Soovitame gaasihinna fikseerimisele mõelda, juulist langeb Alexelas gaasi hind 0,45 euroni kuupmeetrist

31. Mai 2023

Tulevikutehingud näitavad tänastelt tasemetelt oktoobrist alates gaasihindade tõusu. Seetõttu soovitab Alexela kodutarbijatel stabiilse eelarve saavutamiseks hakata aegsasti kütteperioodi eel gaasihinda fikseerima. 

kodugaas

Alexela energiaportfelli juht Kalvi Nõu teatas 31. mail pressiteate vahendusel, et alates juulist on Alexelas kodutarbija gaasi hind muutuvpaketis 0,45 eurot kuupmeetri kohta. See tähendab 30% hinnalangust võrreldes varasemate kuudega. Muutuvpaketi gaasihind oli energiaettevõtte klientidele tagasiulatuvalt aprillist 0,68 eurot, sama hind kehtis ka mais 0,68 eurot ning juunis oli see juba 0,63 eurot. Juuliks langeb hind juba tasemeni 0,45 eurot.

Kalvi Nõu sõnul on Alexela eesmärk pakkuda klientidele taskukohaseid energialahendusi. "Kui energiaturud annavad võimaluse hindasid alla tuua, siis nii me ka reageerime. Täna saime kodutarbijate jaoks muutuvpaketis juulikuu hinna tuua 0,45 euroni kuupmeetrist. Kuna sügis võib alati energiabörsil heitlik olla, siis soovitame suvistest soodsamatest hindadest kütteperioodiks oma eelarvesse stabiilsus võtta läbi hinna fikseerimise,“ andis Nõu soovituse. 
 
Lisaks gaasile pakub Alexela laia valikut igapäeva energiatooteid, mille hulgas on ka elekter. Ka elektrienergia osas pakub ettevõte täna tarbijatele Eesti soodsaimat hinda ja paindlikkust lühiajalise fikseeritud paketi Pingevaba näol, mille hind on juunis näiteks 8,28 senti (koos käibemaksuga) kilovatt-tunnist.