Kogukonnaprogrammi liige Jana: puhas loodus on nagu hea uni

12. September 2023

Kogukonnaprogrammi liige Jana Indrane ei ela igapäevaselt mitte Eestis, vaid Lätis. Kuigi teisel pool piiri oleks naise sõnul majanduslikult mõistlikum tankida, on just võimalus oma tarbimisjälge heastada miski, mis piiri lähedal elava Jana Eestisse tankima toob.


Unekonsultandina töötav teab Jana, et tähelepanelik suhtumine kõiki elulisse, tagab harmoonilise ja tervikliku elulaadi. Olgu selleks hea uni või loodus - inimene ise saab palju ära teha, et teda ümbritsev laeks tema elu positiivselt. “Vastutustundlikkus on mul veres. Nii nagu emana hoolitsen ma oma laste, näiteks nende unekvaliteedi ja toitumise eest, annan minagi ümbritsevale elukeskkonnale tagasi Alexela kogukonnaprogrammi liikmena.” Jana lisab, et just nagu hea une tagamine, on jätkusuutlik eluviis teadlike valikute langetamise küsimus. 


Jana liitus kogukonnaprogrammiga, kuna loodusesse panustamine on tema jaoks ka iseenda eest hoolitsemine. “Loodus ja uni mõjuvad inimesele olemuslikult väga sarnaselt, pakkudes talle puhkust ning võimalust oma mõtted argielust välja lülitada. Kuid hea ja välja puhanud enesetunde saab tekitada ainult kvaliteetne uni. Nii on ka loodusega. Sellepärast on mulle oma looduses olles oluline, et olen selle tervist ise märkamatult tugevdanud,” kirjeldab Jana.


Järgides võimalikult jätkusuutlikku eluviisi, on Jana sõnul oluline sõnumid ka oma lastele ja sõpradele edasi anda. “Tänapäeval pööravad inimesed aina rohkem tähelepanu nii oma vaimsele kui ka füüsilisele tervisele. On tore näha, et aina rohkem eestlasi tähtsustab ka meie metsade juurdekasvu. Kui üle 50 000 inimese mõistab, et looduse säilimist ei saa iseenesest mõistetavalt võtta, pole see enam mitte mõni tavaline algatus, vaid mõtteviis. Ja head mõtted levivad ikka neid jagades, nende üle uhkust tundes.”