Hulgihinnad

Hulgihinnad on antud liitri kohta ja kehtivad 04.03.2021

Kütuse tähis Kütus
DBio Diislikütus HVO talvine -31°C* Tallinn 1,013
EDKBio Eriotstarbeline DK HVO talvine -31°C* Tallinn 0,686
95 Bensiin 95* 1,249

Hinnad sisaldavad Eesti Vabariigis kehtestatud aktsiisi- ja käibemaksu ning varumakset, kuid mitte transporditeenust.

* Tarnetingimus DDP Maardu

Alexela Kütusetakso toob Tallinna ja Harjumaa eramutele ning ettevõtetele diislikütuse mugavalt kohale. Kütusetakso sõiduki valikul oleme lähtunud eramaja omavate klientide erivajadustest ja tänu oma väiksusele ning pikale voolikule pääseb sõiduk teenindama ka kitsamates ja keerulisemates tingimustes.

Auto mõõtmed: pikkus 7,7 m, laius 2,6 m, kõrgus 3,4 m ja voolik 40 m.

Tasuda on võimalik ettemaksuarve alusel või pangakaardiga.

Telli kütusetakso


Alexela pakub hulgimüügi klientidele võimalust osta ka biolisandiga kütuseid

Alexela pakub hulgimüügi klientidele võimalust osta lisaks fossiilsele diislikütusele ka biolisandiga diislikütuseid.

UCOME (Used Cooking Oil Methyl Ester):

UCOME biodiislikütus ehk kasutatud toiduõli metüülester on toodetud kasutatud toiduõlist. UCOME biodiislikütust tohib diislikütuse hulka lisada maksimaalselt 7% ning arvestada tuleb, et UCOME-sisaldusega diislikütus ei sobi pikaajaliseks hoiustamiseks. Need kütusetarbijad, kes säilitavad kütust eesmärgiga kasutada seda näiteks varugeneraatorites, peaksid hoiduma UCOME-sisaldusega diislikütusest. Võib juhtuda, et UCOME-sisaldusega diislikütused ei ole peale paarikuist seismist enam kvaliteetsed ning mootori töö võib olla häiritud või mootor ei käivitu sootuks. Kohese kasutamise korral ei ole aga muretsemiseks põhjust.

HVO (Hydrotreated Vegetable Oil):

HVO biodiislikütus on hüdrogeenitud taimeõli, mida saab toota väga erinevatest taastuvtoorainetest ning jääkidest ja jäätmetest. On levinud väär arvamus, et FAME on esimese põlvkonna ja HVO teise põlvkonna biodiislikütus, kuid see ei ole õige. Ka HVO biodiislikütus võib olla nii esimese kui ka teise põlvkonna biodiislikütus. Erinevus seisneb selles, et millisest toorainest on HVO toodetud. Juhul kui HVO on toodetud jääkidest ja jäätmetest, siis on tegemist teise põlvkonna biodiislikütusega ning muudel juhtudel on tegemist esimese põlvkonna HVO biodiislikütusega, mida Euroopas on otsustatud piirata tulenevalt esimese põlvkonna biodiislikütuse tootmiseks kasutatava tooraine konkurentsist inimese toidulauaga.

Erinevalt FAME-st ja UCOME-st on HVO biodiislikütusel mitmed eelised:

  • HVO biodiislikütust võib probleemivabalt hoiustada ka pikema perioodi jooksul ning seda ka juhul kui see on kokku segatud fossiilse diislikütusega.
  • HVO biodiislikütust võib kasutada kõikides diiselmootorites nii fossiilse diislikütusega segatult kui ka mittesegatult ehk 100% HVO biodiislikütusena. Viimasel juhul peab see vastama standardis EN 15940 toodud parafiinse diislikütuse kvaliteedinõuetele.
  • HVO biodiislikütus sobib fossiilse diislikütusega kokkusegatuna ka pikaajaliseks hoiustamiseks, mis tuleneb sellest, et HVO biodiislikütus sobib diiselmootorites kasutamiseks ka täiesti eraldi ja ilma vajaduseta seda fossiilse diislikütusega segada.

Küsi lisa:

Hulgimüük
Hulgimüük

+372 6290 002

hulgi@alexela.ee

Marek Miller
Marek Miller

Ärimüügijuht

+372 512 7601

marek.miller@alexela.ee

Olavi Maaring
Olavi Maaring

Müügijuht, sh autokütuste hanked

+372 5563 3304

olavi.maaring@alexela.ee

Alpar Viks
Alpar Viks

Müügijuht, sh gaasilahendused

+372 527 5538

alpar.viks@alexela.ee