Alexela alustab tänasest külmakindlusega diislikütuse vedu

7. October 2021

Alexela alustab 7. oktoobrist vähemalt -15 kraadise külmakindlusega diislikütuse vedu tanklatesse. Järgneva 9 nädala jooksul veab Alexela oma tanklatesse aina külmakindlamaid diislikütuseid ja seda kuni talvise diislikütuseni välja. 

Talvine tankimine

„1. oktoobrist kuni 30. novembrini teevad kütusemüüjad ettevalmistusi, et diiselmootoriga sõidukite omanikud saaksid aina külmakindlamat diislikütust tankida. Diislikütuse ümbervahetamine suvisest kütusest talviseks on aeganõudev protsess ning selleks ongi Eestis kehtestatud kahekuine üleminekuperiood,“ rääkis Alexela juhatuse liige Tarmo Kärsna, kes ühtlasi märkis, et Alexela veab 7. oktoobrist oma tanklatesse -15 kraadise külmakindlusega diislikütust.
 
„Järgmise sammuna hakkame oma tanklatesse tarnima arktilisse Põhjamaa kliimasse mõeldud talvist diislikütust eesmärgiga, et hiljemalt 1. detsembriks oleks diislikütus kõikides tanklates vahetunud talvise diislikütuse nõuetele vastava kütuse vastu“, lisas Kärsna. 
 
Euroopas kehtestatud standardi järgi jagunevad diislikütused suvisteks ja talvisteks. Talvine diislikütus on ette nähtud kasutamiseks arktilises või karmi kliimaga piirkondades. 

„Kuna kliima- ja talvetingimused on Euroopa erinevates piirkondades väga erinevad, peavad riigid ise otsustama, milline diislikütus peab talveperioodil olema tanklates müügil. Eestis kehtestatud nõuete järgi peab talvine diislikütus vastama klass 1 nõuetele ehk taluma külmakraade kuni vähemalt -26 kraadi,“ selgitas Alexela juhatuse liige riiklikke nõudeid, millest kütusemüüja peab lähtuma.