Koostöös Eesti Korvpalliliidu ja turvaettevõtte G4S-iga annab Alexela väge tulevastele korvpallitreeneritele. Eesti Korvpalliliit pani alguse stipendiumile, mille eesmärk on toetada noorte korvpallitreenerite enesearendamise võimalusi ning väärtustada elukutsega seotud valikuid. Stipendium kannab nime G4S/Alexela korvpallitreeneri stipendium. 


Konkursile oodatakse kandideerima II ja III kursusel täiskoormusega õppivaid kehakultuuri tudengeid, kes soovivad oma tuleviku siduda korvpalli ja treeneritööga.  


Korvpalliliidu juhatuse liige ja Korvpall 2030 arengukava treenerite tasustamise töörühma juht Priit Sarapuu: „Arengukava strateegia tegemise raames on saanud selgeks, et  peame rohkem väärtustama treenerite tööd ja veelgi enam hariduse omandamist. Seetõttu otsustasin aluse panna vastava stipendiumi ellukutsumisele.“ 


Korvpall 2030 strateegia vahekokkuvõtete tegemisel viibinud EKL-i juhatuse ja sama töörühma liige Aivo Adamson andis ideest kuuldes lubaduse, et ka Alexela liitub stipendiumifondi toetamisega. „Pikaajalise korvpalliliidu koostööpartnerina on Alexelale oluline, et arengukava elluviimine jätkuks ning treenerite väärtustamisel on selles strateegias kandev roll. Korvpall vajab kõrgelt haritud professionaalseid treenereid“.
Stipendiumi suurus on 1000 eurot õppeaastas ja see määratakse ühele Tallinna Ülikooli ning ühele Tartu Ülikooli tudengile. Stipendiumi panevad välja Alexela ja G4S. 


Tutvu konkursi tingimustega lähemalt SIIT