Ärge jätke teavitamata kui olete tanklast tankimispüstoliga ära sõitnud

3. February 2020

news-default-pic

2. veebruari õhtul sai Päästeamet kutse Alexela Sikupilli tanklasse, kus oli tunda gaasi lõhna. Sündmuse põhjus oli paaki unustatud gaasitankuri tankimispüstoliga kohapealt ärasõit. 

Juhtumit kommenteerib AS Alexela juhatuse liige Aivar Räim: „Kahjuks tuleb neid kordi ette, et klient otsustab sündmuskohalt lahkuda õnnetusest teavitamata. Nii paraku 2. veebruari õhtul juhtus. Sündmuse põhjustaja lahkus, kuid õnneks andis järgmine klient Päästeametile teada, mis on juhtunud“. 

„Tankimispüstoli paaki unustamise juhtumeid tuleb igas kuus ette ja selles sündmuses ei ole midagi erakordset. Siinkohal paneme aga südamele, et tanklas juhtunud õnnetusjuhtumist teatamata jätmisel võtad paraku järgmistes tankijates ohutuse tunde,“ tõdes Alexela esindaja. 

Kõikide mootoribensiinide ja gaasitankurite püstolid on Alexelas varustatud spetsiaalsete kaitseklappidega, mis hoiavad ära suuremate õnnetuste ja keskkonnakahju eest. Lisaks on gaas ohutuse pärast rikastatud lõhnaainetega, et selle ka kõige vähesemal määral õhku paiskumisel oleks gaasilõhna koheselt tunda.  

"Julgustame kliente tankimispüstoliga ärasõidust meid alati teavitama. Kuna tegemist on liiklusvahendiga seotud õnnetusjuhtumiga, siis tea, et kahju korvab liikluskindlustus," lisas Alexela juhatuse liige.