Alexela tanklatesse veetakse alates oktoobri algusest üleminekuperioodile vastavat diislikütust, mille külmakindlus on vähemalt -15°C. Talviste ilmade lähenemisel oleme järk-järgult suurendamas diislikütuse külmakindlust.

Vaata, kus saab tankida
Leia endale sobiv Alexela tankla, kus tootevalikus on diislikütus

 

2019. aastal võib Alexelas tankida absoluutselt kõiki sõidukeid

Juhime tähelepanu, et ehkki sõiduauto kütuseluugilt võib avastada märke, mille kohaselt ei soovitata biokütust tankida, siis antud märge kehtib tegelikkuses vaid nende biokütuste kohta, mis koosnevad 100% puhtast biokütusest ning kus ei ole tilkagi tavapärast bensiini või diislikütust. Kõik autotootjad on kinnitanud, et kuni 5% etanooli mahusisaldusega mootoribensiin ja kuni 7% biokütuse mahusisaldusega diislikütus sobivad kasutamiseks kõikidele sõiduautodele.

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liit AMTEL on koostanud ülevaate sõidukitest, milles ei soovitata kasutada üle 5% etanoolisisaldusega mootoribensiini, kuid see puudutab alles 2019. aasta kevadet, mil biokütusekohustus suureneb. Asjakohane info on avaldatud Maanteeameti veebilehel.

Kas biokütusekohustus tõstab kütusehinda?

Biokütuse mõju kütusehinnale tanklas sõltub nii biokütusekohustuse suurusest kui ka biokütuse ning tavapärase bensiini ja diislikütuse maailmaturuhinnast. Bensiini osas on rõõmustav, et biokütusekohustus bensiini hinda ei tõsta. Diislikütuse osas on olukord kahjuks teistsugune tulenevalt biodiisli oluliselt kallimast hinnast, mille mõju diislikütuse liitrihinnale on täna ca 0,5 senti liitrist.

Kütuste tähistus tanklates

Diislikütuse tähistuseks on valgel taustal must ruut, mille sees on märge BX, kus B märgib, et diislikütus sisaldab biodiislit, ning X on vastav number, mis märgib diislikütuse maksimaalset biolisandi sisaldust protsentides. 
Diislikütus hakkab olema tähistatud märgistusega B7, mis tähendab seda, et selles on kuni 7 mahuprotsenti biodiislit.