Marilis (35): See on imepisike, kuid olulise mõjuga samm, mida igaüks saab teha enda keskkonnamõju vähendamiseks ja loodusele tagasi andmiseks

21. September 2021

"Alexela kogukonnaprogammi panustamine on minu jaoks seotud õlatundega," ütleb 35-aastane meediaspetsialist Marilis. Mis ajendas naist kogukonnaprogrammiga liituma ja kuidas on see seotud õlatundega, saadki allolevalt lugeda.

kogukonnaprogramm Marilis

Alexela kogukonnaprogammi panustamine on minu jaoks seotud õlatundega. Hea on teada, et lisaks minule on Eestis veel tuhandeid inimesi, kes soovivad panustada enda keskkonnajalajälje vähendamisesse ja puude istutamine on selleks hea võimalus. Lahenduste otsimine kliimaprobleemidele on selle sajandi üks olulisemaid globaalseid väljakutseid. Muutused ei saabu üleöö ja eeldavad ühist panust. Inimesed langetavad pidevalt erinevaid tarbimisvalikuid ja otsus, kus autot tankida kuulub nende hulka. Alexela kogukonnaprogramm on super algatus, sest aitab tänu puude istutamisele vähendada sõitude kahjulikku mõju loodusele ja teadvustada keskkonnaprobleeme.

Täna on üsna tavaline, et haarame tööle rutates kohvi näppu mõnest teele jäävast väikepoest, sööme lõunat käigult ühelt kohtumiselt teise rutates ja tellime õhtusöögi koju, sest endal puudub jaks pliit või ahi sisse lülitada ning vaaritama hakata. Oleme argitoimetustega nii hõivatud, et vähe jääb aega mõelda enda tarbimise jalajäljele. Siin tulebki mängu ettevõtete soov pakkuda klientidele mugavaid ja keskkonnasõbralikumaid alternatiive ning Alexela kogukonnaprogramm on hea näide. Minu arvates on väga vahva, et kogukonnaprogrammi abil saavad Eesti inimesed ühendada jõu ja teha koos loodusele head. Panustada ühiselt uute puude istutamisesse Eesti metsadesse. Võimestav on tunda, et väikeste sammude haaval suudame koos luua suurt muutust.

Alexela kogukonnaprogrammi panustamine nõuab inimeselt väga vähe. Üksnes liitumist ja valmidust panustada üks sent tangitavalt kütuseliitrilt puufondi. See on imepisike, kuid olulise mõjuga samm, mida igaüks saab teha enda keskkonnamõju vähendamiseks ja loodusele tagasi andmiseks. Olgem ausad, kui paljud meist on kunagi mõelnud, et läheks ostaks mõned puud ja istutaks need kusagile maha? Kus istikuid üldse müüakse? Millisesse metsa puid istutada tohib? Millised puud konkreetsesse metsa sobivad? Alexela kogukonnaprogrammi liikmena ei tule mul enda pead nende küsimustega vaevata. Panustan justkui nähtamatult Eesti looduse heasse käekäiku. Tean, et minu kogutud puud saavad professionaalide käe läbi mulda istutatud ja atmosfäärist süsinikku siduma hakata.

Meie pereauto toob ühe paagitäie tankimisega Eesti metsadesse 4 uut puud, mis istutatakse Viljandi maakonda, sest olen sealt pärit. Minu vanemad töötasid RMK-s ja olen väikesest peale taimedega kokku puutunud - näiteks käisin suviti taimlas kuusetaimi hooldamas. Minus tekitab hea tunde, et saan tänu Alexela kogukonnaprogrammile enda kodukohta panustada. Mets on väärt vara, mis annab elukeskkonnale nii palju juurde.

  • Loe ka Taavi mõtisklusi kogukonnaprogrammist
  • Jaga oma kogukonnaga liitumise lugu! Kirjuta Alexela kommunikatsioonijuhile: Marit.Liik@alexela.ee