Tanklakett Alexela ei ole seotud Välisministeeriumi toodud nimekirjaga

31. August 2022

Tanklakett ehk AS Alexela ei ole ei enne sõda ega plaani ka tulevikus osta ega müüa ühtegi liitrit Vene päritolu autobensiini ega diislikütust. Kõigis Alexela tanklates üle Eesti on müügil Poola ettevõtte PKN Orlen Leedu Mazeikiai tehases toodetud mootorikütused, mille kohta on tootja kinnitanud, et seal Vene päritolu toornaftat ei kasutata. 

ALX logo

Alexela kliendid võivad muretult jätkata tankimist, Vene sõjamasinat sellega kindlasti ei rahasta.

On kahetsusväärne, et kõrge riiklik ametkond selliselt avalikkust eksitades oma ettevõtjate mainele põhjendamatult kahju tekitab. Tanklaketile teadaolevalt nõuavad Nord Terminals ja Alexela Bunkering Välisministeeriumilt ebaõigete andmete viivitamatut avalikku ümberlükkamist.

Täiendavalt olgu toodud:

Nord Terminals (endise ärinimega Alexela Logistics) on rahvusvahelisse Puma Energy Infrastructure kontserni kuuluv terminalioperaator, kes ise naftatoodetega ei kauple, vaid osutab kaubaomanikele tollideklarandi ja -laoteenuseid. Nord Terminals kaudu ei ole alates 24. veebruarist 2022 ühtegi tonni Vene päritolu autobensiini ega diislikütust (ega ka mingeid muid kütuseid) Eesti turule vabasse ringlusse deklareeritud ja toodud. Nord Terminals ei ole Välisministeeriumilt taotlenud erandit Vene naftatoodete impordiga jätkamiseks ega plaani seda ka teha, vaid deklareeris Välisministeeriumi nõudel sanktsioonide kehtestamise hetkeseisuga kehtinud kliendilepingud. Nord Terminals täidab kõiki kehtivaid Eesti seadusi ja rahvusvahelisi sanktsioone ning Vene kliente ettevõttel ei ole.

Alexela Bunkering on laevakütuse punkerdamisega tegelev ettevõtte. Autobensiini ega diislikütusega ettevõtte ei tegele ja alates 24. veebruarist 2022 ühtegi tonni mootorikütuseid Eesti turule ringlusse ettevõte toonud ei ole. Alexela Bunkering ei ole Välisministeeriumilt taotlenud erandit Vene naftatoodete impordiga jätkamiseks ega plaani seda ka teha vaid deklareeris Välisministeeriumi nõudel sanktsioonide kehtestamise hetkeseisuga kehtinud kliendilepingud. Oma põhitegevuseks vajaliku laevakütuse hankimiseks alates 24. veebruarist 2022 ühegi Vene osapoolega ühtegi tehingut Alexela Bunkering sõlminud ei ole.