Finantsnõustaja Erik (25): Alexela kogukonnaprogrammi iseloomustavad minu jaoks eeskätt hoolivus ja vastutustundlikkus

30. Märts 2022

Kiire elutempo ja pidev rööprähklemine kipub meid enda keskmest välja suruma ning tasakaalu leidmiseks on tähtis olla mõnikord eemal. Mets on koht, mis ootab alati. Olgu meel rõõmus või kurb. Sedasi kõneleb Alexela kogukonnaprogrammi liige 25-aastane finantsnõustaja Erik. 

Olen läbi ja lõhki linnavurle, kuid mets täidab minu elus olulist rolli. See sümboliseerib puhtust ja põgenemispaika. Kohta, kuhu argipäeva virvarri ja kaootilisuse eest peitu pugeda. Metsas lülitan end välja infomürast ja võtan aja iseendale oma mõtetega olemiseks. Arvan, et iga inimene vajab hetki, mil ükski väline faktor mõttepuhtust ei sega.

Minule seostub metsaga enim igasügisene seenelkäik, millest on kujunenud omamoodi rituaal. Maailmas, kus korraga muutub nii palju ja kiiresti on oluline, et mõned asjad püsivad stabiilsena. Rahu, vaikus, metsahõng ja füüsiline ning emotsionaalne värskus, mis pärast seenelkäigu keha valdab pole võrreldav ühegi teise tundega.

Alexela kogukonnaprogrammiga liitusin sõbra soovitusel ja olen otsusega väga rahul. Kogukonda panustamine on mootorsõiduki omanikule lihtne ja mugav, kuid sellel on potentsiaalselt väga suur mõju. Põnev on näha, kui kiiresti programmi liikmeskond kasvab. Peagi panustab sellesse juba 30 000 inimest ja uhke tunne on olla üks neist. Rõõm on teada, et Eestis on nii palju elanikke, kellele läheb meie looduse hea käekäik täna ja tulevikus korda. Kasvuruumi loomulikult jagub, sest vastutus keskkonna ees on ühine ja koos suudame rohkem. Alexela kogukonnaprogramm kannab seda ideed hästi.

Mulle tundub, et inimene on loomult üsna laisk. Isegi, kui mõistame erinevate tegevuste positiivset mõju ümbritsevale, jääb paljudel juhtudel esimese samm astumata. Midagi tuleb alati vahele, istutame pähe kahtluseussi või müüme endale maha mõtte, et aega on laialt käes. Võttes arvesse üha intensiivistuvaid globaalseid kliimaprobleeme, siis tegelikult seda aega pole. Iga inimene peab leidma võimalusi, kuidas vähendada enda tarbimise mõjusid keskkonnale. Liitumine Alexela kogukonnaprogrammiga on hea võimalus sellega algust teha.

Minu hinnangul on kõige paremad ja jätkusuutlikumad lahendused, kus inimene ei pea iga päev ise “õiget” valikut tegema, vaid ettevõte tuleb talle võimalikult kasutajasõbraliku protsessiga maksimaalselt vastu. Alexela kogukonnaprogramm on selle hea näide. Liitu Alexela püsikliendiks, aktiveeri end kogukonnaprogrammi liikmeks, vali meelepärane maakond, kuhu soovid lasta enda kogutud puud istutada ja juba järgmisel tankimisel läheb igalt kütuseliitrilt 1 sent puufondi ning Alexela paneb sama palju veel juurde.

Alexela kogukonnaprogrammi iseloomustavad minu jaoks eeskätt hoolivus ja vastutustundlikkus. Julgustan kõiki sellega liituma, sest tegemist on väikese sammuga oma tarbimismõjude korvamiseks. Ühtlasi julgustan inimesi rohkem jalgsi liikuma, sest see on kõige loodussõbralikum viis ja aitab ka tervist edendada. Oleme ise terved ja aitame terve püsida ka Eesti loodusel! Kui on ikka vaja mootorsõidukiga liikuda, siis fossiilse kütuse paaki valamine läbi Alexela kogukonnaprogrammi on selleks parim variant.

  • Tule jaga oma kogukonnaga liitumise lugu! Kirjuta Alexela kommunikatsioonijuhile: Marit.Liik@alexela.ee


Loe ka: 

Marilis (35): See on imepisike, kuid olulise mõjuga samm, mida igaüks saab teha enda keskkonnamõju vähendamiseks ja loodusele tagasi andmiseks | Alexela - Anname jõudu!

Taavi (30): Tunnen, et olen kogukonnaprogrammi liikmena osa grupist, mille võlu avaldub kihtide kaupa | Alexela - Anname jõudu!

Liis (45): Minu jaoks kannab Alexela kogukonnaprogramm koostegemise energiat | Alexela - Anname jõudu!

Rasmus (35): Kogukonnaprogramm võiks kõnetada inimesi, kes mõistavad, et planeet Maa ei ole võluri varrukas, kust imeväel erinevaid asju välja tõmmata. Oluline on ka tagasi anda | Alexela - Anname jõudu!