Kristine: Kogukonnaprogramm alles kogub hoogu ja ootan põnevusega, kuhu see teekond välja viib

8. Aprill 2022

Armas lugemine. Lugu sellest, mis on köitnud Kristinet Alexela kogukonnaprogrammiga liituma.

Kristina_kogukonnaprogramm

Metsas tunnen end rahuliku ja õnnelikuna. Elan metsale lähedal, mistõttu käin seal jalutamas mitmeid kordi nädalas. Olenemata ilmast või aastaajast. Mets on justkui terapeut, kes kuulab hinnanguid andmata ja aitab mõtetes selgust luua. Mets täidab südame positiivsete tunnetega. See keskkond annab lootust. Tekitab tänulikkust ja aitab märgata ilu ümbritsevas. Minu lemmikud metsad asuvad Hiiumaal, kus veedan aega suviti. Neis on ürgsust ja väge. Ometi kogun Alexela kogukonnaprogrammi raames puid Harjumaale, sest rohelus kulub suuresti linnaruumiga hõivatud maakonda hädasti ära.

Julgustan Alexela kogukonnaprogrammiga liituma kõiki Eesti inimesi, kellele läheb korda meie loodus. Neid, kes otsivad võimalusi enda süsiniku jalajälge vähendamiseks ja soovivad panustada kestliku mõtteviisi levikusse. Mulle tundub, et eriti hästi sobib Alexela kogukonnaprogramm kiire eluviisiga linnainimestele, kellel napib sageli aega ise aktiivselt looduse heasse käekäiku panustada. Kogukonnaga liitumine on mugav võimalus panna õlg alla uute puude jõudmisele Eesti metsadesse. Mulle avaldab tõesti muljet, kui läbimõeldud on kogu protsess – alustades liitumisest lõpetades puude istutamisega metsaühistute poolt. Minul kliendina on kindel tunne, et panustan koos teiste Eesti inimestega millegi suurema hüvanguks ja sellel on pikaajaline mõju.

Pean end keskkonnasäästlikuks inimeseks. Tarbin vastutustundlikult, sorteerin tublisti prügi ja otsin teisigi võimalusi, kuidas loodust vähem koormata. Autosõitudest mul siiski pääsu pole ja paratamatult tuleb kütust paaki kallata. Alexela kogukonnaprogrammiga liitumise järgselt saan seda teha pisut kergema südamega, sest kompenseerin tänu puude kogumisele vähemalt osaliselt enda sõitude kahjuliku keskkonnamõju. Ühtlasi motiveerib mind teadmine, et Alexela kogukonnaprogrammi liikmeskond paisub hoogsalt. Täna on meid ligi 30 000 ja see number aina kasvab. Võimestav on kogeda, kui palju on Eestis sarnaselt mõtlevaid inimesi, kes mõtestavad enda tarbimise mõjusid ja keda seob tahe Eesti looduse hüvanguks panustada. Usun, et vajame kõik õlatunnet ja ühtehoidmist. Lisaks sellele, et tänu Alexela kogukonnaprogrammile jõuavad puud Eesti metsadesse maha füüsiliselt, pakub ühtsustunde kogemine teiste Eesti inimestega mõnusaid hetki ka hingele.

Minu jaoks iseloomustab Alexela kogukonnaprogrammi kuuluvus ja soov ühiselt panustada. Algatuse idee on väga hea ja inspireeriv. Vähe on ettevõtteid, kes nii suurelt ja käegakatsutavalt keskkonda panustavad. Sageli tundub, et ettevõtete projektid on ühekordsed. Alexela kogukonnaprogramm on seevastu kantud jätkusuutlikkusest. Ei ole nii, et ühe korra istutatakse tuhat puud ja siis tehakse käed mullast puhtaks. Kogukonnaprogramm alles kogub hoogu ja ootan põnevusega, kuhu see teekond välja viib.

  • Tule jaga oma kogukonnaga liitumise lugu! Kirjuta Alexela kommunikatsioonijuhile: Marit.Liik@alexela.ee

 

Loe ka: 

Marilis (35): See on imepisike, kuid olulise mõjuga samm, mida igaüks saab teha enda keskkonnamõju vähendamiseks ja loodusele tagasi andmiseks | Alexela - Anname jõudu!

Taavi (30): Tunnen, et olen kogukonnaprogrammi liikmena osa grupist, mille võlu avaldub kihtide kaupa | Alexela - Anname jõudu!

Liis (45): Minu jaoks kannab Alexela kogukonnaprogramm koostegemise energiat | Alexela - Anname jõudu!

Rasmus (35): Kogukonnaprogramm võiks kõnetada inimesi, kes mõistavad, et planeet Maa ei ole võluri varrukas, kust imeväel erinevaid asju välja tõmmata. Oluline on ka tagasi anda | Alexela - Anname jõudu!