Alexela hakkas pakkuma tankimisvõimalust enam kui 400-s Rootsi tanklas

1. February 2019

Alates eelmise nädala reedest hakkas Alexela pakkuma tankimisvõimalust Rootsis. Koos juba varem lisandunud Läti, Leedu ja Poola tankimisvõimaluste ning Alexela Eestis asuvate tanklatega saavad Alexela kliendid oma kütusepaake täita nüüd 3214-s tanklas.

„Rootsi laienemise vajadus on seotud kütuseaktsiiside tõusuga Eestis. Siinsed vedajad, kes sõidavad Rootsis, korraldasid autojuhtide vahetuse varasemalt selliselt, et vahetuse või puhkuse ajaks sõideti autoga Eestisse, mille üheks põhjuseks oli ka oluliselt madalama hinnaga tankimine. Rahaline sääst oli tagatud arvestades isegi laevapileti hinda. Täna, kus diislikütuse aktsiis on võrreldes 2015. aastaga tõusnud üle 25%, on Eesti ja Rootsi kütusehindade vahe oluliselt väiksem ning vedajatel puudub majanduslik mõte sõita autodega Eestisse. Nii on transpordiettevõtted mänginud ümber ka oma veomarsruute. Tulles vastu klientide soovidele otsustasime laieneda oma tankimisvõimalustega Rootsi turule,” selgitas Alexela juhatuse liige Alan Vaht tagamaid, miks Alexela sisenes kütuse tankimisvõimaluse pakkumisega Rootsi turule.

Ärikliendid saavad Rootsi partnerite juures tankida mugavalt, kasutades Alexela Maksekaarti. Täpsem info tanklate, kaartide ja soodustuste kohta on üleval Alexela Oili kodulehel www.alexela.ee

2017. aasta novembris hakkas Alexela pakkuma tankimisvõimalust 127-s Läti tanklas, millele tuli täiendus 2018. aasta jaanuaris 193 Leedu tanklaga ning samal aastal lisandus Poola 2382 bensiinijaamaga. Eelmise nädala reedest alates lisandus Alexela partnertanklate hulka 408 Rootsi jaama. Koos Eestis paiknevate Alexela nime kandvate tanklatega saavad ettevõtte ärikliendid tankida nüüdsest kokku seega 3214-s tanklas. Eraklientide tankimisvõimalus kehtib täna lisaks Eestile Lätis ja Leedus.

Alexela on eestimaine ettevõte, mis tegutseb peamiselt energeetika valdkonnas. Eesti turul unikaalse kombinatsioonina kuuluvad ettevõtte tooteportfelli elekter, maagaas, balloonigaas, mahutigaas ning läbi 104 üle Eesti asuva tankla ka autokütused. Alexelal on lisaks 35 mugavuspoodi.

Lisainfo:
Alan Vaht
Alexela juhatuse liige
Alan.Vaht@alexela.ee
M: +372 564 3007