Tallinn International Horse Show tuleb taas

1. October 2019

Saabuval nädalavahetusel peetakse Saku Suurtallis 17. korda regiooni suurimat ratsaspordivõistlust Tallinn International Horse Show. 
 
Suurvõistlus algab reedel, 4.oktoobril ning kestab pühapäeva, 6. oktoobrini. Sündmuse tipphetkedeks on laupäeval, 5. oktoobril peetav koolisõidu maailmakarika etapi muusikaline vabakava ning pühapäeval, 6. oktoobril peetav Kesk-Euroopa liiga MK-etapp takistussõidus. 
 
Samuti leiab programmist esmakordselt põnevust kruviva takistussõidu masters-sõit, mis leiab aset laupäeva õhtul. 
 
Sündmusel osalevad tippratsutajad 9 riigist – Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Poolast, Venemaalt, Rumeeniast ja Ungarist. Kolme päeva jooksul paneb end proovile 116 ratsanikku 172 hobusel. 
 
Lisaks rahvusvahelistele võistlustele on kavas ka rahvusliku taseme parkuurid, kus võistlevad kohalikud takistussõidu paarid poniratsanikest harrastajateni.
 
Traditsiooniliselt on põnevate võistluste vahele pikitud erinevaid esinejaid. Tänavu rõõmustab publikut legendaarne Santi Serra Hispaaniast, kes toob publiku ette oma maailmakuulsa hobuste ja koerte show. Eesti artistidest astub üles Tiit Kikas oma vaatemängulise laserharfiga. 
 
Traditsiooniliselt jagab võistluste suurtoetaja Alexela pühapäeval, 6. oktoobril Saku Suurhalli ees sügisesteks aiatöödeks taastuvenergiat. Orgaaniline väetis on toodetud Ruila tallidest pärinevast toormest.
 
Võistlused algavad kõigil päevadel kell 9:00.
 
Tallinn International Horse Show ühendab endas tipptasemel ratsaspordi, elava muusika ning ehedad elamused hobumaailmast. Kolmepäevase hobufestivali ettevalmistamisel ja toimimisele aitavad kaasa rohkem kui 150 vabatahtlikku ning tuhanded pealtvaatajad.