Vaata pilti

Alexela Oil tanklaketi poolaasta käive oli 68 miljonit eurot

01.08.17

Võrreldes möödunud aasta sama perioodiga kasvas käive 12%. Ettevõtte kasumiks kujunes 1,95 miljonit eurot, mis on samas suurusjärgus võrreldes möödunud aasta sama perioodiga. 

Alexela Oil juhatuse esimehe Ain Kuusiku sõnul on käibe kasvu taga suurenenud tanklate arv ning järjepidevalt kasvav tanklapoodide käive. „Aina selgem on, et ainult kütusemüügiga täna kasumit ei teeni, mistõttu oleme asunud laiendama meie tanklapoode,“ selgitas Ain Kuusik. 

Värske tanklapoe avas juunikuus Alexela Võru tanklas ning uue tanklapoe saab septembriks endale Jõgeva tankla. „Lisaks oleme suuremaks ehitamas ka Otepää tanklapoodi ning järgmisel aastal ehitame uued tanklapoed Jüri Põrguvälja, Riisipere ja Tallinna Peterburi tee tanklatesse,“ lubas Ain Kuusik. 

„Kuigi käive on kasvanud, näitab samasse suurusjärku jäänud kasum, et Lätist kõrgem kütuseaktsiis viib jätkuvalt aina enam eestimaalasi lõunanaabrite juurde, mistõttu alanevad lisaks kõigele ka riigi maksutulud,“ viitas Ain Kuusik. 

Alexela Oil AS kuulub Alexela Gruppi ning on aus eestimaine tanklakett. Ettevõtte 75-st tanklast omab tanklakauplusi 23. Vanima eestimaise tanklaketina (aastast 1993) ollakse tööandjaks enam kui 130 inimesele üle Eesti. Alexela tanklad kannavad märki „AUS KÜTUS“, mis kinnitab, et Alexela tasub riigile kõik maksud, täites nii oma kohustusi Eesti ühiskonna ees.