Kõik Alexelas müüdavad mootorikütused on kõrge kvaliteediga.


Vaata, kus saab tankida
Leia endale sobiv Alexela tankla, kus tootevalikus on 95 bensiin

2019. aastal võib Alexelas muretult tankida Absoluutselt kõiki sõidukeid

Juhime tähelepanu, et ehkki sõiduauto kütuseluugilt võib avastada märke, mille kohaselt ei soovitata biokütust tankida, siis antud märge kehtib tegelikkuses vaid nende biokütuste kohta, mis koosnevad 100% puhtast biokütusest ning kus ei ole tilkagi tavapärast bensiini või diislikütust. Kõik autotootjad on kinnitanud, et kuni 5% etanooli mahusisaldusega mootoribensiin ja kuni 7% biokütuse mahusisaldusega diislikütus sobivad kasutamiseks kõikidele sõiduautodele.

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liit AMTEL on koostanud ülevaate sõidukitest, milles ei soovitata kasutada üle 5% etanoolisisaldusega mootoribensiini, kuid see puudutab alles 2019. aasta kevadet, mil biokütusekohustus suureneb. Asjakohane info on avaldatud Maanteeameti veebilehel.

Kas biokütusekohustus tõstab kütusehinda?

Biokütuse mõju kütusehinnale tanklas sõltub nii biokütusekohustuse suurusest kui ka biokütuse ning tavapärase bensiini ja diislikütuse maailmaturuhinnast. 

Kütuste tähistus tanklates

Bensiini uueks tähistuseks on ring, mille sees on märge E ja number, mis näitab mootorikütuse maksimaalset etanoolisisaldust mahuprotsentides.

Bensiin 95 tähistuseks on 95 E10, mis markeerib, et biolisandi sisaldus bensiinis on 0 - 10%.