Alexela avas Lääne-Virumaal oma senistest mugavuspoodidest eristuva uueilmelise poe

10. March 2022

Eestimaine energiaettevõte Alexela avas Lääne-Virumaal Tapa linnas oma kohvik-mugavuspoe. Uudse välisilmega kohviku paiknemine Tapal on märgiline, kuna asukoht on kavandamisel oleva Tapa peaväljakuga vahetult seotud alas.

Ain Liiva Tapa mugavuspood
  • Valdo Helmelaid, Tapa vallavanem: „Kindlasti on uue poe ja kohviku lisandumine Tapa linnale ja elanikele sobiv areng. Konkurents on edasiviiv jõud ning valikute laienemine tarbijale soodne.“

„Tapa vallas on elanikke rohkem kui 10 000, neist pooled elavad Tapa linnas, see on meie jaoks atraktiivne koht, kus Alexela kohalolu kinnitada ja elanikele oma teenuseid pakkuda. Veelgi enam pakkuda kuuma kohvi, sooja toitu ja muid kaupu Tapa kogukonnale ja linna külastavatele inimestele ligimeelitaval pinnal on ju rohkem kui meelt rõõmustav nii meile kui klientidele,“ sõnas AS Alexela tegevjuht Aivo Adamson Tapal äsjaavatud kohvik-mugavuspoe kohta. Ta lisas, et Alexelalt kohvikumahu lisamine linna peaväljaku äärde on keskkonda rikastav ning vajalikke teenuseid pakkuv külgetõmbav täpp i-l.
 
Kohvik-mugavuspoe energiatarbimine on kestlik ja kokkuhoidev
 
„Energia ja keskkonna kokkuhoiuks arendame oma mugavuspoode nii, et nende juures on algusest peale arvestatud kogu hoone elukaart, kasutatud on väikese jalajäljega toodetud materjale ja kasutatud on tööjõu efektiivsust, mida tehases ehitamine võimaldab“ märkis AS Alexela tegevjuht. 
 
Ta tõi näiteid, et keskkonnale kahjulikum on just seadmete pidev vahetamine uute vastu või pidev parandamine. Seda Alexela kohvik-mugavuspoodide puhul välditakse kvaliteetsete ja kauakestvate toodete näol. „Kasutame näiteks külmaseadmetes järgmise põlvkonna külmaaineid ja valgustite voolutarve on viidud miinimumini. Ka kogu hoone elutsüklile on väga mõistlik lahendus, mille teed oleme läinud. See tähendab kui hoone amortiseerub, ei pea seda lammutama, vaid saab selle transportida tehasesse ja uuendada juba tehases kommunikatsioone või võtta hoone kasutusele mõnel teisel otstarbel. Nii on ka meie jalajälg uute poodide rajamisel oluliselt väiksem kui see oleks kohapeal ehitades“.
 
Ehkki Alexela mugavuspoed valmivad tehases, on igakordselt hoolikalt arvestatud parima lõpptulemuse saavutamise nimel nende lõpp-asukohast tulenevate eripäradega. „Oleme Tapa linnale tänulikud usalduse eest ja teeme kõik selleks, et sobituda linnaruumi ning pakkuda kasutajale püsivalt kvaliteetset teenust,“ märkis Adamson. Tehases ehitamise põhiline eelis on kvaliteet ja väiksem materjalide ülekulu. Alexela ehitab poode mitu korraga ja seetõttu on optimaalsem nii aja- kui materjalikulu.
 
Kohvik-mugavuspood sobitub linnapilti
 
Arhitekti Tõnis Tarbe hinnangul lisab Tapal avatud Alexela kohvik-mugavuspood oma õhulise struktuuriga kavandatavas ümbruses atraktiivsust. „Õhulise struktuuriga kohviku sidumine kahe dominantse elamu ja peaväljaku kujundlike elementidega lisab ümbrusele atraktiivsust. Mugavuspoe sissepääs ja siseruumi avav vitriin on orienteeritud peaväljakule, niisamuti istumisala, mis on omakorda avatud soodsale lõuna-lääne ilmakaarele“.
 
Tapa linnas asuva Alexela kohvik-mugavuspoe välisilme on välja töötatud koostöös linna ja peaväljaku autoritega. Uuringufirma Kantar Emor värskest uuringust selgub, et ligi 40% sõidukijuhtidest hindavad Eesti tanklakettidest kõige keskkonnasõbralikumaks ja vastutustundlikumaks Alexelat.