Avasime Jõhvis uue teenindusjaama, kus on nii kohvik-pood kui ka laadimisvõimalused elektriautodele ja kohalik taastuvkütus

11. Mai 2023

Energiaettevõte Alexela avas oma uue teenindusjaama Jõhvi linnas, mis pakub kohvik-poe teenuseid ning võimalust nii elektriautodel kui ka elektrilistel veoautodel laadida. Uue teenindusjaama lisaboonuseks on ka kohaliku taastuvkütuse bio-CNG tankimisvõimalus.

Jõhvi elektrilaadija

Alexela Jõhvi teenindusjaam asub suurte maanteede ristumiskohas (Tallinn-Narva ja Jõhvi-Tartu maanteed) aadressil Rakvere 44 ning on ideaalne peatuspaik täiendava energia ammutamiseks nii pika kui ka lühikese autosõidu tegijale.

Energiaettevõtte tegevjuht Aivo Adamson rõhutas uue teenindusjaama olulisust Eesti transpordisektoris ning märkis, et Alexela jätkab kohaliku taastuvenergia arendamist. "Bio-CNG on nullheitega kohalik taastuvkütus, mis on toodetud meie Ilmatsalu, Vinni ja Oisu biogaasijaamades. Oleme uhked, et saame seda alternatiivi pakkuda ka meie klientidele Jõhvis ning tervitame kõiki, kes soovivad kasutada meie energiateenuseid ning nii kohapeal kui teele kaasa haarata maitsvaid toidupalasid ja kuumi jooke," ütles Adamson.

Ta lisas, et Alexela on ka tuntud Wolt tellimusplatvormil esindatud, nii et pakutavat kohvik-poe menüüd on Jõhvis võimalik nii koju kui kontorisse tellida. 

Teenindusjaamas asub ka teadaolevalt Baltikumi esimene avalik elektrilaadija, kus saavad sõiduautode seas laadida ka elektrilised veoautod. Laadija on võimsusega 180 kW ja sel on nii CCS kui ka CHAdeMO otsikud, laadimiskohti jagub korraga kahele sõidukile. 

Alexela teenindusjaama avamine Jõhvis on osa kontserni laiemast plaanist laiendada taastuvenergia tarneid ja teenuseid Eestis. Alexela plaanib jätkuvalt panustada kohaliku taastuvenergia tootmisesse ning pakkuda oma klientidele säästlikke ja keskkonnasõbralikke lahendusi. Kohvik-pood annab Jõhvis tööd kuuele inimesele.