Alexela kohviga saab head teha

20. Jaanuar 2020

Alexela koostöös Pauligiga alustas heategevuslikku kampaaniat, mille raames annetab iga inimene Alexelast ostetud kohvilt 10 senti Tartumaal asuva Tammistu peremaja ehitamiseks. Tartumaal rajatav peremaja loob võimaluse pakkuda raske ja sügava puudega lastele ja noortele veel enam ööpäevaringset hoiuteenust, et nende vanematel oleks võimalik taastada oma energiat ja püsida tööturul.

•    Tammistu Perekeskust veab Eesti Agrenska Fond, kelle missioon siin elus on aidata neid, kes seda kõige rohkem vajavad. Pered, kus kasvab puudega laps, võiksid jääda normaalsesse ellu
•    Peremaja ehitamiseks vajalik puuduolev summa on 400 000 eurot 

„Lapsevanemad, kel on peres eriline laps, vajavad oma hoolduskoormuse, töö- ja pereelu ühitamise toeks lapsehoiuteenust, tuge ja nõustamist, mida tahame Tammistu väljaehitatavas peremajas pakkuda tänasest enam.“ ütles Tammistu sotsiaalteenuste juht Tiina Stelmach. „Mul on siiralt hea meel, et energiaettevõte Alexela koos Pauligiga meid selles ettevõtmises aitavad.“ lisas ta. 
Tartumaal asuv Tammistu peremaja pakub lisaks tugiteenustele väga olulisi perede nõustamis- ja rehabilitatsiooniteenuseid parimate spetsialistide poolt. Keskus korraldab pereprogramme sarnases olukorras olevatele puudega laste ja noorte peredele. Tammistu peremajast saavad vajalikku tuge ka harvaesineva haigusega lapse vanemad. 

Alexela on võtnud oma südameasjaks ühiskonna kõige nõrgemas ja haavatavamas olukorras olevate laste ja noorte toetamise. Koos Pauligiga on energiaettevõte teinud võimalikuks, et iga kohvi ostja kohvilt läheb 10 senti Tammistu peremaja ehituseks. 

Lisaks kohvilt annetatud 10 sendile, saab annetada üle-eestiliselt Alexela tanklapoodides korjanduskasti ja ka Tammistu Perekeskuse pangaarvele:

SA Eesti Agrenska Fond
Swedbank: EE812200221021519207
Selgituseks tuleb lisada: „Anname jõudu“

Annetuselt tulumaksu tagasi taotlemiseks tuleb selgitusele lisada oma isikukood.


Alexela on eestimaine ettevõte, mis tegutseb peamiselt energeetika valdkonnas. Eesti turul unikaalse kombinatsioonina kuuluvad ettevõtte tooteportfelli elekter, maagaas, balloonigaas, mahutigaas ning läbi 105 üle Eesti asuva tankla ka autokütused. Alexelal on lisaks 36 mugavuspoodi. Alexela on pärjatud Kultuuriministeeriumi poolt välja antava Kultuurisõbra tiitliga ning on andnud ja annab jõudu mitmetele kultuuri- ja spordiorganisatsioonidele, sealhulgas Eesti Korvpalliliidule, Eesti Ratsaliidule ja Tallinn International Horse Showle, Suusaliidule, Eesti Tenniseliidule, Põhjamaade Sümfooniaorkestrile, Alexela Kontserdimajale. Ettevõte annab tööd enam kui 1000-le inimesele üle Eesti.