Anname koos jõudu Eesti metsadele! Kogukonnaprogrammi eesmärk on aidata vähendada sõitudest tekkivat keskkonnamõju ja teha üheskoos loodusele head. Liitudes meie kogukonnaprogrammiga istutame Sinu eest Eesti metsadesse puid. 


Kuidas saan kogukonnaliikmeks?

 

  1. Tule kliendiks
  2. Liitu kogukonnaga

    Alexela püsikliendina saad panustada 1-5 senti iga enda tangitult kütuseliitrilt või fikseerituna 1000 puud ühes kalendrikuus puude istutamiseks. Valides 1-5 senti panustamise viisiks, istutame iga kogunenud 0,25€ kohta Eesti metsa uue puu.

  3. Tangi Alexelas 

    Tere tulemast kogukonda. Edaspidi vähendame koos oma keskkonnamõju. Jaga seda ka oma sõpradega ja kutsu nad liituma. 

Liitu või logi sisse


Meie kogukond

59 187

liiget

1 434 938

puud

863 689.2

Tonni vähem CO₂
3093

 


Mis on minu roll?

Sinu kui Alexela kliendi roll on siinkohal väga oluline! Panustades puude istutamisse, aitad kaasa meie keskkonna heaolu parandamisele ja seeläbi oma ökoloogilise jalajälje vähendamisele. Mets on meie suurim vara, koos hoiame teda paremini.

Tule liitu
Miks just puud?

Lisaks soovile säilitada meile kõigile armsaks saanud kodukandi rohelus, on puude istutamine konkreetselt seotud keskkonna heaoluga. Üks keskmine suureks kasvav puu on võimeline oma eluaja jooksul atmosfäärist hävitama aga koguni ligikaudu 600 kg CO2. Teisisõnu seisavad puud meie puhta looduse eest.

Anna oma panus

 


Alexela rohenovaator

Alexela on võtnud eesmärgi muutuda hiljemalt 2030. aastaks CO2 neutraalseks. Kliimaeesmärkide täitmiseks oleme põhilise fookuse seadnud keskkonda säästvate tankimislahenduste arendamisele. Kogukonnaprogrammi raames kinkis Alexela igale töötajale 10 puud oma jalajälje vähendamiseks. Ühtlasi kutsume kliente koos keskkonnale head tegema ja ka oma ökoloogilist jalajälge vähendama.

 


Korduma Kippuvad Küsimused

Uue metsa istutamine vähendada tuntavalt mh ka autoga sõitmisel tekkivat ökoloogilist jalajälge. Leiame, et uue metsa istutamisega on igaühel võimalik vähendada kütuste põlemisel vallandunud süsinikuheitmete hulka atmosfääris. Kasvaval metsal on võime siduda süsinikku ja toota hapnikku. Üks keskmise suurusega puu suudab oma elu jooksul tänu fotosünteesile salvestada üle 600 kilogrammi süsinikku ja toota aastas ühe inimese kahe aasta hapnikuvajaduse.

Alexela poolt algatatud programmi eesmärk on ühiselt vähendada sõidukilomeetritest tulenevat keskkonnamõju. Keskmiste arvutuste kohaselt suudab üks puu oma eluea jooksul võimaldada autosõitjal vähendada 3700 kilomeetri ulatuses oma sõidust tekkivat jalajälge.

Hästi lihtsasti. Kui inimene tangib Alexelas ja ta on liitunud või liitub püsikliendistaatusega (teeb end Kodukaardi ehk Alexela kliendikaardi omanikuks), siis ei ole muud kui vaid aktiveerida end kogukonnaprogrammi liikmeks Alexela kodulehel: https://www.alexela.ee/et/kogukond ja seejärel tuleb valida endale meelepärane maakond, kuhu ta soovib enda tankimistelt teenitud puud lasta istutada. Puid saab oma jalajälje vähendamiseks hakata koguma kui panustad enda püsikliendisoodustuselt 1 sendi kogukonnaprogrammi ja Alexela paneb sama palju juurde ehk siis kui tangid ca 14 liitrit on sul üks puu juba kenasti olemas. Üks puu maksab 25 senti.

Puuliigi valik konkreetsele metsaalale tehakse kasvukoha järgi. Kas sinna istutakse poti- või paljasjuurseid taimi , siis selle valiku teevad spetsialistid olenevalt metsaala seisukorrast. Rohke rohukasvuga aladel eelistatakse paljasjuurseid suuremaid taimi.

Puuliigid valitakse välja vastavalt metsa eripärale, millele istutust teostama hakatakse. Seda valikut teostab metsaühistu.

Puude istutust teostavad Alexela lepingulised partnerid, kelleks on metsaühistud. Koostöö on hetkel 4 metsaühistuga (Ühinenud Metsaomaniku MTÜ, Vardi Metsaühistu, Rakvere Metsaühistu, Põlvamaa Metsaühistu MTÜ, nende metsaühituste tegevuspiirkonnad katavad terve Eesti.

Eestisse istutatud metsataimed on kasvatatud Eestis ja/või Eesti metsaseemnest. Metsataimede kasvatamine ja metsaseemnete kasutamine on Eestis rangelt reguleeritud. Kasutada võib vaid meie lähipiirkondade metsaseemnest kasvatatud taimi.

Puid istutame 2 korda aastas, kevadisel ja sügisesel istutusperioodil.

Metsa hooldavad ja majandavad vastavalt metsaseadusele ning metsa majandamise eeskirjale erametsaomanikud. Metsaomanikud võivad metsas teostada uuendusraiet alles siis, kui mets on saanud küpseks. Küps mets on tavaliselt oma süsinikusidumise maksimumi lähedal. Kui küpset metsa edasi kasvamas hoida, siis süsiniku puidus sidumine enam oluliselt ei suurene.

Puid istutatakse erametsaomanike metsadesse ja mittemetsamaadele (rohumaad, väheväärtuslikud põllumaad jms.), seeläbi saame ühisepanusega Eestisse juurde hulga metsa.

Metsaühistu edastab peale istutust täpsed puude asukohad ja mahud Alexelale. Hetkel on võimalik kuvada puude asukohta maakonna täpsusega. Töötame selle nimel, et leida tehnilist lahendust, kuidas tulevikus veelgi täpsemalt oma puude asukohta näha.

 


Puid aitavad istutada

Puude istutust teostavad Alexela lepingulised partnerid, kelleks on metsaühistud. Koostöö on 4 metsaühistuga, kelle tegevuspiirkonnad katavad kogu Eesti. Alexela Kogukonnaprogrammi raames istutatud puud on lisaks Metsaühistute planeeritud mahule. Istutatakse ka mittemetsamaale (rohumaad, väheväärtuslikud põllumaad jms). Nii tuleb Alexela toel Eestisse juurde hulga metsa. 

Loe lähemalt siin.

Loe lähemalt siin

Loe lähemalt siin

Loe lähemalt siin.

 


Kogukonnaga liitunud ärikliendid

.

.

.