Alexela: diisli hind langes alla euro, aga üleminek puhtamatele kütustele ei tohi pidurduda, langetame täiendavalt CNG hinda

30. Aprill 2020

Eesti ettevõte Alexela on vedelkütuste müüja ja energiaettevõttena 2017. aastast investeerinud gaasitanklate rajamisse ja biometaani tootmisse miljoneid. Ettevõte juhi sõnul ei tohi tänastes heitlikes aegades puhtamate kütuste turuarengut stoppama panna ja tehtud investeeringute positiivset tulemust käest lasta.

• Alexela langetab aktsiisile täiendavalt eestimaise kliimaneutraalse biometaani ehk CNG rohekütuse hindasid, et ühiskonnas säiliks huvi puhtamatele kütustele üleminekuks
• Biometaan on CO2-neutraalne ja ainus jätkusuutlik eestimaine taastuvkütus, mis ei tule toiduainete arvelt, vaid lahendab nii olme- kui põlumajandussektori biojäätmete ringlussevõtu väljakutsed
• 30. aprillist on Alexelas CNG ja LNG postihind 0,799 €/kg
• 30. aprillist langes diislikütuse hind Alexelas alla ühe euro

„Kuivõrd täna räägitakse vaid diislikütuse hindadest peame arukaks hoida aktiivset arutelu selle kõrval kliimaneutraalsel transpordil. Keskkonnasõbraliku CNG kütusele ülemineku motivatsiooni hoidmiseks ja seniajani tehtud investeeringute positiivse mõju jätkuks toome tänasest oma tanklatesse selle rohelise mootorikütuse täiendava hinnalanguse. Peame kütuseäris jätkama positiivse transformatsiooniga ka heitlikel aegadel, seda esiteks nii keskkonna kaalutlustel kui ka Eesti käekäigu heaks üleüldiselt,“ ütles AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson märkides ettevõtte tanklates CNG hinnalanguseks 9 senti kilogrammist.

„Alexela tanklates müüdava biometaani näol on tegemist siiski 100% kodumaise kütusega, mis on kokkuleppeliselt CO2-neutraalne ja ainus jätkusuutlik kohalik taastuvkütus, mis ei tule toiduainete arvelt, vaid lahendab nii olme- kui põllumajandussektori biojäätmete ringlussevõtu väljakutsed. See rohekütus hoiab nii keskkonda kui annab teenistust kohalikele biojäätmete tootjatele ja aitab vähendada ka imporditavate vedelkütuste mahtu,“ lisas Adamson.

Alates 1. maist vähendatakse valitsuse jõustunud otsusega kaheks aastaks kütuste, gaasi ja elektrienergia aktsiisimäärasid. Diislikütuse aktsiisi¬määr on seotud mitme teise kütuse aktsiisimääradega, nii langevad 1. mail mootorikütuste CNG ja LNG aktsiisimäärad. Alexela langetas täiendavalt 1. mail jõustuva aktsiisilangusele eelnevalt juba 30. aprillil CNG ja LNG hinda 8 senti kilogrammist ehk postihinnaks on mõlema kütuse puhul 0,799 €/kg. Diislikütuse hind langes 1. maile eelnevalt juba 30. aprillist Alexela tanklates alla ühe euro liitrist.

„Tänu valitsuse otsusele langetada 1. maist diisli aktsiisimäära, saan omalt poolt öelda kõikidele kohalikele veondusettevõtetele tere tulemast tagasi kodumaistesse tanklatesse! Diisliaktsiisi langetusega tõime Alexelas diislikütuse liitrihinna alla ühe euro, mis on tänuväärt samm selleks, et koroonakriisist kannatada saanud majandus ja Eesti veondus saaksid jalad uuesti alla,“ tervitas Adamson kohalikke veondusettevõtteid lõunanaabrite asemel taas Eestis tankima.

Alexelal on kokku 104 tanklat, millest kuus on CNG tanklad. Kuuest CNG tanklast üks asub Harjumaal Jüris, kolm Tallinnas, üks Tartus ja üks Võrus. Kõikides oma CNG tanklates müüb Alexela eestimaist biometaani. Eestis on kokku 20 CNG tanklat.