Alexela tugevdas nõukogu ja juhatust

10. Aprill 2023

Börsidebüüdiks valmistuv kodumaine energiakontsern AS Alexela viis senise nõukogu esimehe Marti Hääle juhatuse esimeheks ning kaasas ettevõtte nõukokku Eesti endise presidendi ja pikaaegse energeetikaeksperdi Kersti Kaljulaidi.

news-default-pic

„Alexela astub järgmise sammu IPO suunas – kui aasta alguses korrastasime ja lihtsustasime kontserni struktuuri ning eristasime varasemast selgemalt erinevate valdkondade tegevused, siis nüüd on ka strateegiliste eesmärkide täitmiseks sobiv meeskond ja rollid paigas,“ märkis ASi Alexela vastne juhatuse esimees Marti Hääl

„Alexela on kasvanud tanklaketist energiafirmaks, oleme täna paljude rohenovaatorlike algatuste vedajad ja eestkõnelejad. Kersti Kaljulaid oma avatud ja avara vaate ning meile lähedase ja selge käekirjaga energeetikavaldkonna muutuste mõtestajana tugevdab oluliselt meie kui ettevõtte ning seeläbi ka laiemalt Eesti majanduse väljavaateid,“ lausus Hääl.    

„Energiamajandus on olnud minu kirg pikka aega ja pärast presidendiametit olen saanud selle valdkonnaga jälle oluliselt rohkem tegeleda. Olen kaasa löönud Rohetiigri tegemistes, korraldanud ümarlaudu ja arutelusid ning investeerinud mitmesse energiaidusse. Rääkimine on muidugi jätkuvalt oluline, kuid mis seal salata, käed sügelevad praktiliste väljakutsete järele. Energiafirmades ideede põuda pole, seal käib elu täistuuridel, enamus neist mõtleb ka ekspordile kui majanduse mootorile. Ühe Eesti kõige mõjukama ettevõtte nõukogus oma kogemuste jagamine on hea võimalus, et vähemalt osa energiast paisu tagant pääseks,“ ütles president Kersti Kaljulaid.  

ASi Alexela juhatusse kuuluvad lisaks Marti Häälele senine tegevjuht Aivo Adamson ja finantsjuht Karmo Piikmann. ASi Alexela nõukogus on lisaks Kersti Kaljulaidile Hans Pajoma, Andreas Laane, Priit Penjam ja Toomas Virro.

Käesoleva aasta jaanuari keskel teatas Alexela Varahaldus kontserni struktuuri korrastamisest ja lihtsustamisest. Kontserni emaettevõte Alexela Varahalduse AS uueks nimeks sai AVH Grupp AS. Alexela AS keskendub energiaäri, Bestnet AS metallitööstuse ja B2G Grupp OÜ (varasem Alexela Group OÜ) keemiatööstuse arendamisele. AVH Gruppi kuuluvad ettevõtted on tööandjaks rohkem kui 1200-le inimesele. Pikaajalise kultuuri, spordi ja heategevuse toetajana on Alexela mitmel korral pälvinud maineka Kultuurisõbra ja Spordisõbra tiitli.

Alexela on eestimaine rohenovaator, mis arendab jätkusuutlikku tanklavõrgustikku läbi biometaani, LNG, elektri ja lähitulevikus vesiniku tankimisvõimaluse loomise. Alexela toodab ringmajanduse põhimõttel biometaani ning rajab päikese- ja tuuleparke. Lisaks on ettevõte käivitanud Soomes Haminas LNG terminali ning arendab Paldiskis Energiasalve nime kandvat taastuvenergia vesisalvestit. Alexela pakub oma klientidele Eestis unikaalset spektrit igapäeva energiatooteid, milleks on elekter, maagaas ja ballooni- ning mahutigaas ning rohkem kui 100-s üle Eesti asuvas tanklas autokütused. Lisaks on ettevõttel 39 kohvik-poodi.