Alexela tegutseb kolmes valdkonnas: energeetika, metallitööstus ja kinnisvaraarendus. Meie lähiaastate strateegilised projektid on Paldiskisse LNG terminali rajamine, vedelgaasi autokütusena kasutamise suurendamine ning nii elektritootmise kui ka põlevkiviõli tootmise mahtude kasvatamine.

Alexela on pidevalt kasvav ja arenev kontsern, kelle jaoks on väga oluline pakkuda klientidele kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning suurepärast teenindust. Pingutame selle nimel pidevalt. Samuti pöörame iga oma tegevuse juures tähelepanu keskkonnahoiule ja lähtume sotsiaalse vastutustundlikkuse põhimõtetest.

Alexela poleks tippu jõudnud tublide töötajateta. Karmides konkurentsitingimustes võidab ettevõte, kes suudab enda teenistusse saada valdkonna säravaimad tipud, andekaimad tegijad – töötajad, kes loovad organisatsioonile olulist lisaväärtust ja annavad oma olemasoluga ettevõttele konkurentsieelise.


1990
Asutati AS Bestnet, mis hakkas tootma autode järelhaagiseid (TIKI kaubamärk), mõni aasta hiljem loodi tütarettevõtted Skandinaavias ja Venemaal ning tänapäeval turustatakse toodangut veel 10 riigis.
1993
Loodi kütuse jaemüügi ettevõte AS Alexela Oil, millest tänaseks on oma 104 tanklaga saanud suurim tanklakett Eestis. Nüüdseks on Alexelast saanud 360 kraadi energialahendust pakkuv ettevõte, mille tooteportfellis on lai valik autokütuseid, elekter, maagaas ja balloonigas. Ettevõttel on ka 35 mugavuspoodi.
1998
Alustati naftasaaduste terminali ehitust Paldiskis, terminal käivitus aastal 2002 ning selle viies laiendus valmis 2008.
2006
Rajati ülimoodsa tehnoloogiaga AS Paldiski Tsingipada, mis pakub tipptasemel kuumtsinkimisteenust nii Eesti kui ka Skandinaavia klientidele.
2007
Alustati kaasaegse naftasaaduste terminali rajamist Sillamäe vabatsoonis, mis võimaldab kaupu teenindada nii tankeritel, paakautodel kui ka raudteetsisternides.
2009
Loodi AS Balti Gaas, eesmärgiga arendada veeldatud maagaasi (LNG) terminal Pakri poolsaarele.
2011
Omandati osa AS Reola Gaasist ning algas gaasiliste kütuste, kui keskkonnasõbraliku transpordikütuse valdkonna aktiivne arendamine.
2012
Omandati 50% osalus AS-is Kiviõli Keemiatööstus ning sellega sai põlevkiviõli tootmise arendamine oluliseks tegevussuunaks. Siseneti avatud elektriturule Elektrimüügi AS-i (elekter.ee) looja ja kaasomanikuna.
2014
Omandati 100% Reola Gaasist ja Kiviõli Keemiatööstusest. Omandati Gasum Eesti AS, millega laiendati veelgi grupi energiaportfelli.
2017
Hamina LNG rajamine. Tegemist on ühisettevõtega, mille omanikeks on Hamina Energy Ltd, Alexela ja Soome börsil noteeritud tehnoloogiaettevõte Wärtsilä. Hamina LNG on asutatud opereerimaks veeldatud maagaasi importterminali Hamina sadamas. Terminali eesmärk on ühendada Hamina kohalik gaasivõrk ja Soome riiklik gaasivõrk. Terminal avab Soome gaasi impordituru.
2018
220 Energia omandamine, millega kaasnes märgatav turuosa suurenemine Eesti elektri- ja maagaasiturul. Sisenemine Läti elektri- ja maagaasiturule. Kohimo ja Helon Kuumasinkitys omandamine. Rohe Solutions OY asutamine. Tegemist on Hamina Energy ja Alexela ühisettevõtega. Rohe Solutions OY põhitegevus on veeldatud maagaasi müük ja transport.