Alexela laiendab kohaliku autokütuse kättesaadavust

2. Märts 2022

Eestimaine energiaettevõte Alexela avas Harju maakonnas Viimsi keskuses biometaani tankimisvõimaluse, tegemist on ettevõtte kaheksanda taolise jaamaga. Rohegaasina (surubiometaan ehk bioCNG ehk CBM) tuntud kütus on valmistatud 100% Eestis kohalikest biolagunevatest toidujäätmetest ja loomasõnnikust.  

Argo Ingver CNG

„Kestliku transpordi edendamine on meile alati Alexelas oluline olnud. Tänaste sündmuste valguses on siin Eestis kohapeal toodetud autokütuse olemasolu ja selle kättesaadavuse laiendamine omandamas keskkonnahoiu kõrval veelgi märgilisemat tähtsust,“ sõnas AS Alexela tegvjuht Aivo Adamson Viimsis avatud surugaasi tankimispunkti osas. 

Viimsi keskuses asuvas Alexela tanklas müüdav taastuvkütus on nullheitega ja toodetud siinsest toormest ja seda ettevõttele kuuluvates Ilmatsalu, Vinni ja Oisu biogaasijaamades. 

Alexela teised biometaani tankimisvõimalused asuvad Võrus, kaks Tartus, Harjumaal Jüris, nüüd ka Viimsis ning Tallinnas Pääskülas, Sikupillis ja Peterburi teel. 

Alexela müüb Euroopa Liidus toodetud vedelkütuseid. Ettevõtte suurim partner on vedelkütuste puhul Poola ettevõte Orlen, samuti Soome kütuseettevõte Neste. Alexela müüb CNG-na 100% Eestis jäätmetest toodetud biometaani ja bioLNG impordib Põhjamaadest. 

Viimsi keskuses asuva Alexela biometaani tankimisvõimaluse on kaasrahastatud EU Ühtekuuluvusfond, täpsem info kik.ee