Alexela tõi turule universaalteenusest soodsama alternatiivi

15. Veebruar 2023

Alexela tõi turule uut tüüpi elektripaketi, mis on soodsam kui universaalteenus, riskivabam kui börsipakett, samas saab sellest soovi korral kiirelt ja trahvivabalt väljuda. 

Kalvi Nõu 150223

„Pinge on juba mõnda aega õhus, elektri börsihind on kukkunud ning inimesed tunnevad, et universaalteenus hakkab ammenduma ja küsivad, kas on aeg tagasi börsipaketile pöörduda,“ rääkis energiaettevõtte Alexela tegevjuht Aivo Adamson. „Samas pole tootmisvõimsusi turule juurde tulnud, julgeolekukriis kestab ning pole otsest alust eeldada, et hinnad jäävad stabiilseks ega pakuks enam äärmustesse kaldumist. Turbulentses elektrituru keskkonnas sai universaalteenusest tuhandete inimeste jaoks päästerõngas, Alexela astub nüüd samas suunas järgmise sammu – tuleb riigile appi ja proovib pakkuda stabiilsust universaalteenusest soodsama hinnaga,“ lisas ta.

„Pingevaba“ paketiga toob Alexela klientidele soodsama elektri kui Konkurentsiameti poolt kooskõlastatud universaalteenus. Hind määratakse kuupõhiselt, mis tagab kliendile tema eelarve jälgimiseks piisava planeerimisvõimaluse ja stabiilsuse. „Pinge peab olema seinas, mitte rahakotis,“ sõnas Alexela energiakaubanduse portfellijuht Kalvi Nõu. Ta lisas, et kui ka elektrihinnad tõusevad, ei maksa klient kunagi universaalteenusest rohkem.

Märtsikuus saab uue teenuse baashind olema 11,9 senti/kWh, mis on Konkurentsiameti poolt kinnitatud Enefit Power tootmishinnast 15,4 s/kWh täpselt 3,5 s/kWh soodsam. Hindadele lisandub marginaal ja käibemaks.

Uus pakett on, sarnaselt universaalteenusega, mõeldud kodutarbijatele nagu füüsilised isikud ja korteriühistud. Ennekõike on see suunatud stabiilsust hindavale kliendile tagades talle seejuures turuolukorrast lähtuva kuupõhise soodsaima elektrihinna. Lisaks, sarnaselt universaalteenusele, on sõlmitav leping tähtajatu ning lepingu lõpetamisega ei kaasne kliendile mingeid lisatasusid. Ka on selle paketivahetus energiaettevõtte iseteeninduses tasuta.

Paketiga saab liitumissoovi avaldada 15. veebruarist. Alexela elektrienergia tarbijatel hakkab liitumisel pakett rakenduma 1. märtsist, elektrimüüja vahetamise korral, vastavalt senise müüja vahetamise tingimustest, päev kuni kuu hiljem.

„Kindlasti jagub neid kliente, kes liiguvad praegu börsipaketile tagasi, aga kõigile ei sobi lahendus, mis kätkeb riske või nõuab tarbimise ajastamist,“ märkis Alexela energiakaubanduse portfellijuht. Praegu kasutab universaalteenust 300 000 inimest, alates märtsist ei soovitaks vähemalt mõneks ajaks sellega jätkata, kui just kodus hea saagikusega rahapuud ei kasva,“ lisas Nõu täiendades, et riigipoolne elektrihinna lae kompensatsioon lõppeb märtsiga. 

Alexela viis selle aasta veebruari alguses 500 tarbija seas läbi välkuuringu, millest selgus, et neli inimest kümnest on viimase kuu jooksul kaalunud paketivahetust, kaks kolmandikku nendest kasutab praegu universaalteenust.

Vaata pressiüritust järele siit: