Laupäeval saab endises kummikutehases elektriautosid laadida ühe sendiga kilovatt-tunni eest

2. June 2023

Energiaettevõte Alexela paigaldas uue elektriautode laadimispunkti Tallinnas kaasaegsesse Põhjala tehasesse. Laadija ametlik avamine toimub käesoleval laupäeval, mil endisele kummikutehasele rajatud keskus peab suvehooaja ja Ankru 10 hoone avamispidu. Avamise puhul saab Põhjala tehases 3. juunil elektriautosid laadida hinnaga 1 s/kWh eest. 

Põhjala tehases laadija

Alexela elektriautode laadimispunkt asub tehase parklas keset kolme parkimiskohta ning võimaldab korraga laadida kolme autot. Laadimisjaam on varustatud otsikutega CCS + CCS + Type 2 ning selle võimsus on 180 kW + 22 kW. Laadija ametlik avamine toimub üheskoos Põhjala tehase festivaliga, mis toimub 3. juuni keskpäeval Marati ja Ankru tänava vahele jääval Põhjala peatänaval. 

"See laadija on tõeline sündmuste keskpunkt, kus melu on ümberringi ja kuna Põhjalale ennustatakse ka suurt tungi, oleme laadijale jätnud võimaluse lisada veelgi CCS otsikuid koos võimsuse tõstmisega kuni 300 kilovatini," sõnas Alan Vaht, Alexela e-mobiilsuse valdkonnajuht. "Oleme väga uhked, et saame pakkuda mugavat ja kiiret laadimisvõimalust just siin, Põhjala tehases, mis on juba tuntud oma mitmekesisuse ja loovuse poolest. Kõiki külastajaid ootab avamispäeval meie laadimislahendusega tutvumiseks ka väga soodne hind," lisas ta. 

Alexela järjekordse elektriautode laadimispunkti avamine on osa kontserni plaanist laiendada taastuvenergia tarneid ja teenuseid Eestis. Alexela jätkab kohaliku taastuvenergia tootmisele panustamist ning pakub oma klientidele säästlikke ja keskkonnasõbralikke lahendusi. 

Elektriauto omanikud saavad jätta oma särtsulise tehase parklasse laadima ning uudistada Põhjala tehase poolt pakutavat. „Üks dünaamiline elektrilaadija on siinse asukoha täpp i-l, sest toetame rohelist maailmavaadet. Meile, Põhjala tehase kogukonnale, on oluline CO2 heitmete vähendamine,“ sõnas koostööst Alexelaga tehase omanik Kaido Groos

Täna kuulub Alexela avalikku laadimisvõrgustikku 96 laadimiskohta, millest 43 on valdavalt ultrakiired ning 53 mitme tunni laadimiseks mõeldud laadimiskohad. Selle aasta jooksul suurendatakse laadimiskohtade arvu 140-ni.