Rohkem kui 3200 inimest panustab oma süsiniku jalajälje vähendamisse

29. Oktoober 2020

AS Alexela suvel käivitatud kogukonnaprogrammiga, mille eesmärk on vähendada autosõitudest tulenevat süsiniku jalajälge, on tänaseks liitunud 3214 inimest.

kogukonnaprogramm Aivo Adamson

Uue metsa istutamisega on igaühel võimalik vähendada kütuste põlemisel vallandunud süsinikuheitmete hulka atmosfääris. „Kasvaval metsal on võime siduda süsinikku ja toota hapnikku. Üks keskmise suurusega puu suudab oma elu jooksul tänu fotosünteesile salvestada üle 600 kilogrammi süsinikku ja toota aastas ühe inimese kahe aasta hapnikuvajaduse. Seega aitab uue metsa istutamine vähendada tuntavalt ka autoga sõitmisel tekkivat ökoloogilist jalajälge,“ rääkis AS Alexela tegevjuht Aivo Adamson. „Veelgi kõnekamaks näiteks olgu toodud ka keskmised arvutused, mille kohaselt suudab üks puu oma eluea jooksul võimaldada autosõitjale 3700 kilomeetrit saastevaba sõitu“.

Alexela poolt algatatud programmi eesmärk on aidata klientidel heastada nende sõidukilomeetritest tulenevat keskkonnamõju. „Rohepööret ei saa teha üksi, seda saame teha kogukonnana ja meie algatatud kogukonnaprogramm on igaühe jaoks mugav võimalus reaalselt midagi looduse heaks ära teha,“ tõi Adamson välja, miks peaksid inimesed kaaluma programmi kuulumist

Alexela on esimeste seas investeerinud keskkonnasõbralikemate kütuste turule toomisesse ja kohalikku tootmisesse biometaani näol ning esimese eraettevõttena on ettevõte käivitanud taolise keskkonnakaitselise kogukonnaprogrammi, millesse saab igaüks lihtsasti panustada. Kas tankida või osta 25 senti maksev puuistik mugavuspoest, istutamistöö tehakse metsaühistute poolt. 

Kogukonnaprogrammi eesmärk on iga eestlase kohta istutada sõidukilomeetritest tuleneva süsiniku jalajälje neutraliseerimiseks vähemalt üks puu ehk kokku 1,33 miljonit istikut. Tänavusel metsaistutamise perioodil läks oktoobri algul mulda juba 20 000 puuistikut üle-Eesti. Tänaseks on Alexela kogukonnaprogrammiga liitunud juba 3214 inimest, kes oma autosõitude keskkonnamõju heastavad.


Alexela on eestimaine ettevõte, mis tegutseb peamiselt energeetika valdkonnas. Eesti turul unikaalse kombinatsioonina kuuluvad ettevõtte tooteportfelli elekter, maagaas, balloonigaas, mahutigaas ning läbi 104 üle Eesti asuva tankla ka autokütused. Alexelal on lisaks 34 mugavuspoodi. Alexela on pärjatud Kultuuriministeeriumi poolt välja antava Kultuurisõbra tiitliga ning on andnud ja annab jõudu mitmetele kultuuri- ja spordiorganisatsioonidele, sealhulgas Eesti Korvpalliliidule, Eesti Ratsaliidule ja Tallinn International Horse Showle, Suusaliidule, Eesti Tenniseliidule, Põhjamaade Sümfooniaorkestrile, Alexela Kontserdimajale. 

 

Lisainfo: 

Marit Liik 
Alexela kommunikatsioonijuht
mob +372 5664 9619
e-post: marit.liik@alexela.ee