VIDEO: Alexelaga sai laupäeval koos metsa istutada

15. May 2023

Energiaettevõte Alexela korraldas tänavu juba teist aastat kogukonnapäeva, mille raames istutati uut metsa ning tutvuti kevadiste taimedega. Üritus toimus ettevõtte kogukonnaprogrammi raames ja oli mõeldud kõigile loodushuvilistele.

kogukonnapäev23

Kogukonnapäev toimus teist aastat ning selle raames pandi mulda 8000 puuistikut. Üritusel oli võimalik lisaks metsaistutamisele osaleda erinevates töötubades, kus õpiti näiteks, kuidas valmistada veefiltrit looduslikust veekogust joogivee filtreerimiseks ja millistest praegustest kevadistest taimedest valmistada vitamiinirikast kihilist võileiba. Lapsi rõõmustas kohapeal lõbus koeratüdruk Lotte. 

"Alexela kogukonnaprogrammi eesmärk on teadvustada, et igal meie tegevusel on jalajälg ning meie kõigi ühine vastutus on hoida ja kaitsta meid ümbritsevat keskkonda. Kogukonnaprogrammiga liitunute igalt kütusepaaki jõudvalt liitrilt läheb 1 sent puufondi keskkonnamõjude heastamiseks, millele Alexela lisab omalt poolt samuti sendi. Nii lihtsasti saabki igalt enda tangitud kütuseliitrilt süsinikku siduvaid puid meie metsadesse istutamiseks koguda,“ sõnas energiaettevõtte kogukonnaprogrammi eestvedaja Piret Mihkelson

Ta lisas, et metsa istutavad Alexela koostööpartnerid metsaühistute näol ja seda kaks korda aastas - kevadel ja sügisel. „Kui kogukonnaprogramm saab tänavu juunis kolmeaastaseks, siis kogukonnapäev tähistab tänavu mais oma teist sünnipäeva. Kutsusime kogukonnapäeva ellu selleks, et saaksime programmiga liitunutega kord aastas päriselt põllul kokku ja saaks teadlikuks, kuidas metsa istutatakse ja miks seda teha tuleb, et see hea teadmine kanduks põlvest põlve,“ ütles Mihkelson. 

Päeva lõpetas minikontsertiga Merili Käsper ehk M Els. Tänavune kogukonnapäev toimus laupäeval, 13. mail Harjumaal Valklas. Mullu toimus kogukonnapäev Raplamaal, kus üheskoos pandi mulda 5500 puuistikut.

Vaata meie kodulehelt kui palju on programmiga tänaseks liitunuid ja kui palju on üle-eestiliselt maakondadesse puid istutamisteks kogutud: https://www.alexela.ee/et/kogukond