Kutsusime rahva metsa: õlg-õla kõrval sai mulda pea 5000 uut puud

15. Mai 2024

Emadepäeva eel kogunesid Raplamaal Alexela kogukonnaprogrammi liikmed. Rahva eesmärk oli üheskoos taastada raielanki, istutades ligikaudu 5000 uut puud, sealhulgas musta leppa, kaske ja mändi.

Tänaseks on kogukonnaprogrammil ligikaudu 58 tuhat liiget. Selle esialgne eesmärk oli istutada üks puu iga Eestimaa elaniku kohta ja see siht on peagi saavutatud ning 1,3 miljonit puud on sirgumas.

Kogukonnaprogrammi eestvedaja Piret Mihkelsoni sõnul on programmi eesmärk suunata igaüht mõtlema, et meie tegevusest jääb keskkonda jalajälg. „Selle teadvustamise osana oleme Alexelas igale inimesele loonud ülilihtsa võimaluse anda oma igapäeva tegevustega midagi loodusele tagasi,“ ütles ta.

Oma isikliku kogemuse põhjal ei olnud Mihkelson neli aastat tagasi kaugeltki nii kirglik metsaistutaja, kuid saab nüüdseks uhkusega öelda, et on nende aastatega enda kodukanti Saaremaal kogunud sirguma pea tuhat puuistikut. „Utsitan meie kogukonnaga liituma kõiki, kes otsivad viise oma kodukandi loodusele tagasi andmiseks. Kasvava suurperena jõuame mitmekordistada 1,3 miljonilist seatud sihti,“ lisas ta.

Kolmandal kogukonnapäeval osales pea 100 liiget, kes lisaks füüsilisele tööle said ennast kosutada talgusupiga, meisterdada metsasaadustest mokteile ehk alkoholivabasid kokteile ning lapsed said emadepäeva puhul anda loovusele vabad käed kingituste tegemisel. Ilm soosis sündmust päikesepaistega ning päeva lõpetas energiat andev kontsert Stig Rästalt.

„See üritus näitas taaskord, kuidas kogukond saab tugeva niidistikuna ühendada jõud looduse kaitsmiseks ja taastamiseks,“ ütles Mihkelson.

Programmiga saab liituda igaüks! Sõidukijuhtidel koguneb iga tangitud paagitäielt vähemalt neli puukest, mida Alexela partnerid metsaühistud, üle-eestiliselt metsaistutuse perioodidel kasvama panevad. Jalakäijad saavad me kohvik-poodidest soetada enda eelistatud maakonda nii palju puuistikuid metsaühistutele istutamiseks, kui süda lubab. 
 

Kogukonnapäeva kokkuvõte

Vaata, kuidas kevadpäikese käes näpud mullaseks tehti

 

Vaata galeriid


Vaata ka videot:

 

Programmiga saab liituda igaüks!

Liitu