Alexela avas Tallinnas korraga kaks mugavuspoega tanklat ja Baltikumi moodsaima pesutänava

14. January 2019

Thumbnail

11. detsembril avas Alexela ametlikult Tallinnas Peterburi teel kaks mugavuspoega tanklat. Peterburi 77 aadressil asuvas tanklas, mis on Alexela ketis üks suuremaid, avati ühtlasi ka Balikumi moodsaim pesutänav. Kui eelmainitu puhul oli tegemist renoveerimisega, siis teine, linnast väljuval suunal asuv tankla (aadressiga Peterburi tee 98), on Alexela ketis täiesti uus. 

„Kahe uue tankla korraga avamise peamine eelis on see, et saame hakata kliente teenindama nii linnast väljuval kui linna siseneval suunal. Renoveeritud Peterburi tee 77 tanklas on nüüd Baltikumi moodsaim pesutänav, mille suurimaks plussiks on see, et auto on võimalik saada puhtaks kiiresti ja kvaliteetselt. Korraga saab pesta kolme autot, mis tagab väiksema ooteaja. Lisaks kulub pesule aega vaid umbes 4 minutit, mis tähendab, et uudne tehnoloogia on äärmiselt tõhus,“ rõõmustas lisandunud kvaliteetse teenuse üle Alexela energiavaldkonna ettevõtete juht Maria Helbling. 

Täna avatud tanklad arenevad veelgi edasi ning oodata on täiendavate toodete ja teenuste lisandumist. Näiteks lisandub peagi Peterburi 77 tee tanklasse, kus juba praegu saab lisaks bensiinile ja diislikütusele tankida ka LPG-d, Alexela keti neljas CNG tankla. CNG on rahakoti- ja loodussõbralik kütus, mille tankimisvõimalused Eestis järjest laienevad. „Hea uudis on see, et biometaani kujul on võimalik CNG-d ka Eestis kohapeal toota ning kõik surugaasi tanklad saab ka biometaani tankima panna. Seda tehes vähendame oluliselt Eesti sõidukipargi keskkonnamõju ning panustame töökohtade tekkele maal,“ selgitas Helbling CNG eeliseid.

Vastavatud tanklates asuvad ka mugavuspoed, kus on saadaval kvaliteetne kohv, kiirestivalmiv söök ja karastusjoogid. „Toiduvalmistamisel katsume hoida võimalikult tervislikku joont. Näiteks ei küpsetata friikartuleid fritüüris, vaid ahjus. Hommikuti pakume putru ning lõunaks sooja suppi. Iseteeninduskassad aitavad kaasa veelgi sujuvamale ja kiiremale teenindusele. Olemas on ka esmatarbekaupade valik,“ loetles Helbling Alexela mugavuspoodide tooteid ja teenuseid, mis on saamas keti standardiks. 

Alexela on Eesti kapitalil põhinev valdusfirma, mis koondab viimase paarikümne aasta jooksul ühtse omanikeringiga seotud ettevõtted ühisesse struktuuri. Ettevõte annab tööd enam kui 1000-le inimesele ning tegutseb kolmes valdkonnas: energeetika, metallitööstus ja põlevkivikeemia.
Eesti turul unikaalse kombinatsioonina kuuluvad ettevõtte tooteportfelli muuhulgas elekter, maagaas, balloonigaas, mahutigaas ning läbi 104 üle Eesti asuva tankla autokütused. Alexelal on ka 34 mugavuspoodi. Alexela arendab lisaks kahte LNG terminali Paldiskis ja Soomes Haminas. 
Alexela on pärjatud Kultuuriministeeriumi poolt välja antava Kultuurisõbra tiitliga ning on andnud ja annab jõudu mitmetele kultuuri- ja spordiorganisatsioonidele, sealhulgas Eesti Korvpalliliidule, Eesti Ratsaliidule ja Tallinn International Horse Showle, Suusaliidule, Põhjamaade Sümfooniaorkestrile ja Alexela Kontserdimajale.

Lisainfo ja küsimused:
Kadri Ambos
Alexela turundus- ja kommunikatsioonijuht
M: +372 53 072 051
kadri.ambos@alexela.ee