuht, sh gaasilahendused

+372 527 5538