Anname omadele jõudu: osta eestimaiseid tooteid ja teenuseid

15. April 2020

Koroonaviirusest tingitud pandeemiaperiood on andnud põntsu kogu riigi majandusele ja halvanud suuremal või vähemal määral kohalike ettevõtjate tööelu. Eestimaine energiaettevõte Alexela, mis on sündinud koos taasiseseisvunud Eestiga kutsub kohalikke tootjaid ja teenuse pakkujaid toetama.

Valitsuse väljakuulutatud eriolukorrast on tänaseks möödas rohkem kui kuu. „Laiemalt kogu maailm, aga kitsamalt meie siin Eestis olme keerulise väljakutse ees – kas lõdvendada piiranguid, et elu ja majandus saaks hakata kiiremini taastuma, riskides võimalike tagasilöökidega tervise vallas või pikendada piirangute perioodi veelgi, et võita aega viirusega võitlemiseks ning vähendada koormust tervishoiusektorile. Mida pikemaks eriolukord venib, seda hägusemaks paistavad muutuvat põhjused, miks me seda kõike teeme ning motivatsioon ühiselt panustades ja reeglitest kinni pidades kriis seljatada kipub langema. Võib tunduda, et head lahendust ei ole, kõik elumuutvad otsused tehakse kuskil kaugel meie eest ära ja üksikisikuna ei ole võimalik kuidagi asjade kulgu mõjutada,“ rääkis Alexela turundus- ja jaemüügijuht Kadri Ambos

„Alustame tänasest sotsiaalkampaaniaga, mille raames kutsume üles ostma eestimaiseid tooteid ja teenuseid, samal ajal kinnistades teadmist, et peame kõik hoidma distantsi ja kandma erilist hoolt hügieeni eest, et üheskoos raske aeg seljatada. Tahame südamele panna, et tegelikult sõltub just iga inimese valikutest ja käitumisest see, kui kiiresti ja edukalt me kriisi seljatame. Koroonakriisi majandusliku löögi pehmendamiseks on abi igaühe igast pisemastki sammust ja panusest – pese käsi, hoia sotsiaalset distantsi ja tarbi eesti ettevõtete tooteid ja teenuseid,“ kirjeldas Alexela algavat sotsiaalkampaaniat ettevõtte turundus- ja jaemüügijuht. 
 
Ambos nentis, et meie metsad, loodusrajad, maanteed, haridusasutused, haiglad, muuseumid, kohalik tooraine ja see nimekiri on lõputu, on meil olemas tänu sellele, et me panustame igaüks oma rahaga ühiseks Eesti majandamiseks. „Toetades erinevate majandussektorite eestimaiseid ettevõtluseid laekub riigile maksuraha, mille eest on hoolt kantud meie metsade, loodusradade, haridusasutuste, haiglate eest. Täna seisame kõik koos selle pahalase ees, mis on kaotanud töökohti, sulgenud teenindusasutusi ja andnud korraliku jalahoobi meie kodumaa majandusruumile tervikuna. Kutsume üles leidma ja tarbima Eesti väiketootjate kaupasid, jaekaubanduses leidma Eestis valmistatud tooteid, sest iga eurosent on täna Eestile jõu andmiseks ülimalt oluline“. 
 
Alexela sotsiaalkampaania „Anname koos Eestile jõudu!“ algab 15. aprillist. Kampaania keskne idee on teadvustada ja tuua välja need otsused indiviidi tasandil, mida igaüks saab teha Eestile jõu andmiseks. Alustades käte pesemisest, sotsiaalse distantsi hoidmisest kuni oma tarbimisharjumuste kujundamiseni kodumaiste toodete, teenuste eelistamiseks. Tarbides eestimaiseid tooteid ja teenuseid, aitab igaüks kaasa nende ettevõtete kestma jäämisele. Eesti ettevõte Alexela panustab oma mugavuspoodides pakutavates toitlustustoodetes Eesti tootjate toetamiseks eestimaise tooraine kasutamisega.

Alexela grupp on tööandjaks rohkem kui 1000-le inimesele üle Eesti. Alexela grupi tegevusvaldkondadeks on energeetika, tööstus ja kinnisvara. Alexela gruppi kuuluvad ettevõtted on Kiviõli Keemiatööstus, metalliettevõte Kohimo, Tiki treilereid valmistav Bestnet, kuumtsinkimise tehased Eestis Paldiskis ja Soomes Raumas, lisaks arendab Alexela LNG terminale Eestis Paldiskis ja Soomes Haminas, ühtlasi kuulub gruppi kinnisvaraarendusega tegelev OmaKoduMaja.