Vaata pilti

Alexela avas uue tankla Soela sadamas Saaremaal

21.08.17

„Alexela haldab Eesti suurimat sadamatanklate võrku – ühtekokku on Eesti sadamates nüüd 12 Alexela tanklat,“ sõnas Alexela Oil juhatuse esimees Ain Kuusik. 

Tema sõnul saavad laevnikud Alexela peale loota kogu Eesti ranniku piires – Virumaal on väikelaevadele kasutada Võsu ja Eisma sadamate tanklad ning Harjumaal Kaberneeme, Neeme, Kakumäe ja Pirita jahisadama tankla. 

„Lääne-Eesti kui populaarseim väikelaevade sõidupiirkond on aga väga tihedalt kaetud – meie sadamatanklad on nii Soela, Muhu Lõunaranna, Kihnu kui ka Pärnu jahisadamas,“ selgitas Ain Kuusik. Lisaks opereerib Alexela tanklat Oiu sadamas, Võrtsjärve põhjakaldal ja Kallaste sadamas, Põhja-Peipsi järve kaldal. 

„Oleme avatud koostööks ka teiste Eesti väikesadamatega, eesmärgiga tagada veelgi suuremal hulgal tankimisvõimalusi,“ lubas Ain Kuusik. Järgmise sadamatankla plaanib ettevõte avada Lääne-Eestis. 

Tema sõnul on tänaseks Eesti rannikutel juba niivõrd palju sadamatanklaid, mistõttu oleme eesrindlikumaid mereriike Läänemerel. „See on taaskord eeldus, et eestimaalased saaksid taas mererahvaks, omades lisaks autole ka paati, millega oma puhkus kodumaa vetes veeta,“ kirjeldas Ain Kuusik. 

Kõikides sadamatanklates on müügil bensiin 95 ja diislikütus. Sadamatanklatesse pääseb päevasel ajal ka maismaad pidi, nii on võimalik tankida ka väiketehnikat (muruniidukid jms.). Sadamatanklates saab maksta ainult Alexela maksekaardi või pangakaardiga.