Universaalteenus kaob, hinnalagi jääb

31. May 2024

Alates 1. juulist lõppeb riigi poolt pakutav elektri universaalteenus. Sellega seoses soovitame valida kõikidel Universaalteenuse klientidel uus elektrileping.

Elektrilepingute valiku leiab siit

Uus elektripakett tuleb valida hiljemalt üks päev enne universaalteenuse lõppemist, nendele kes ei sõlmi enne 01.07.2024 uut elektrilepingut, hakkab alates 01.07.2024 kehtima börsipakett.

Alexela elektripaketis Pingevaba on kehtestatud universaalteenuse hinna näol hinnalagi, mis samuti kaob tulenevalt eelnevast. 

Alexela soovib aga oma klientidele jätkuvalt tagada kindlust, stabiilset elektri hinda ning läbipaistvust elektri hinnastamisel, seega alates universaalteenuse kadumisest hakkab kehtima Pingevaba paketile fikseeritud hinnalagi, mis on sama suur kui viimasena kehtestatud universaalteenuse hind. Fikseeritud hinnalagi kehtib vähemalt kolm kuud ning muutub vaid siis, kui kahe järjestikuse kalendrikuu keskmine börsihind on olnud kõrgem viimati avaldatud fikseeritud hinnalaest.

Pingevaba elektripaketi hind muutub kord kuus ning järgmise kuu hinna avaldame oma kodulehel hiljemalt eelneva kuu 20. kuupäeval. Nii tagame õiglase hinna turul, arvestades elektrihinna hooajalisusega, kuid vältides järske hinnakõikumisi nagu börsipaketi puhul. 

Tutvu lähemalt