Liis (45): Minu jaoks kannab Alexela kogukonnaprogramm koostegemise energiat

22. September 2021

Jätkusuutlik mõtlemine on mulle alati olnud südamelähedane ja püüan elada selliselt, et minu tarbimise mõju keskkonnale oleks võimalikult väike. Näiteks sõidan CNG autoga, millest saigi esimene peatükk minu loos Alexela kogukonnaprogrammiga. Tule loe Alexela kogukonna liikme, ettevõtja Liisi mõtisklusi kogukonnaprogrammist.

kogukonnaprogramm Liis

Eestis on vähe CNG tanklaid ja Alexela annab nende hulgas kõvasti tooni. Ühel suveõhtul Hiiumaalt Tallinnasse naastes ja Alexelas autot tankides märkasin üleskutset liituda kogukonnaprogrammiga. Päev hiljem olin selle liige ja langetatud otsust pole ma kordagi kahetsenud. Hea tunne on tanklast lahkuda teadmisega, et olen vähemalt osaliselt enda sõitude keskkonnajalajälge kompenseerinud.

Meie ümber on lugematu hulk ahvatlusi, millele on kerge järele anda ja elu ongi nautimiseks. Paraku mõtleme harva sellele, kuidas enda tarbimise keskkonnamõjusid leevendada. Võib-olla tunneme isegi ebamugavust neil teemadel mõtteid mõlgutada, sest ei oska kuskilt alustada. 

Alexela kogukonnaprogrammiga liitumine aitab astuda esimese sammu teel keskkonnateadlikuma tarbimise suunas, sest inimese jaoks on kõik tehtud väga lihtsaks. Ühtlasi saavad kõik seda endale lubada, sest ühe sendi loovutamine püsikliendisoodustusest kütuseliitri kohta ei võta tükki küljest. Küll pakub teadmine, et tänu sinule on Eesti metsadesse istutatud uusi puid, ohtralt häid emotsioone.

Olen loomult pisut idealistlik ja usun, et kõigi inimeste südametes, kasvõi kõige pisemates soppides, peitub heategemise soov. Mulle meeldib mõelda, et inimesed näevad kaugemale enda ninaesisest ja tahavad panustada sellesse, et maailm meie ümber oleks toredam paik, kus pere luua, lapsi kasvatada ja mõnusalt vanaduspõlve veeta. Headus, soov märgata ja panustada on Eestit kandnud läbi aegade. Nähtamatu niidistik Eesti inimeste vahel on näidanud, et ühiselt panustades suudame palju. Minu jaoks kannab Alexela kogukonnaprogramm sama põhimõtet ja koostegemise energiat.

Viimase aja üks levinumaid fraase Eestis on sildade ehitamine. Minu jaoks aitab Alexela kogukonnaprogramm ehitada sildu põlvkondade üleselt. Võib-olla tahab inimene uute puude istutamisega panustada sellesse, et tema lastel ja lastelastel oleks võimalik joosta sama piirkonna tervetes ning tugevates metsades, kus tema enda nooruspõlves mängis? Võib-olla teha hoopis tänuavalduse vanavanematele, kelle sünnitalu läheduses oleva metsa jätkusuutlikkusse soovitakse uute puude isutamisega kaasa aidata? Seeläbi ajab Alexela kogukonnaprogramm juuri erinevatesse põlvkondadesse.

Elan Tallinnas, kuid minu südames on eriline koht Hiiumaal. Käin sellel imearmsal saarel sageli vaba aega veetmas. Seetõttu lasen enda kogutud puid istutada just Hiiumaale. Hiiumaa on koht, kust mina ammutan energiat. Käin seal akusid laadimas, kui need on tempokast linnaelust tühjaks jooksnud. Hiiumaal kogen tõelist rahu ja tahan sellele kandile midagi vastu anda. Alexela kogukonnaprogrammiga liitumine on suurepärane võimalus inimesele, kes tunneb mõne kohaga tugevamat sidet ja soovib kohalikku loodusesse panustada. Tänu Alexela kogukonnaprogrammile on mul sõna otseses mõttes juured ka Hiiumaal. See on vägev tunne.

  • Tule jaga oma kogukonnaga liitumise lugu! Kirjuta Alexela kommunikatsioonijuhile: Marit.Liik@alexela.ee