VIDEO: Tallinna-Pärnu maantee äärde kerkib Tikupoisi vend

4. Aprill 2023

Eestimaine energiaettevõte Alexela avab sügisel Via Baltica ääres, Pärnu maakonna kõige tihedama liiklusega lõigul Saugas, Eesti suurima teenindusjaama, mis toob muuhulgas Riia trassile Tikupoisiga sarnase ligi 100 kohaga restorani. 

Sauga pärg

Avafotol: vasakult Alexelast haldusjuht Aivar Räim ja ehitusjuht Taavi Lüütsepp

„Tegu on meie seni suurima investeeringuga tanklamaastikul, sest tahame olla palju enamat kui tankimispeatus,“ ütles Alexela tegevjuht Aivo Adamson. „Eesti ühe tihedama liiklusega asukoht lubab pakkuda kliendile kiire ampsu kõrval ka restoranitasemega toitlustust, suure valikuga toidu- ja esmatarbepoodi ning lisaks traditsioonilistele kütustele ka tulevikukütuseid,“ märkis Adamson. „Peatselt võiks olla üks selline tankla Eesti iga põhimaantee ääres,“ viitas Adamson, et Tartu maanteel Paia ristis on Tikupoisina tuntud kontseptsioon end hästi õigustanud ja edukas.“

Hetkel ehitusjärgus tankla valmib plaanikohaselt sügiseks. Saugal saab tulevikus tankida kõiki traditsioonilisi kütuseid ja LPG autogaasi, teenindusjaama tulevad erineva lahendusega elektrilaadijad, samuti AdBlue ja klaasipesuvedeliku tankurid. Uue teenindusjaama kontseptsiooni juurde kuulub ka veoautode parkla koos duširuumidega ning nutikas rendihaagiste lahendus. Rajatav hoone hakkab tootma endale ise elektrit katusele rajatava 120-kilovatise päikesepargiga. 

Hoone projekteerija on arhitektuuribüroo Luhse & Tuhal ning ehitaja Evicon Ehitus, restorani sisekujunduslahenduse teeb Limehouse Design. Pisut enam kui hektari suurusele kinnistule rajatava hoone ehitusalane pind on ligi 800 ruutmeetrit. Uue teeninduskompleksi valmimisega saab Tori vallas tööd üle 20 inimese.