Karmo Piikmann: analüütikust tippjuhiks

20. Veebruar 2020

Veebruarikuus ilmus Haridus- ja Karjäärimess Intellektika raames ajakiri Intellektika. Ajakirjast leiab intervjuu, mis avab Alexelat tööandjana ja seda läbi Karmo Piikmanni kogemuse. Karmo on nimelt ettevõtte finantsjuht. Veebruaris oma 34. sünnipäeva tähistav Karmo on energiaettevõttes Alexela kuuendat tööaastat. Nende aastate jooksul on noor mees teinud Eesti turul ühes unikaalseimas ettevõttes, mis on tööandjaks enam kui 1000-le inimesele, silmapaistvat karjääri.

AS Alexela finantsjuht Karmo Piikmann

Veebruarikuus ilmus Haridus- ja Karjäärimess Intellektika raames ajakiri Intellektika. Ajakirjast leiab intervjuu, mis avab Alexelat tööandjana ja seda läbi Karmo Piikmanni kogemuse. Karmo on nimelt ettevõtte finantsjuht. 

Veebruaris oma 34. sünnipäeva tähistav Karmo on energiaettevõttes Alexela kuuendat tööaastat. Nende aastate jooksul on noor mees teinud Eesti turul ühes unikaalseimas ettevõttes, mis  on tööandjaks enam kui 1000-le inimesele, silmapaistvat karjääri. 

Alustasid analüütikuna ja oled jõudnud Alexela grupi tütarettevõtte finantsjuhiks ja juhatuse liikmeks. Kuidas?

Alexelas on olnud risti vastupidine võrreldes minu eelmise tööga. Siin pakub peaaegu iga päev uut ja huvitavat. Siin ei nähta piiranguid vaid otsitakse võimalusi, kuidas asju saaks ära teha ja nii kogu grupi üleselt. On väga põnev analüüsida mõnda projekti, aidata langetada vastav otsus ning näha seda lõpuks valminuna. Mulle on hästi sümpaatne Alexela grupi väärtustest „Muudame maailma,“ mille üheks kirjelduseks on „Ikka saab“. Sedasama väärtust olen endaga kaasas kandnud ja tõesõna kui kohe kuidagi ei saa, siis tegelikult ikka saab.

Alustasin Alexelas analüütikuna 2014. aastal, toona oli minu peamine projekt lahendada Paldiski LNG terminaliga seonduvad küsimused ning tegevused. Ajapikku lisandusid ülesanded teiste eksisteerivate ettevõtete ning äritegevuse laienemise kohta. Analüüsisin nii maagaasi äriga alustamise mõttekuse kui ka tanklate ning mugavuspoodide edukust. Järjest suurenes regulaarne analüüs jooksvate äride tulemuslikkuse kohta kuni ühel hetkel pakuti mulle võimalust lisaks analüüsimisele juba juhtimisele käsi külge panna. Kuna mulle väga meeldib numbritega tegeleda ja pakutud positsioon pakkus arengut ka juhtimisvallas, võtsin pakutud väljakutse rõõmuga vastu. Nii sirguski minust finantsjuht.

Ikka saab! Tõeline areng algab sealt, kus lõpeb mugavustsoon 

Eks kõik uus tundus alguses veidi hirmutav ning loomulikult olid mul kõhklused, kas see kõik on mulle ikkagi jõukohane. Kuid nagu Alexelasse tööle tulemisegagi, otsustasin mugavustsoonist välja tulla ning võtta see risk. Toetavate kolleegide abiga sain rolli kiiresti sisse elatud ning uudsed tööülesanded said kiiresti omaseks. Minu esimene aasta finantsjuhina osutus edukaks ja see viis juba järgmise väljakutseni, milleks oli võimalus saada Alexela energiaettevõtete finantsjuhiks ja juhatuse liikmeks. Selles vastutusrikkas ametis hakkab mul täituma juba poolteist aastat ning põnevust ja väljakutseid jagub igasse päeva. See kogemus ning areng, mida Alexela on mulle võimaldanud, on hindamatu väärtusega. „Ikka saab“ vastab igati tõele ja kuigi võib kõlada klišeena, siis päris tõsiselt soovitan kõigil astuda oma mugavustsoonist välja, sest areng algab sealt, kus lõpeb mugavustsoon.

Alexelas otsitakse eristuvaid ja valdkonda parendavaid lahendusi

Alexelas otsitakse võimalusi, kuidas asju saaks ära teha ja mitte lihtsalt teha, vaid leida eristuvaid ja valdkonda arendavaid lahendusi. Hea näide on Alexela puhul biometaani viimine transpordisektorisse või erinevate pakettide pakkumine maagaasi ja elektri klientidele. Ja loomulikult on parim osa Alexelast need toredad kolleegid, kellega lahendada teele sattuvaid küsimusi ja jagada rõõmu õnnestumistest. Ka meie väärtustes on sõnastatud, et teeme oma tööd uhkusega ja hästi ning tähistame edu.

Alexelas muudad maailma! Tule meile!

Rotermanni kvartalis asub Alexela oma maja, milles saab kasutada jõusaali ja lasta mõtted vabaks aurusaunas. Tervise toetamiseks on kasutada igas kuus 32€ spordisoodustust, samuti tervisepäevasid. Tööaja- ja kohapaindlikkus ei ole Alexelas sõnakõlks. Kontoris ei loeta istumise tunde, vaid tulemusi. Tanklates ja tootmistes teevad juhid ja töötajad koostöös töögraafikud. Töötajaid peab Alexela meeles rõõmsatel ja kurbadel sündmustel. Alexelas otsime aina rohkem viise ja võimalusi meeskondade arendamiseks. Nii saab töötaja ise kaasa rääkida oma arendamises. Tunnustame ja tähistame, alustades iga töötaja sünnipäevast lõpetades aasta suurüritusega Alexela Kontserdimajas.


Siin ootavad Sind omatöötaja soodustused Alexela grupi ettevõtetelt, koostööpartneritelt. Soodustingimustel või tasuta osalemine erinevatel meelelahutuse, spordi- ja kultuurisündmustel.

Alexela pikaajaline plaan on saada börsiettevõtteks. Tule Alexelasse ja muudame koos maailma!