Rohetehnoloogia keskpunkt NEXPO Tallinn 2023 kutsub avastama

9. November 2023

NEXPO alexela päis

Mida tähendab energiasäästlik? Kuidas on omavahel seotud rohe ja tehnoloogia? Kas rasketööstus saab olla keskkonnasäästlik? Nendele ja paljudele teistele roheküsimustele saad vastused just NEXPO Tallinnal – miks mitte Alexela innovaatilisest boxist? 

Alexela osaleb Tallinna Rohetehnoloogia nädala raames NEXPO-l, mis toimub 13.-17.11.23 Kultuurikatla kõrval asuvas pop-up messihallis. Üritusel tutvustatakse värskemat rohetehnoloogiat kõikjal maailmast ning tuuakse kokku erinevaid ettevõtteid. 

Alexela rohetehnoloogiad millega väljas oleme:

  •  E-mobiilsus

Arendame elektrilaadimisvõrgustikku - avalikust ruumist kuni ühistute ja eramajadeni.  Viime e-mobiilsuse uuele tasemele.  

  •  Tuule- ja päikeseenergia

Alexela loob päikese- ja tuuleparke ,et panustada taastuvenergial põhineva elektrisüsteemi arengusse.  

  • Energiasalv

Arendame Paldiskisse Zero Terrain tehnoloogial põhinevat taastuvenergia vesisalvestit.  

  • Tipukoormuse biogaasijaam

Arendame biometaanil töötavat tipukoormuse elektrijaama taastuvenergia tootmise juhitamatuse kompenseerimiseks ja kliimaneutraalse juhitava elektritootmisvõimsuse rajamiseks, mis asendaksid põlevkivielektrijaamu pärast nende sulgemist. Arendatav tipukoormuse jaam on valmis töötama ka vesinikul.  

  •  Virtuaalne elektrijaam

Arendame virtuaalelektrijaama ühendades omavahel väiksemaid elektri tootmisüksuseid, paindlikke tarbijaid ja salvestusseadmeid. Läbi koordineeritud tegevuse suudab virtuaalne elektrijaam toimida just nagu tavapärane elektrijaam tagades elektrivõrgu jaoks suuremahulist üles- ja allareguleerimist.  

  • Vesinik

Alexela niigi lai tootevalik laieneb järjest uuenduslike energiakandjate võrra. Avame oma esimese vesinikutankla 2024. aastal. Eesti Vesinikuoru liikmena näeme, et antud valdkonnal on suuremahulise taastuvenergia tootmise taustal suur arengupotentsiaal. Vesinikul on mängida oluline roll transpordikütusena, elektrienergia salvestajana ning juhtmevaba energia võimaldajana.  

  •  Biometaan

  Teeme tööd selle nimel, et kogu praegune fossiilne maagaas saaks asendatud keskkonnasõbraliku biometaaniga. 


Eelregistreeritud tasuta sissepääs annab võimaluse kuulata ja vaadata lavaprogramme, kohtuda rohetehnoloogia ettevõtjatega üle maailma ning osaleda seminaridel ja töötubades.
 

  • Tasuta osalemiseks registreeri end siin
  • NEXPO programmiga saab tutvuda siin


Tule tutvu meie rohetehnoloogiatega!!