Kontsern ja ajalugu

Alexela tegutseb kolmes valdkonnas: energeetika, metallitööstus ja kinnisvaraarendus. Meie lähiaastate strateegilised projektid on Paldiskisse LNG terminali rajamine, vedelgaasi autokütusena kasutamise suurendamine ning nii elektritootmise kui ka põlevkiviõli tootmise mahtude kasvatamine.

Alexela on pidevalt kasvav ja arenev kontsern, kelle jaoks on väga oluline pakkuda klientidele kvaliteetseid tooteid ja teenuseid ning suurepärast teenindust. Pingutame selle nimel pidevalt. Samuti pöörame iga oma tegevuse juures tähelepanu keskkonnahoiule ja lähtume sotsiaalse vastutustundlikkuse põhimõtetest.

Alexela poleks tippu jõudnud tublide töötajateta. Karmides konkurentsitingimustes võidab ettevõte, kes suudab enda teenistusse saada valdkonna säravaimad tipud, andekaimad tegijad – töötajad, kes loovad organisatsioonile olulist lisaväärtust ja annavad oma olemasoluga ettevõttele konkurentsieelise.

Vaata lähemalt

1990

Asutati AS Bestnet, mis hakkas tootma autode järelhaagiseid (TIKI kaubamärk), mõni aasta hiljem loodi tütarettevõtted Skandinaavias ja Venemaal ning tänapäeval toodangut turustatakse veel 10 riigis.

1993

Loodi kütuse jaemüügi ettevõte AS Alexela Oil, millest tänaseks on saanud 63 tanklaga üks suurimaid tanklakette Eestis.

1998

Alustati naftasaaduste terminali ehitust Paldiskis, terminal käivitus aastal 2002 ning selle viies laiendus valmis 2008.

2006

Rajati ülimoodsa tehnoloogiaga AS Paldiski Tsingipada, mis pakub tipptasemel kuumtsinkimisteenust nii Eesti kui ka Skandinaavia klientidele.

2007

Alustati kaasaegse naftasaaduste terminali rajamist Sillamäe vabatsoonis, mis võimaldab kaupu teenindada nii tankeritel, paakautodel kui ka raudteetsisternides.

2009

Loodi AS Balti Gaas, eesmärgiga arendada veeldatud maagaasi (LNG) terminal Pakri poolsaarele.

2011

Omandati AS Reola Gaas ning algas gaasi kui keskkonnasõbraliku transpordikütuse valdkonna aktiivne arendamine.

2012

Omandati 50% osalus AS-is Kiviõli Keemiatööstus ning sellega sai põlevkiviõli tootmise arendamine oluliseks tegevussuunaks. Siseneti avatud elektriturule Elektrimüügi AS-i (elekter.ee) looja ja kaasomanikuna.

2014

Omandati 100% Reola Gaasist ja Kiviõli Keemiatööstusest. Omandati Gasum Eesti AS, millega laiendati veelgi grupi energiaportfelli.