Olgu selleks ootamatud väljaminekud, sooduspakkumised või siis ammu planeeritud hulk jõulukingitusi – Alexela Kodukrediitkaart on selleks turvaline ja kindel abiline igas (veebi)poes.

Sinivee Indrek, AS Alexela e-kanalite äriarenduste juht

Alexela e-kanalite äriarenduse juhi Indrek Sinivee sõnul on Kodukrediitkaardi puhul tegemist kolm ühes tootega, mis ühendab püsikliendikaardi soodustused, krediidivõimaluse ja makselahenduse.

„Selle kaardiga saab Alexelas kõige rohkem soodustusi. Näiteks tavalise kliendikaardiga jääb kütuseliitri soodustus kuni 5 sendi juurde. Samas Kodukrediitkaardiga on igalt liitrilt fikseeritud 6 senti allahindlust,“ selgitab Sinivee. Uudse lahendusena on võimalik vaid ühe viipega nii Kodukaart registreerida kui ka ostude eest tasuda. „Näiteks ostes Alexelas kohvi ja viibates kaardiga, arvutatakse hetkega välja soodustus ning tehakse makse kohe järgi. Kodukaardiprogramm on integreeritud, nii ei pea klient viipama mitut kaarti ega tegema teisi toiminguid,“ räägib Sinivee.

Samuti on kaardi kasutamine kliendi jaoks paindlik. Kodukrediitkaardi taotlemisel määrab inimene ise, mis summas ta tagasimakseid teeb. Igakuiselt on kohustus tasuda vaid intressi kasutatud krediidilimiidilt ja kaardi teenustasu. Valides tagasimakseks 0%, teed tagasimakseid endale sobival ajal sobivas summas. Kui valid tagasimakseks 10-90%, maksad kasutatud osa tagasi alati kindla kuumakse kaupa. Kui valida aga tagasimakseks 100%, läheb järgmisel kuul kogu kasutatud osa kliendi arvelduskontolt maha. Sealjuures on intressivaba periood kuni 40 päeva.

Kodukrediitkaarti saab mugavalt ühildada ka Apple Play, Google Pay ja Garmin Payga. Omapärase nüansina toob Sinivee välja disainilahenduse. „Kaardi esiküljel pole mitte ühtegi nime ega numbrit – see on puhas ja ilus. Vajalikud andmed on paigutatud kaardi tagaküljele. Olime ilmselt esimesed, kes sellise kaardiga välja tulid,“ lausub ta.

Igaühel on ootamatuid väljaminekuid

Indrek Sinivee kinnitusel on krediitkaartide populaarsus Eestis jõudsalt suurenenud. „Kui on vaja midagi osta finantseerimisega – olgu see telekas, tolmuimeja või midagi muud –, siis on igal juhul kõige mõistlikum kasutada krediitkaarti,“ sõnab Sinivee. Küll aga, leiab asjatundja, kipuvad paljud inimesed krediitkaarti veel pelgama ning seetõttu valivadki järelmaksu. Lõppkokkuvõttes makstakse niiviisi pangale hoopis rohkem.

Sinivee tõdeb, et on loomulik, et igaühel tekib aeg-ajalt ootamatuid kulutusi. „Näiteks lume maha sadades võib kiiresti tulla teemaks talverehvide ost. Need maksavad aga vähemalt 500 eurot – krediitkaart on siinkohal kindlasti abiks,“ räägib ta.

Kodukrediitkaart on kasulik ka siis, kui on vaja osta midagi, mida tavalise kaardimaksega ei saa. „Näiteks kasutatud auto eraisikult – sel puhul on võimalik Kodukrediitkaardiga kanda vajalik summa oma kontole ja maksta sõiduki eest,“ ütleb Sinivee.

Ees on ootamas jõulud, erinevad soodustused e-kauplustes – sel perioodidel tehakse tunduvalt rohkem sisseoste. „Päris paljudes USA või Hiina e-kaubamajades on väga head sooduspakkumised sõltuvalt hooajast, tähtpäevadest, pühadest. Üldiselt järelmaksuga sealt osta ei saa – meie Kodukrediitkaardiga on see aga võimalik,“ märgib Sinivee.

Muide, krediitkaardiga maksmine võib olla hoopis turvalisem kui pangalingi või ülekande kaudu. „Kiputakse eelistama pangalinki, kuna see tundub kõige mugavam. Oletame, et inimene ostis pangalingi makse kaudu reisi. Aga mis juhtub, kui turismifirma läheb vahepeal pankrotti ja reisi ei toimugi? Või müüja ei saada lubatud kaupa kliendini? Raha tagasi saada on praktiliselt võimatu. 

Krediitkaardiga maksmisel on võimalik teha pangale raha tagastamise taotlus. Nii on kliendil väga suur tõenäosus saada kulutatud summa kiiresti tagasi,“ selgitab Sinivee.

Tekkis huvi? Alexela Kodukrediitkaarti saad taotleda SIIN!