Alexela ja Eesti Talleks ühendavad jõud e-volutsiooni kiirendamiseks

29. August 2023

Investeerimisettevõte Eesti Talleks ja kodumaine energiakontsern Alexela ühendasid jõud, et muuta elektriautode laadimisteenus kontorihoonetes kättesaadavamaks. Kahe ettevõte omavaheline koostöö pole uus. Seni tehti seda investeerimisettevõttele kuuluva autoäri City Motors raames, kus pakuti elektriauto soetajatele kodulaadijaid. Tänasest lisati täiendava kihina avalike laadijate paigaldamine uuenevas Talleksi Kvartalis. 

Eesti Talleks x Alexela

"Meie eesmärk on luua Eestis laiemalt kättesaadav infrastruktuur elektriautode laadimiseks ning edendada kestlikku liikuvust ja heameel on õlad kokku panna teise Eesti ettevõttega, kel on samad vaated jätkusuutlikule transpordile," ütles energiaettevõtte e-mobiilsuse valdkonnajuht Alan Vaht koostöö kohta. 

„Kui seni pakkusime koostöös City Motorsiga kodulaadijaid viimase esindustes üle Eesti nii uute elektriautode ostjatele kui ka Elektriautopood.ee vahendusel kasutatud elektriautode ostjatele, siis koostöö uuel tasemel rajame elektriautode laadimislahendused Eesti Talleksi olemasolevate kui ka arenduses olevate kontorihoonete parklatesse. Nendes paikades on töökohad, treeningasutused, toitlustus jmt, mis on omakorda oluline samm e-mobiilsuse populariseerimiseks ja elektriauto soetamise julgustamiseks“, lisas ta.   

Eesti Talleks ASi juht Jaano Vink märkis: „Nagu Alan välja tõi, siis tõsi - oleme plaanipäraselt astumas järgmisi samme jätkusuutliku arengu tagamiseks Talleksi Kvartalis ja koostöö Alexelaga markeerib seda ehedalt. Eesmärk on anda piirkonnale lähiaastatel värske ja positiivne hingamine, kus keskkonnatundlik linnaruum pole lihtsalt loosung vaid reaalsus. Usun, et Alexela avalikud laadimiskohad uuenevas ärilinnakus julgustavad ka meie häid kliente ja partnereid pöörama pilgu sõbralike elektrisõidukite poole”.

City Motors ASi juhatuse liige Jüri-Bruno Asari lisab: „City Motors AS on pakkunud elektriautosid Eesti turul pea 12 aastat. Nissani, Renault ja Dacia brändi esindajatena on meil pikaaegne kogemus elektrimobiilsuse vallas. On näha aina suurenevat huvi elektriautode ostuks nii ettevõtete kui ka eraisikute suunalt. Iga elektriauto ostuga kaasneb küsimus: kus ma enda autot laen? Just selle küsimuse lahendamiseks oleme valinud endale partneriks Alexela, et lahendada kiiresti ja efektiivselt kõik laadimisega seotud ülesanded. Julgeme täna väita, et oleme koostöös Alexelaga aidanud elektriauto rooli nii era – kui ärikliente just tänu sellele, et elektriauto laadimise küsimus sai kiire ja mugava lahenduse“.

Täieneva koostöö raames paigaldati Tallinnas Mustamäe tee 4 asuva Talleksi peahoone ette esimene elektriautode avalik laadimisjaam. Sümboolselt rohelise pargiala piiril asuv laadija on mõeldud mitmetunniseks laadimiseks ning on varustatud Type 2 laadimiskaablitega, mida samaaegselt saavad kasutada kaks elektriautot. Nõudluse kasvades suurendatakse kohtade arvu järkjärgult täiendavate laadijatega.