Omniva postkontorites saab nüüd sõlmida Pingevaba elektripaketi lepingut

23. August 2023

Omniva postkontorites üle Eesti saab selle nädala algusest sõlmida eestimaise energiaettevõtte Alexela Pingevaba elektripaketi lepingut. 

OmnivaxAlexela

Alexela ning riiklik posti- ja logistikaettevõte Omniva ühendasid jõud, et tulla teenustega inimestele lähemale ja pakkuda kodulähedast elektrilepingu sõlmimise võimalust postkontorites.   
  
„Omnival on 59 postkontorit üle Eesti, kus saame oma põhiteenuste kõrval pakkuda paindlikult ka lisateenuseid. Meil on varasem positiivne kogemus elektrilepingute teenuste osutamisega ja ka seekord on meie töötajad saanud põhjaliku ettevalmistuse koostöös Alexelaga, et pakkuda parimat teenust,“ ütles Omniva juhatuse liige Kristi Unt.  
 
“Me küll ei tea, aga eeldame, et paljud universaalteenust kasutavad kliendid ilmselt ei ole sina peal e-kanalitega või puudub neile ligipääs. Teisalt võib veebis lepingute sõlmimiseks takistada vajadus enne otsuse tegemist pidada nõu võimalike pakettide tingimuste üle. Peame ka arvestama, et paljudel inimestel on jätkuvalt kartus eelmise aasta kõrgete elektrihindade kordumise ees ning küsimusi, kuidas ennast selle vastu kaitsta. Koostöös Omnivaga tuleme klientidele lähemale, aidates leida inimestel täna turul leiduvatest parima lahenduse, mis jätaks raha pere muudeks kulutusteks, lisades sealjuures kindluse energiaturgude heitlikkuse vastu,” arutles energiaettevõtte tegevjuht Aivo Adamson erinevaid tegureid, mis Alexela ja Omniva omavahel elektrienergia pakkumiseks kokku viisid.  

„Sada tuhat inimest maksavad praegu universaalteenusel keskmiselt 200-250 eurot ülearu ja me ei usu, et see on nende esimene eelistus. Nii olemegi tulnud digilahenduste kõrval ka postkontoritesse, et saaks universaalteenusele pakkuda rahaliselt soodsamat alternatiivi ja nõu,“ lisas Adamson. 
   

  • Alexelal on turul ainulaadne pakett – Pingevaba elektripakett, mis sobib kliendile, kes ei soovi või ei saa oma tarbimist vastu börsihindu reguleerida, kuid siiski soovib saada kasu võimalikest madalatest börsihindadest. Pakett on tähtajatu ning soovi korral saab ajahetkel ilma lisatasudeta väljuda. 


Omniva postkontoris saavad elektrilepingut sõlmida ainult erakliendid, kes ei ole veel Alexela kliendid. Postkontoris ei saa sõlmida lepingut äriklient, korteriühistud, volitusega klient ning eraklient, kes on juba Alexela klient. 

Postkontoris saab klienditeenindaja jagada infot paketi kohta ja sõlmib ka kohapeal uue lepingu. Vajadusel suunatakse kliendi kontaktid Alexela klienditeenindusse edasiseks nõustamiseks. Lepingu kohta ja sõlmimiseks saab küsimustega pöörduda Alexela klienditeenindusse telefonil 6 290 000 või e-postil alexela@alexela.ee
 
Omniva (AS Eesti Post) on Eesti riigile kuuluv äriühing, mille põhitegevusala on logistikateenuste (paki- ja postiteenuste), digi- ja rahvusvahelise transiiditeenuste osutamine. SIA Omniva ja UAB Omniva LT põhitegevus on pakiautomaadi- ja kullerteenuse pakkumine Läti ja Leedu turul. UAB Omniva LT Sorting on asutatud uue logistikakeskuse rajamiseks Kaunasesse. OÜ Finbite põhitegevuseks on infoäri teenused (e-arved). 
 
Alexela on eestimaine rohenovaator, kes arendab jätkusuutlikku tanklavõrgustikku läbi biometaani, LNG, elektri ja lähitulevikus vesiniku tankimisvõimaluse loomise. Alexela toodab ringmajanduse põhimõttel biometaani ning rajab päikese- ja tuuleparke. Lisaks on ettevõte käivitanud Soomes Haminas LNG terminali ning arendab Paldiskis Energiasalve nime kandvat taastuvenergia vesisalvestit. Alexela pakub oma klientidele Eestis unikaalset spektrit igapäeva energiatooteid, milleks on elekter, maagaas ja ballooni- ning mahutigaas ning rohkem kui sajas üle Eesti asuvas tanklas autokütused. Lisaks on ettevõttel 40 kohvik-poodi. Rahvusvahelise uuringu kohaselt peavad Eesti inimesed juba kolmandat aastat järjest Alexelat sotsiaalselt ja keskkonnaalaselt kõige kestlikumaks kütusebrändiks.