Alexela avas täna oma elektriautode laadimislahenduse. Avamise puhul saab Alexelas elektriautosid kuu lõpuni tasuta laadida

22. Oktoober 2021

Energiaettevõte Alexela on esimene kütusemüüja Eestis, kes on turule tulnud enda elektriautode laadimisteenusega, mis sisaldab laadimisplatvormi, mobiilirakendust ja laadijaid. Selle olulise sammuga toetab ettevõte taastuvenergial põhinevate transpordilahendustele üleminekut Eestis. Oma uudsete laadijate ja mobiiliäpiga tutvumiseks võimaldab Alexela 31. oktoobrini (k.a) tasuta laadimisi nii Paiaristi Tikupoisis kui ka Tallinnas Peterburi teel asuvas jaamas.

Alexela laadijad Tikupoisis

„Septembri lõpus sai meie Paiaristi laadimisjaam olulise täienduse uudsel tipptehnoloogial põhinevate Kempoweri laadijate näol. Sellega on uus standard elektriautode stressi- ja järjekorravabaks laadimiseks Paiaristil loodud ja tegu on kahtlemata ühe vingeima jaamaga nii Eestis kui ka Baltikumis tervikuna tõustes siinse regiooni üheks suurimaks kiirlaadimisjaamaks. Meie järgnev plaan on paigaldada kuni 300-kilovatise võimsusega laadijad linnade sisse- ja väljasõitude juurde ning maanteede äärde. Edasi juba sinna, kus on meie poodidega tanklad,“ sõnas AS Alexela juhatuse liige ja e-mobiilsuse valdkonnajuht Alan Vaht kuulutades uudse tehnoloogiaga laadijad tanklaketi Tallinn-Tartu maanteel asuvas Paiaristi tanklas avatuks.

Alexela ehitab uudset elektriautode laadimisvõrgustikku koostöös Saksa tehnoloogiagigandiga Siemens ja Soome ettevõttega Kempower. Alexela tuli täna välja ka oma intuitiivse elektriautode laadimisäpiga, milles on kliendil kogu vajalik ülevaade oma laadimissessioonidest, samuti käib laadimise eest tasumine äpis. 

„Sellist efektiivset ning aega säästvat elektri tankimist ongi meie turul kaua oodatud,“ sõnas Vaht ja kutsus kõiki huvilisi laadija äppi alla laadima ja sellega tutvuma.

AS Alexela esindaja märkis, et juba 2022. aasta alguses paigaldatakse koostöös Siemensiga Alexela Saku tanklasse 300-kilovatine laadija ning eesmärk on katta superlaadijatega kõik Eesti maanteed ning linnadesse sisse- ja väljasõidud. Ettevõtte laadimisteenust on võimalik soetada nii korteriühistutel, koduomanikel kui äriettevõtetel. 

Tänasest alates on Alexela Tallinn-Tartu maanteel asuvas Paiaristi tanklas asuvad uudsed laadijad avalikult kasutatavad ning samuti on Alexela laadimisplatvormile tõstetud teised Alexela laadijad, mis olid seni Eleporti laadimisplatvormil. Alexela tänab Eleporti senise koostöö eest.
 
Laadijate ja laadimisteenusega tutvumiseks võimaldab energiaettevõte nii oma Tallinnas Peterburi teel asuvas kui Paia laadimisjaamades tasuta elektri laadimisi kuni 31. oktoobrini (k.a). Elektriauto omanikel tuleb laadimisseansi käivitamiseks laadida oma telefoni Alexela mobiilirakendus “Laadija“ ja selles konto luua.

Rahvusvahelise uuringu Sustainable Brand Index™ kohaselt on tarbijate hinnangul Alexela kütuseettevõtetest sotsiaalselt ja keskkonnaalaselt esikohal. Kütuseettevõtete paiknemine uuringu tulemuste kohaselt on jägnev: Alexela (13. koht), Circle K (24. koht), Olerex (29. koht), Neste (42. koht).

Lisainfo: 
 
Marit Liik
Alexela kommunikatsioonijuht
mob +372 56 64 9619