Ruhnu saarel tankimine avatud, operaator energiaettevõte Alexela

6. Juuli 2022

Käesoleva nädala teisipäevast on Ruhnu saarel Ringsu sadamatankla nii maismaa kui meresõidukite jaoks avatud. Tankla operaatoriks sai eelläbirääkimistega enampakkumise tulemusena eestimaine energiaettevõte Alexela. Alexelal on ühtlasi Eestis kõige laiem sadamatanklate võrgustik. 

Ruhnu RIngsu sadam

„Jah väike saar küll, aga selle ühe sadamatanklaga kaasneb suur väärtus, mis avaldub ennekõike kütuste olemasoluga kaasneva turvatunde näol kohalikus kogukonnas. Meil on väga hea meel, et saame nii ruhnukatele, saarel suvitajatele kui sealsetele riigiasutustele ja ettevõtjatele pakkuda vajalikku väärtust,“ sõnas äsja avatud tankimisteenuse kohta energiaettevõtte AS Alexela tegevjuht Aivo Adamson

Ruhnu vallavanem Andre Nõu ütles, et sadamatankla avamine on positiivsetest emotsioonidest laetud. „Oleme Ringsu sadamasse tanklat planeerinud kaks aastat ja nüüd on ta valmis. Kahtlemata on ülimalt hea meel, et oleme suutnud vajaliku rahastuse leida, tankla valmis teha ja sellele väga väljakutselise logistikaga asukohale järgmiseks viieks aastaks operaatori saanud“, märkis Nõu. 

Küsimusele, kes sadamatanklat kasutama asuvad ütles vallavanem, et mõistetavalt pole tegu ainult kohaliku muruniitjaga. „Seda maismaa ja veesõidukitele loodud makseterminaliga tanklat saavad kasutada meie siinsed elutähtsa teenuse osutajad – päästeamet, vabatahtlik päästeselts, suvitajate kaatrite, jahtide ja paatide kõrval merepäästekaater SAR, Ruhnu kohalikud laevad, ilmajaam, siinse lennujaama töötajad, erasektori ettevõtjad ja nende masinapargid, milles on traktorid, tõstukid jm masinad, turismiettevõtted. See loetelu on pikk ja väärikas,“ tõi Nõu välja Ruhnus Ringsu sadama tankimisteenuse kasutajatest näiteid. 

Ruhnus asuvas Ringsu sadamatanklas saab tankida bensiin 98 ja diislikütust. Kütuse vedu saarele käib laev Amaliega Pärnu-Ruhnu suunal. Alexela on kodumaise energiaettevõttena siinsete sadamatanklate kättesaadavusse oma algusajaloost saati panustanud. Koos Ruhnu sadamatanklaga on Alexelal Eestis 16 sadamatanklat.