Tõime turule esimese universaalteenuse hinnalaega elektripaketi ettevõtetele

20. Märts 2023

Energiaettevõte Alexela toob esimesena Eesti turule ärikliendile suunatud pingevaba äripaketi, mis on riskivabam kui börs ning vähem siduvam kui pikaajalised fikseeritud paketid. Kui kõik ärikliendid vahetaksid paketti, aitaks see hinnanguliselt säästa 6 miljonit eurot igas kvartalis.

hoiupõrsas

„Ärikliendi valikud on turul piiratumad kui erakliendil,“ viitas uue paketi vajalikkusele Alexela energiakaubanduse portfellijuht Kalvi Nõu. „Valida on sisuliselt kas ebastabiilse börsi või omal moel sunnismaiseks muutva fikseeritud paketi vahel. Piisavalt vabadust andvat stabiilset paketti täna turul ei ole, aga huvi on. Sestap toomegi eraklientide seas populaarse pingevaba paketi ka äriklientide turule,“ märkis Nõu.

Paketti saab valida iga äriklient, kes kvalifitseerub universaalteenuse äritarbija mõiste* alla. Tingimused on pea samad, mis erakliendi lahendusel ehk hind ei saa tõusta kõrgemale kui riiklik universaalteenuse hind. Hind määratakse kuupõhiselt ning paketist saab väljuda trahvivabalt 14-päevase etteteatamisega. Ärikliendi paketi puhul kehtib hinnalagi selle aasta lõpuni, erinevalt erakliendist jätkub ettevõtete jaoks pakett tuleval aastal hinnalaeta.

Aprillis saab olema ärikliendi pingevaba paketi hind 10,58 s/kWh, koos marginaaliga ja ilma käibemaksuta. Ennekõike on uus pakett suunatud stabiilsust hindavale ärikliendile, riskialtimad saavad jätkata börsipaketil. Paketiga saab liituda alates 1. aprillist ärikliendi halduri vahendusel või avaldades soovi paketiga liituda läbi Alexela kodulehe. Klientidele, kes paketi reeglite alla ei sobitu, tuleb välja sarnane kuupõhine lahendus, aga universaalteenuse hinnalaeta.

* Universaalteenuse hinnalaega Alexela Pingevaba paketi äritarbijad saavad olla:
mikroettevõtjad ehk äriühingud, kus töötab vähem kui 10 inimest ja aastakäive või aastane bilansimaht ei ületa kaht miljonit eurot,
väikeettevõtjad ehk äriühingud, kus töötab vähem kui 50 inimest ja mille aastakäive või aastane bilansimaht ei ületa 10 miljonit eurot,
füüsilisest isikust ettevõtjad kuni 1 GWh ulatuses aastas,
sihtasutused kuni 1 GWh ulatuses aastas,
mittetulundusühingud kuni 1 GWh ulatuses aastas, 
kohaliku omavalitsuse ametiasutused,
kohaliku omavalitsuse üksuse ametiasutuse hallatavad asutused.

 

  • Vaata ja kuula ärikliendi pingevaba sõnumeid lähemalt:

 

Alexela on eestimaine rohenovaator, kes arendab jätkusuutlikku tanklavõrgustikku läbi biometaani, LNG, elektri ja lähitulevikus vesiniku tankimisvõimaluse loomise. Alexela toodab ringmajanduse põhimõttel biometaani ning rajab päikese- ja tuuleparke. Lisaks opereerib ettevõte koos partneritega Soomes Haminas LNG terminali ning arendab Paldiskis Energiasalve nime kandvat taastuvenergia vesisalvestit. Alexela pakub oma klientidele laia spektrit igapäeva energiatooteid, milleks on elekter, maagaas ja ballooni- ning mahutigaas ning rohkem kui sajas üle Eesti asuvas tanklas autokütused. Lisaks on ettevõttel 39 kohvik-poodi.