Kas teadsid? Just seda kohvijooki ostetakse tanklapoest kõige rohkem

23. Oktoober 2020

Alexela müügistatistikast selgub, et kõige rohkem ostetakse tanklapoest kaasa just piimaga kohvi. AS Alexela kaubandusjuht Tiiu Valk märgib lisaks, et klient on viimaste aastatega saanud kohvijookidest oluliselt teadlikumaks ja muutunud nõudlikumaks.

Alexela taevalik kohv

Tanklapoe kaasa ostetavate kohvijookide tipus troonib aastaringselt piimaga kohv. „Sõltumata hooajast, ostavad kliendid just piimaga kohvi ja seda lausa kaks korda rohkem kui näiteks tuntud espressopõhist piimakohvi caffe lattet,“ tõi huvitavat teadmist tanklapoest enim ostetavast kohvijoogist AS Alexela kaubandusjuht Tiiu Valk
 
„Kindlasti on kliendid muutunud viimaste aastatega nõudlikumateks ja ootavad tanklapoest väga head kohvi. Huvitava teadmisena saan tuua, et näiteks täna kõikidest kohvikutest ei ole võimalik saada espressopõhist piimavahuga kohvijooki flat white, aga tanklapoodides on see valikus olemas ja jõudmas oma müükidelt järgi cappuccinole, mis on samuti espressopõhine kohvijook ja seda kuuma piima ning piimavahuga,“ andis Tiiu Valk mõista, et põnevaid kohvivalikuid leiab kohvikute kõrval ka tankla mugavuspoest. 
 
Kanda on kinnitamas oma topsi trend 
 
Alexela kaubandusjuht tõi välja, et kui viimaste aastatega on kohvijookide ostja muutunud oluliselt teadlikumaks kohvioast ja erinevatest kohvi valmistamise viisidest, mis on kasvatanud omakorda nõudlikkust kohvi kvaliteedile, siis on ka teine oluline tarbijakäitumise joon sisse tulnud. „Eestisse on aina tugevemalt kinnitumas trend osta kohvi oma topsiga ja mis selle juures on eriti tore, inimesed otsivad kaubandusest ka aina julgemalt omanäolisi korduvkasutatavaid kohvitopse“.  
 
Valk lisas, et tulevik toob endaga ühekordsele kohvitopsile kindlasti kõrgema tasu, et suunata inimesi loodust säästvamate valikuteni korduvkasutatavate kohvitopside näol.